Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetek, ha gyermekem...

Mit tehetek, ha gyermekem egyáltalán nem csinálja a tsmt tornát? Hagyjuk inkább abba?

Figyelt kérdés
Már laassn egy éve szenvedünk vele. nem adtuk fel a hárítá ellenére sem. Sajnos azonban az együttműködés terén semmi fejlődés nincs. Sőt! Egyre dacosabb. Az oviban sem csinál semmit. Úgy tesz mintha azt sem tudná hol van és mit akarnak tőle. Közben pedig mikor elfordul vigyorog az egészen. Már nagyon ki vagyok készülve ettől a sok kínlódástól. Nem motiválja semmi. Már szinte mindent kipróbáltunk. Változhat ez még? Amúgy egyéb téren sokat fejlődött.
2014. jan. 4. 18:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Ahogy olvastam, van azért jópár autisztikus jellemzője a gyermekednek. Esetleg kérd meg a TSMT terapeutátokat, hogy adjon egy másik feladatsort, hátha a funcionálisan egymás után kerülő, de más sorrendben meghatározott más típusú fealadatok javítanának valamit a helyzeten. Ezt még talán megpróbálnám, de amúgy - ahogy korábban is írtam - szüneteltetném kicsit és közben figyelném, hogy mennyire látszik a torna hiánya. Valami más egyéb fejlesztést javasoltak vagy hordod valahova máshova? Sokan dícsérik a hidroterápiát, lovasterápiát, alapozó terápiát, stb.


Egyébként azt mondják, hogy a 4-5 éves életkor az, amikor felerősödnek a tünetek, ekkor látszik igazán a különbség a gyerekek között. Én nem tudom, mert az enyém még csak három éves, reménykedem, hogy csak jobb lesz. De úgy vélem, hogy rajta is mindig érezni fogom a többiekhez képesti különbséget, másnak valószínűleg "furcsa" lesz a kislányom.


Amúgy megkérdezhetem, hogy neked mikor tűnt fel, hogy furcsaságokat csinál vagy kicsit furin viselkedik? Hány éves volt és mik voltak azok? Miket mondott rá a védőnő, gyerekorvos? Privátba is jöhet, ha nem szeretnéd leírni.

2014. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!