Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elveheti-e a tanar a gyerek...

Elveheti-e a tanar a gyerek mobiljat azert mert kapott egy uzenetet ora kozben es megnezte?

Figyelt kérdés
Nem csengett,rezgesre volt allitva.
2009. dec. 5. 10:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
45%

Ha elveszi, óra végén vissza kell adnia!

Nincs joga tovább magánál tartani.

Egyébként az óráról se küldhet ki.

2009. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
24%

8.-as vagyok. nálunk a házirendben bent van, hogy nem szabad telefnálni. viszont hogy el lehet-e venni egy szó sincs. csak azt említik meg, hogy a tanár magánál tarthatja, amíg akarja. de ez már csak azért is hülyeség, mert jogszabályt nem írhatnak át! és a jogszabályban meg az áll, hogy vissza kell adnia óra végén! nekem egyszer azért vette el a tanár, mert látta, hogy ott a zsebemben! hozzá se nyúltam. elvette, óra végén nem adta oda. hétvégére elvette. hétfőn anya elég szép hangon megmondta az igazgatónak, hogy a nő mit csinált, de az igazgató nem tett semmit. akkor jött a rendőrség... azok is szartak rá... most már más suliba járok, a telefonom úgy került vissza, hogy apuám nem túl szépen visszakérte a telefont a tanártól. és ne adjátok ám oda nekik! nem vagytok rá kötelesek! viszont ha nem szabad telefonálni, ne telefonáljatok! meg kell nézni a házirendet. egyébként ha óra végén visszadja, akkor nincs semmi baj. de olyat nem csinálhat, hogy nem adja vissza. eleve, ha magánát tartja és elötte tőled vette el, az olyan mintha kirabolt volna, nemde?

14/L

2009. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
68%
Tipikus! Nyolcadikos létedre a jogaiddal marhára tisztában vagy, a kötelességeiddel viszont...pfff...
2009. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elvehetik, és el is veszik.

A szülőnek kell érte bemennie az igazgatóhoz.

Órai csengésért / rezgésért / telefonozásért / vagy ha már bekapcsolva tartod --> osztályfőnöki jár.

18L

2009. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
54%
15:29-es!! ki mondta, hogy nem tartom be a kötelezetégeimet? a telefonom ki volt kapcsolva! és én nem vagyok az a tipikus, "na de tanárnő, a jogaim!", de mivel a kérdésre szánt válaszomhoz ezt hozzá tudtam fűzni, leírtam. egy hozzászólásból nem lehet senkit megismerni! hiszen csak írtam valamit, a véleményemet. de lehet, hogy nekem ez az utolsó, ami foglalkoztat.
2009. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
92%
Elveheti, és ha a diák nem figyel miatta, szerintem vegye is el. Nálunk több tucat kártyával, PSP-vel és telefonnal gazdagabbak már a tanárok. Amikor elveszik valakitől, megkéri a tanár kapcsolja ki. Szünetben a szaktanár átadja az osztályfőnöknek a telefont, vagy bármi mást, az pedig majd eldönti hogy mennyire volt jogos. Végig hallgatja a diákot, ha első eset, akkor visszakapja, ha nem akkor szülőnek kell személyesen bemenni érte. Valakit nem érdekel az sem ha telefonálgatnak az óráján, viszont azért sem kell megsértődni, ha valaki ezt pofátlanul megteszi, és elveszik érte. Igen is magánál tarthatja, nálunk általános iskolában olyan is volt, hogy csak év végén kapta vissza az illető, és nem akarták megverni a tanárt, mert ez akkor így volt természetes. Nagy kár, hogy a mai diákok már előbb jönnek a jogaikkal, mint hogy belássák igaza volt a tanárnak, bocsánatot kérjenek, és visszakérjék a telefont illedelmesen. Nálunk sokszor ez hat leginkább... Az pedig mág nagyobb kár, hogy a szülő is azt mondja hülye tanár, amiért a gyereke nem figyelt órán és elvette tőle a telefonját. Nálunk a házirendben benne van, hogy a telefonokat szigorúan csak is kikapcsolt állapotban lehet iskolába vinni, tehát már akkor is elvehetnék, ha ott van bekapcsolva a padomon... 19/L
2009. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Pl.a rajztanarja megengedi nekik hogy ora kozben fulhallgaton zenet hallgassanak (fel fullel).Egyebkent az az erdekes hogy a fiam nem az a telefon manias aki az utcan zenet hallgat vagy egesz nap piszkalja,egyszeruen megfeledkezett magarol,az duhitett hogy pont penteken tortent a dolog es szombaton kellett menjen valahova eleg nagy tavolsagra(templomba)es egyfolytaban idegeskedtem erte amig odavolt mert nem tudtam hivni.
2009. dec. 5. 16:56
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nyugodtan menj be az iskolába, kérdezd meg mi történt, és kérd vissza a telefont. Ígérd meg hogy többet nem fordul elő stb stb. Nem kell megalázkodni, csak normálisan kezelni a helyzetet. Neked biztosan odafogják adni! Utolsó voltam.
2009. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
0%
Semmi köze a tanárnak ahoz, hogy milyen sms-t kap a gyerek! Ezt nem teheti meg! Én tuti kikészíteném a tanárt egy ilyen után:D
2009. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
nem órán kell elolvasni az sms-t,hanem szünetben és akkor nem veszi el......
2009. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!