Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elveheti-e a tanar a gyerek...

Elveheti-e a tanar a gyerek mobiljat azert mert kapott egy uzenetet ora kozben es megnezte?

Figyelt kérdés
Nem csengett,rezgesre volt allitva.
2009. dec. 5. 10:34
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
86%
A gyereknél azért van az a nyomoronc telefon, hogy az anyja el tudja érni. Namármost iskolaidőben nem hinném, hogy el kéne érni a csemetét, mert minek? Legyen kikapcsolva a telefon, tartsuk be a játékszabályokat. Ha óra van, akkor nem sms-t olvasgatni, hanem odafigyelni a tanárra. Nap végén be lehet kapcsolni a telefont és meg lehet nézni, hogy ki és miért kereste. Hogy a tanár elveheti-e az attól függ, van-e a házirendben erre vonatkozó rész. Márpedig kell lennie. A gyereknek is és a szülőnek is illik ismerni a házirendet, alá is írták, azzal tudomásul vették. Nézzetek ennek utána és ha ez megtörtént, neki lehet állni "visszaszerezni" a telefont.
2009. dec. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,azoknak akik elkanyarodtak a tematol ajanlom hogy ragjak meg a jovoben hogy mit irnak mert nem hiszem hogy en mint kerdezo el kell szamolnom valakinek hogy miert vagyok a gep elott es miert nem dolgozom,azert mert lehet megengedhetem magamnak ezt a luxust...Egyebkent visszakapta a telefont,azota nem engedem hogy vigye magaval.
2009. dec. 8. 10:33
 33/55 anonim ***** válasza:
23%

Nem veheti el,nincs hozzá joga.

Azt sem értem,hogy órán miért nem lehet használatban a mobiltelefon,hogyha fontos dolgokat kell intéznie az embernek és bármikor hívhatnak,de ha a tanárt hívják,ő persze felveheti.. :@ lerendezi annyival,hogy elnézést,nézzen el a kecske szarvai között,gumicsizmában.

2009. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Mai pelda:A ferjem ment utana de mivel nem volt telefon nala elkerultek egymast,a gyermeket par perccel hamarabb kiengedtek a sulibol,a ferjem meg varta hiaba egy negyed oran at....
2009. dec. 8. 17:17
 35/55 anonim ***** válasza:
30%
Nem mentetek be még a telefonért?
2009. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim válasza:
77%
elveheti a mobiljat a gyereknek a tanar azert mert kapott egy uzenetet ora kozben es megnezte
2009. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
?
2009. dec. 11. 11:49
 38/55 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb házirendben benne van, hogy kikacsolva kell tartani, de az járhatóbb, ha néma+rezgőn van, a zsebében a gyereknek. Óra végén pedig megnézheti az sms-t, mert nem szalad el az. Ettől függetlenül elveheti, de nap végén vissza kell adnia. A legtöbb tanár egy "elnézést kérek, többet ilyen nem lesz"től megenyhül. Ezután meg néma+rezgő a zsebben, és békesség van.
2009. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim válasza:
83%

"Nem veheti el,nincs hozzá joga.

Azt sem értem,hogy órán miért nem lehet használatban a mobiltelefon,hogyha fontos dolgokat kell intéznie az embernek és bármikor hívhatnak [...]"


Joga van elvenni, benne van a házirendben. Az más kérdés, hogy meddig lehet nála és hogy mikor kell visszaadnia, de elveheti, mivel nem figyel oda az órán. Nem dísznek járunk iskolába. Az én szüleim meg nem kérdéseket tettek volna fel, hogy joga van e elvenni, hanem még jól meg is kaptam volna a fejmosást, hogy miért nézegettem órán.

20/L

2009. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elveheti igen.De ez függ az idegállapotától lehet előtte megszidta a főnök kevesebb fizut kapott vitáztak a férjével magánéleti gondok stb. A tanárok sem tökéletesek.

Csak gondold végig ,ha te beszélsz mondjuk 20 embernek egyszer csak megszólal a telefonja (rezeg) a gyerek megnézi az SMS-t ezzel kizökkent a mondandódból és kezdheted előröl.Hogyha megengedte volna a tanár akkor más is felvenné/megnézné a dolgait.


Mindenesetre mond meg a gyermeknek ,hogy ha lehet akkor inkább szünetben telefonáljon.

2009. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!