Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Eléggé kényes a dolog!

Figyelt kérdés

Van egy nagylányom 3 éves és egy kicsi, aki 2 hónapos.

Nyáron alapból bölcsis szünet lesz, plusz megy a nagyobbik aug. utolsó két hetétől oviba. Természetesen a kettő közötti szünetben végig itthon lesz velem és a tesójával. Ezzel nincs semmi probléma.

Van egy jelenleg 1 éves általános iskolás unokaöcsim. Nem egy nyugodt gyerkőc. A vak is látja, hogy hiperaktív és nem ért legtöbbször a szép szóból. Jó lelkű gyerkőc, imádja az unokahúgait és ez fordítva is igaz.

A szülei nem bírnak vele, nem hogy még mi, családtagok vagy a kívül állók (tanárok, stb).

Havonta járnak nevtanba, ahol az utóbbi találkozáskor már a szülőket küldték el pszichológushoz kivizsgálásra.

Jelenlegi diagnózis a gyerkőcre: nem iskolaérett, hiperaktív és figyelemzavaros.

Az óvodából sem engedték el jószívűen iskolába, de a nővérem nem akarta otthagyni, mondván az utánuk lévő csoport tele van kisebbségivel és nem lenne a fiának jó társaság. Végül az óvoda engedte iskolába a fiát.

Az is közrejátszik, hogy van esze a gyerkőcnek, mert előre lett tanítva. A testvérem ideje korán megtanította neki a betűket, számokat, stb. Szóval unatkozik az órákon, emiatt állandóan beszél, játszik, szórakozik és nem hagyja a többieket tanulni és csendben lenni. Mindig keresi a szemkontaktust valakivel.

Már elültették, kap rendszeresen fekete pontot, ami miatt a magatartása katasztrófa, de a szorgalma meg jó.

Emellett sokszor lusta és nem akar órákon, se otthon tanulni, feladatokat megcsinálni.


Szóval elég nehéz vele az élet minden területen.

2,5 hónapos nyári szünetből 1 hónapot nálunk fog tölteni, de csak napközben. Aludni otthon fog.

Legalábbis a testvérem erre számol.

Itt kezdődik a "problémám". Nyilván a saját rokonomat nem fogom elhajtani és szívesen is vigyáznék rá, stb, de már tavaly nyáron nem bírtam vele, Pedig akkor még anyukám is velünk volt.

Mentünk mindenhová, de iszonyatosan rossz volt.


Most, hogy itt leszek 3 gyerekkel egyedül, kicsit azért megijedtem.

Van egy (jelenleg) hisztiző, dackorszakban lévő lányom. Egy újszülött, bár akkora 4-5 hónapos kislányom és erre rájön még egy (akkor már) 8 éves hiperaktív gyereknél is rosszabb unokaöcsém.

A férjemnek mondtam, hogy én 1 hónap után diliházba fogok kikötni, mert nem fogok bírni velük. A férjem meg csak annyit kérdezett, hogy a mi nagyobbik lányunk mikor fog a testvéremékhez menni 1-2 hétre?


Szóval a megoldásban, hogy hogyan éljem túl ezt a dolgot, nem vagyok beljebb.

Szívesen vigyázok az unokaöcsémre, de ennyi időn át nem leszek rá képes. Szerintem egy hét is sok lesz vele.


Ti mit tennétek a helyembe?


Éljek nyugtatókon hetekig vagy beszéljek a tesómmal és mondjam meg neki (azaz a lelkivilágába tapossak bele még én is), hogy nem tudok a gyerekére vigyázni se 100%-ban, se ennyi időn át?


A férjemnek mondtam, hogy vegye ki akkor a 2 hét szabit, amikor itt van az unokaöcsém, de szegénynek is jól esne egy kis családi élet. Tehát elutazni 1-2 napra vagy csak velünk foglalkozni.

Ugyanis unokaöcsémhez 2 ember is kevés az esetek 80%-ban.


2014. márc. 18. 13:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj, mond el szépen a tesódnak, hogy van két kisgyereked, a 3 éves is kicsi, pláne a pár hónapos, sokat kell velük foglalkozni. Az egyiket etetni, pelenkázni stb. kell, a másik épphogy meg tudja csinálni egyedül. Ez magában fárasztó. Mond el őszintén, hogy nem bírsz a fiúval. Ha ezen a tesód megbántódik/sértődik az legyen az ő baja. Majd megnyugszik, elfogadja, ha nem akkor kár vele foglalkozni. Arra amúgy nem gondoltak még, hogy a fiúnak jobb lenne speciális iskolában? Ahol nem zavarja a többieket, kevesen vannak egy osztályban, mindenkivel külön foglalkoznak szakpedagógusok?
2014. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem még egy nem hiperaktívra is elég vigyázni kettő másik mellett úgyhogy nyugodtan beszélj tesóddal biztos megtudod fogalmazni finoman a dolgokat.
2014. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Lienah ***** válasza:
73%
Lehet hülye felvetés, de nem lehetne tesóddal beszélni, hogy 3gyerek sok lenne neked (és akkor ugye nem kell kitérni arra sem hogy hiperaktív a gyereke), és nem lehetne inkább valami jó kis táborba "berakni"? Biztos vannak olyanok amik érdekelnék az unokaöcsédet.
2014. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nyugodtan mond el a tesóddal, hogy nem bírsz a kisfiúval. Mond el, hogy már most szorongsz, hogy tavaly is gond volt, pedig akkor anyukátok is segített, hogy két kislányod van, akik eléggé leterhelnek, egy izgága fiú pluszban sok.

Szerintem ne várd, hogy a szabiját a férjed erre áldozza. Akkor vegye ki, amikor veletek lehet, elmehettek valahova négyesben, pihentek, mert szerintem egy ilyen gyerkőccel nem fogtok pihenni.


Egyébként ha már a tesódékat küldték pszichológushoz az nem véletlen, erre hivatkozhatsz. A saját gyerekükkel nem bírnak, akkor neked miért kellene 1 hónapig bírni a két saját mellett az övékkel is? Hogy várhatja ezt el egy ilyen problémás kisfiú esetében?


Én nem szednék nyugtatót, és tenném tönkre az egészségem és a család nyarát, beszélnék nyugiban őszintén a tesómmal.

2014. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Testvér ide vagy oda, én azért még most (hogy legyen a testvérednek elég ideje más segítség után nézni) normálisan megmondanám, hogy nem tudok folyamatosan vigyázni az unokaöcsémre, mert számomra ez megterhelő és már előre félek tőle.


Ha szívességet kér, akkor én ezt nagyon eltúlzottnak érzem, hiszen neked is van 2 gyermeked, az pedig, hogy otthon vagy, nem indok arra, hogy "pofátlanul" kihasználjon. Mindenkinek van éves szabadsága, szokott lenni az iskolai szünetben az iskola által szervezett nyári tábor vagy napköziszerűség (nem horror áron) illetve legrosszabb esetben táppénzre is el tud menni, ha más módon megoldani nem tudja a férjével együtt.


Ha eddig fizetett ezért neked, hogy vigyázz egy hónapot a kisfiára, akkor még könnyebb helyzetben vagy: egyszerűen megmondod neki, hogy nem vállalod.


ne te érezd magad emiatt rosszul és igenis vállald fel, ha 3 gyermeket soknak érzel (amit megértek). Inkább most szólj és most orroljon meg rád, de keressen más megoldást, mint a kisfiú is, te is és a picik is idegességgel töltsetek egy hónapot.


A saját rokonodat nem "hajtod el"- a saját rokonodnak is lehetne annyi esze, hogy nem vár el ilyen szívességet egy kétgyermekes testvértől.


Bírom az ilyen szülőket, akiknek "jár és jogos"- de azért finoman fel lehetne a figyelmét hívni arra, hogy a szülők kötelessége a gyermek ellátása- miből is gondolják, hogy ha nekik gondot okoz egy problémás kisfiúval lenni (és csak vele) akkor te megbírkózol vele. Ha valóban problémás a kisfiú, akkor neki szakemberre is szüksége lehet, nem csak egy "megőrzésre" (nem téged akarlak kissebbíteni, remélem, érted).


Engem felháborít a kisfiú szüleinek a hozzáállása és mélységesen elítélem őket.

Mondom ezt úgy, hogy egyedülálló édesanya vagyok egy kisfiúval és nincs semmiféle rokonom (szüleim meghaltak, a testvéremnek Nyugat-Európában van már családja), mégsem passzolom le senkinek a kisfiamat, főleg nem hetekre, hónapokra.

Nehéz nagyon, tudom, hiszen én is dolgozom.

De előre is gondolkodom: sajnos nekem már az év elejétől is kell készülnöm anyagilag és szabadságban is erre a nyári időszakra- de ezt vállaltam, a gyermeknevelés ezzel is jár.


Ne vállald el és ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

Neked a saját gyermekeid és a férjed az elsők (aki nagyon helyesen látja szerintem)

Minden jót.

2014. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A tesóm nehezen törődik ebbe bele vagy talán nem is akar, hogy a gyermekével problémák vannak.

Egy szem gyerkőc, meg van mindene. A normális kényeztetés keretein belül nevelik.

Az a "baj", hogy a tesóm 3 éves koráig nem fogta szigorúan. Én sem vagyok a verés híve, azaz a seggre - kézre csapásé, de a nővérem 3 a gyermek 3 éves koráig sosem tett ilyet.

Addig mindent elmagyarázott, ha kellett 400× egy nap. Végül oda jutottak, hogy 3 évesen az unokaöcsém kinevette és csinálta tovább a butaságokat. Le se fütyülte a tesómat. Végül a tesóm megelégelte és adta a seggeseket.

Persze apukám állandóan azzal jön a tesómnak, hogy a gyereke nincs megnevelve és hogy nem prédikálni kell neki, hanem igenis a seggére verni, ha kifut a kocsi elé, amikor 10×-re is elmondod neki, hogy nem szabad, stb..stb..

Szóval, a tesóm kapja rendesen az ívet szinte mindenkitől. pont emiatt nem akarom én "bántani", mert tudom, hogy milyen rossz neki. Az óvodában is jártak már rendszeresen a nevtanba. Utolsó évben közölték a tesómmal, hogy jó lenne, ha leválna a fiáról egy kicsit és elvágná végre a képzeletbeli köldökzsinórt.


Megy nyáron táborba. Legalábbis eddig 2 hét úszótáborba biztos. Elvileg menne a sógorom szüleihez is 1-2 hétre, de ott már tavaly is problémák voltak. A szüleink aktívan dolgoztak, de ott apukánk ki is jelentette, hogy nem hajlandóak vigyázni az unokaöcsémre.. ez is tiszta vicc!

Így lesz 1 hónap, max 1,5 hónap vigyázás rá, ha nem talál még másik tábort.

2014. márc. 18. 14:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Sosem fizetett nekem/nekünk ezért! Nem is várnám el tőle, hogy fizessen. Se a vigyázásért, se az evésekért/ivásokért.
2014. márc. 18. 14:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

előző (hosszú) válaszoló vagyok- az egyedülálló édesanya.


Azzal nem bántod, ha megmondod neki, hogy neked is van családod, bajod, életed.


Bocsánat, de nagyon egyszerűen fogalmazok akkor:

1. te félsz konfrontálódni

2. ő tudja ezt és kihasználja

3. az ő nevelési hibája miatt miért a te nyarad megy tönkre?

4. ha te önként és dalolva (félve a testvéreddel való összeveszéstől) vállalod a problémás unokaöccsöt, mi jogon várod el, hogy emiatt a te saját gyerekeidnek származzon ebből hátránya (egy ideges, velük foglalkozni nem tudó anya stb.)?

5. mi jogon várod el ugyanezt a férjedtől? A férjednek rögtön nem is egy, hanem két kisgyermeke van és neki is van joga a nyarat pihenéssel, nem pedig a sógornő nevelési hibáinak kényszerű korrekciójával tölteni.


Megteheted, hogy idén ISMÉT behódolsz valamilyen oktalan és érthetetlen függőségtől vezérelve. Csak azt kellene meglátnod és megértened, hogy NEM akkor vagy jó testvér, jó anya és jó nagynéni, ha ezt ismételten megteszed.

(hanem akkor, ha nem, mert ha a nővéred homokba dugja a fejét és lepasszolja a szerencsétlen gyereket, akkor te csak segédkezel neki ebben, ha te meg készségesen odaállsz és a saját gyermekeid kárára is "falazol" neki, hogy ne kelljen szembenéznie)- bezzeg ha hagynád, hogy legalább életében egyszer egy hónapig "megküzdjön" vele a saját édesanyja is, akkor talán az édesanya is elmenne már ahhoz a pszichológushoz, elvinné fejlesztésre a kisfiát, keresné a lehetőségeket, kiutat, nemcsak vonogatná a vállát.


Én így látom.

...és még egyszer hangsúlyoznám, hogy az én kisfiamnál is 6 hétig van zárva az ovi és nekem is egy évben 26 nap fizetett szabadság jár- tehát már ez eleve egey képtelenség, mégis megoldom, mert AKAROM.

2014. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

egy dolog, hogy tavaly bevállaltad, de akkor még nem volt egy pár hónapos babád

sztem ne vállald pici baba mellett, ha hiperaktív, ha nem

2014. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Nekem unokaocsem ilyen.. Ot nem engedtek el suliba 7 eves o is...

2 hetet volt most itt, en nem turom a hulyeseget... Abszolut nem! Ha a gyerek nem viselkedett a Fiammal rendesen sarokba allt mozdulatlan! Ott alltam mogotte es ha megmozdult fokoztam a buntetest! Tabori kikepzesen esett at a gyerek, de erdekes modon tudott jatszani a masodik heten mar a Fiammal! Egy pillantas kellett csak!

Boltba mentunk es ereztem, hogy a kezet ki akarja huzni bevagtam a kocsiba es bekotottem (gyerekzar van) felolem rughatja utheti az ajtot meg visithat torkaszakadtabol! Ha kart csinal kifizeti anyja apja es szep napot! Edesseget megvettem neki ugyanugy mint Fiamnak es ha nyugiban volt megkapta a paulajat vagy joghurtjat..

A hiperaktiv gyerek olyan nyugiba volt ami elo van irva! Nem vertem ra egyszer se, de ha mondok valamitt engem nez enngem figyel! Az arcat megfogtam magamra forditottam es ugy mondtam el! Ha nem ertett a szobol a kepebe orditottam, hogy allj!!!!

Es mentunk buntisarokba... A vegen mondom! Eleg volt csak raneznem... A legtobb gyerek csak neveletlen es tudja hogy kinevetheti a szulojet... Nem letezik hogy minden 10. Gyerek hiperaktiv mert akkor nagyon "selejt" gyerekeket szulunk! Es akkor ezeknek a gyerekeknek milyen gyerekeik llesznek mar??

A legtobb gyerek inkabb csak neveletlen, mint hiperaktiv vagy figyelemzavaros!

2014. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!