Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Eléggé kényes a dolog!

Figyelt kérdés

Van egy nagylányom 3 éves és egy kicsi, aki 2 hónapos.

Nyáron alapból bölcsis szünet lesz, plusz megy a nagyobbik aug. utolsó két hetétől oviba. Természetesen a kettő közötti szünetben végig itthon lesz velem és a tesójával. Ezzel nincs semmi probléma.

Van egy jelenleg 1 éves általános iskolás unokaöcsim. Nem egy nyugodt gyerkőc. A vak is látja, hogy hiperaktív és nem ért legtöbbször a szép szóból. Jó lelkű gyerkőc, imádja az unokahúgait és ez fordítva is igaz.

A szülei nem bírnak vele, nem hogy még mi, családtagok vagy a kívül állók (tanárok, stb).

Havonta járnak nevtanba, ahol az utóbbi találkozáskor már a szülőket küldték el pszichológushoz kivizsgálásra.

Jelenlegi diagnózis a gyerkőcre: nem iskolaérett, hiperaktív és figyelemzavaros.

Az óvodából sem engedték el jószívűen iskolába, de a nővérem nem akarta otthagyni, mondván az utánuk lévő csoport tele van kisebbségivel és nem lenne a fiának jó társaság. Végül az óvoda engedte iskolába a fiát.

Az is közrejátszik, hogy van esze a gyerkőcnek, mert előre lett tanítva. A testvérem ideje korán megtanította neki a betűket, számokat, stb. Szóval unatkozik az órákon, emiatt állandóan beszél, játszik, szórakozik és nem hagyja a többieket tanulni és csendben lenni. Mindig keresi a szemkontaktust valakivel.

Már elültették, kap rendszeresen fekete pontot, ami miatt a magatartása katasztrófa, de a szorgalma meg jó.

Emellett sokszor lusta és nem akar órákon, se otthon tanulni, feladatokat megcsinálni.


Szóval elég nehéz vele az élet minden területen.

2,5 hónapos nyári szünetből 1 hónapot nálunk fog tölteni, de csak napközben. Aludni otthon fog.

Legalábbis a testvérem erre számol.

Itt kezdődik a "problémám". Nyilván a saját rokonomat nem fogom elhajtani és szívesen is vigyáznék rá, stb, de már tavaly nyáron nem bírtam vele, Pedig akkor még anyukám is velünk volt.

Mentünk mindenhová, de iszonyatosan rossz volt.


Most, hogy itt leszek 3 gyerekkel egyedül, kicsit azért megijedtem.

Van egy (jelenleg) hisztiző, dackorszakban lévő lányom. Egy újszülött, bár akkora 4-5 hónapos kislányom és erre rájön még egy (akkor már) 8 éves hiperaktív gyereknél is rosszabb unokaöcsém.

A férjemnek mondtam, hogy én 1 hónap után diliházba fogok kikötni, mert nem fogok bírni velük. A férjem meg csak annyit kérdezett, hogy a mi nagyobbik lányunk mikor fog a testvéremékhez menni 1-2 hétre?


Szóval a megoldásban, hogy hogyan éljem túl ezt a dolgot, nem vagyok beljebb.

Szívesen vigyázok az unokaöcsémre, de ennyi időn át nem leszek rá képes. Szerintem egy hét is sok lesz vele.


Ti mit tennétek a helyembe?


Éljek nyugtatókon hetekig vagy beszéljek a tesómmal és mondjam meg neki (azaz a lelkivilágába tapossak bele még én is), hogy nem tudok a gyerekére vigyázni se 100%-ban, se ennyi időn át?


A férjemnek mondtam, hogy vegye ki akkor a 2 hét szabit, amikor itt van az unokaöcsém, de szegénynek is jól esne egy kis családi élet. Tehát elutazni 1-2 napra vagy csak velünk foglalkozni.

Ugyanis unokaöcsémhez 2 ember is kevés az esetek 80%-ban.


2014. márc. 18. 13:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

A testvéred lelki nyugalma a fontosabb neked, vagy a gyerekeidé és a férjedé?

Miért a te családod szívjon miatta? Őket nem sajnálod?

2014. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
ha Téged bánt a dolog, akkor még mindig lehet egy kompromisszumos megoldást találni, pl azt mondod, hogy EGY HÉT, nem több. De úgy gondolom, mivel Ti kisgyerekes család vagytok, hogy ez az egész semmi esetre sem lenne tőletek elvárható. Családon belül sem, ahol az emberek - jó esetben - segítik egymást. Mert ha ez a segítés kölcsönös lenne, illetve ez a szándék, akkor a testvéredben eleve fel kellene merünie annak, hogy Téged nem terhel le. És igen, a Te szűk családod az első, és ha a férjed végig dolgozta a családjáért az évet, joggal vágyik ő is arra, hogy csak veletek lehessen. Arról nem is beszélve, hogy nyilván neked is akkor lenne esélyed némi kis pihenésre, ha ő nem dolgozik, és ezért a feladatok abban a 2 hétben jobban megoszlanak kettőtök között.
2014. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy a saját családom a legfontosabb, de nyilván a testvéremék is fontosak.

Nem várhatja el, hogy én oldjam meg a problémáját, de a segítségemet kérheti.

Alapjába véve nem azzal van a problémám, hogy vigyáznom kell az unokaöcsémre, hanem azzal, hogy 1 hónapos keresztül vagy tovább képtelen lennék rá.

Ő pedig erre számít, mert úgy látszik nem tudja másképp megoldani a problémát.

A sógorom augusztusban végig otthon lesz (náluk 1 hónap leállás van akkor). Tehát gondolom én, az kilőve, így marad a június fele és a július.

2014. márc. 18. 15:55
 14/18 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
perszehogy segítesz, hisz őú is a családod. De a " kérheti" akkor sem ugyanaz, mintha ezt el is várhatná. KÉRHETI. És nincs joga ahhoz, hogy számítson rá. Ne adja Isten, de mi van, ha pont akkor lebetegszel? bocs a szóért, de elkap 1 hétre egy hányós-fosós. Mondjuk Téged, vagy a férjedet, vagy a 2 saját gyereketeket... akkor is meg kéne oldania valahogy, és általában véve, neki kell megoldania ezt a helyzetet - főleg ennyi időtartamra, és nem másnak. És ha Te a Ti kis szűk családotok érdekében azt mondod, hogy neked az egy hónap sok, akkor bármennyire is számított az egy hónapra, ezt el kellene fogadnia, és hálásnak kéne lennie azért amennyi segítséget te be tudsz vállalni. ha az egy hét, akkor egy hét.
2014. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez úgy, ahogy van abszurd. Nálad valami nincs rendben, hogy nem érzed. Itt az összes válaszoló így látja, hogy TÚLZÁS másfél hónapig ingyen és bérmentve, (nem csak pénzre gondolok) ilyen szívességet tenni egy ilyen rossz kisfiú szülőjének, a te körülményeiddel, még ha az a szülő a tesód is.

Tudod mindig azt a lovat ütik, amelyik hagyja.

Ha te ennyi ember tök jóindulatú és kedves tanácsa ellenére is máshogy gondolod, akkor tudod mit? Edd meg amit főztél! Vigyázz arra a gyerekre másfél hónapot, és idd meg a levét!

A helyzet az, hogy itt egyedül te vagy az, aki jó lehetne saját magához, és leállíthatná a nővérét, hogy állj és nem tovább.

Kívülről nézve szerintem egy hét volna reális, amit a te körülményeiddel vigyáznál rá szívességből, nem több, hidd el!

Mi is jóban voltunk (anyum és húga jóban voltak) gyerekkoromban unokatesómékkal ,mégsem volt nálunk egy hétnél többet soha egyik gyerek sem, mert ez a normális.

2014. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Hát szerintem a tavaly az tavaly volt, akkor egy gyermeked volt, most kettő van!...És ezt bizony a tesódnak is meg kell értenie! Mindenképp beszélj vele és mondd meg neki, hogy próbáljátok meg egy hétre - pár napra - ameddig bírod, de ha nem megy akkor gondoskodjon ő a gyerekéről.(Neki is van férje, és mindketten tudnak szabit kivenni nyilván. A táborokról nem is beszélve.Miért nem küldik táborba???)

Ahogy olvastam a leveledet az jutott eszembe, hogy nagyon tartasz attól, hogy beszélj a tesóddal. Valahol értem, DE: Tudod az, hogy tesók vagytok - nekem is van két gyerekkel - attól még az Ő gyereke és a problémái sem a TIEID....Ezt neked mindenképp szeme előtt kell tartani. Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor akár mennyire is szeretnénk nem tudunk a tesónkra, a helyzetére tekintettel lenni....Ez van. És ha belegondolsz egy 8 éves nem fog délután csendes pihenőt tartani, ellenben a te két picid igényelni fogja, egy hónap alatt pedig "elvadíthatja" a te három évesedet...Akkor nagyon fogékonyak a környezet viselkedésére és hajlamosak felvenni mindenféle "allűrt" amit látnak, akkor főleg, ha az rossz...

Hát ha bevállalod nem irigyellek....

Szerintem beszélj őszintén a tesóddal. Ha jó testvéred, MEG KELL ÉRTENIE. Minden jót!

2014. márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igaza van az összes hozzászólónak, állj a sarkadra, még ha konfliktussal is jár. Gondold át, mivel jársz hosszútávon jobban-rosszabbul, és nem csak Te, hanem a SAJÁT családod. Reálisnak ebben az esetben 2x1 hetet látnék, azt sem feltétlenül egymást követően. Találj egy megfelelő alkalmat, helyet, időt, és nyugodt körülmények között felnőtt emberek módjára, meg lehet ezt beszélni normálisan. Sok sikert kívánok!
2014. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Először én sajnálom ezt a kissrácot, mert ez a probléma nem rosszaság, hanem idegrendszeri, neurológiai működészavar következménye. Ki lett hivatalosan mondva az ADHD diagnózisa?! Mi az, hogy a szülőket küldik pszichológushoz? Ez a kettő nekem nem fér össze! Ha valódi (!) ADHD áll fenn, az NEM a szülők hibája, NEM NEVELÉSI hiba!!! Azért ezt nagyon fontos tisztázni!

Természetesen ez az állapot komoly viselkedészavarokkal jár együtt, ezért fontos, hogy megfelelően kezeljék. Pszichiáter bevonásával is. Bizony sokszor ennek megfelelő gyógyszeres kezeléssel, mivel az agy működészavaráról van szó. Ha valóban hiperaktivitás áll fenn, akkor az nagyon jól karban tartható Ritalinnal, ami NEM nyugtató, hanem serkentőszer mini adagban, pont azt a vegyületet pótolja az agyban, ami hiányzik. És 8 évesen ideje elkezdeni. KÉsőbb el lehet hagyni, ahogyan az érési folyamatok és a másodlagos VISELKEDÉSTERÁPIA korrigálja a folyamatokat.

Unokaöcséd nincsen megfelelő szakember kezében. A Vadaskertet ajánlom ebből a célból. Itt nem pszichoterápiára invitálják a szülőket, hanem szülőtréningre, ahol nagyon hasznos tanácsokat kaphatnak a nevelést illetően.

Ahhoz, hogy hatékonyan tudjatok ezzel a kisfiúval bánni, érdemes szakemberrel konzultálni, mert nagyon szigorú határok kellenek, de emellett olyan biztonságos környezet is, ahol a túlmozgását kiélheti anélkül, hogy bármiben kárt tenne. Erre egyedül még 2 gyerek mellett, képzetlenül nem leszel elég, ezt tudomásul kell venned neked is és a testvérednek is! Segítséggel,konzultáció után (ahol a viselkedéses dolgokat megbeszélitek szakemberrel)viszont igen.

Nyárig még van idő a konzultációra és egy jó gyermekpszichiáter megtalálására.

Abban, ha a 2 gyerek mellett segítség nélkül elvállalod a srácot nem fogjátok örömötöket lelni egyikőtök sem. Nem azt mondom, hogy ne segíts, de valamiben meg kell egyeznetek, ami tartható teher neked is. A szülőket is megértem, mert egy sajátos nevelésű igényű gyermeket nevelni és a hétköznapokat együtt tölteni többszörös nehézség, mint egy teljesen egészséges gyereknek a nehézségeit tolerálni. Fáradtak, kimerültek, türelmetlenek. Közösen találjatok megoldást a helyzetre olyat, ami mindenkinek tartható. Még egy ember, aki segít, vagy csak napi pár óra ottmaradás nálad, vagy még tábor.

2014. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!