Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy lassan 3...

Mit lehet tenni egy lassan 3 éves kisfiúval, aki nem alszik már hónapok óta delután, és lassan már éjjel sem?

Figyelt kérdés
Folyamatosan dühkitörései vannak,a szüleivel nagyon rondàn beszél és egy percet sem lett tőle beszélgetni tőle ha átmegyek! Nagyon idegesítő,morog,csapkod,ha nem az van amit ő akar! A védőnő javasolt neki valami homeopátiás gyógyszert,amibe én nem hiszek,de az anyja adja neki pár napja,de a hatás még sehol. A legrosszabb,hogy várják a második gyereket,de ettől majd a baba sem fog tudni aludni,azt se hagyja,hogy a babaholmikat megnézzem! Tudtok valamit tanácsolni? Az a baj még óvodàba sem akarjàk adni,pedig szerintem már bölcsibe is mehetett volna,hogy ott kezdjenek vele valamit!
2014. máj. 1. 11:57
 1/4 A kérdező kommentje:
-tőle,bocsánat
2014. máj. 1. 11:58
 2/4 A kérdező kommentje:
A kommunikációja szerintem nagyon jó,ügyesen beszél,ha nincs nála a cumi,elég nagy a szókincse (igaz nem értek hozzá,mert nincs gyerekem,de tudok vele beszélgetni). Az a probléma,hogy sokszor el is felejtem mit lehet előtte mondani és mit nem... Ezen kívül az összes verses könyvet elmondja képek alapján,rengeteg verset tud!
2014. máj. 1. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Első körben mindenképpen oviba kell vinni a kisfiút, mert ott meg tudná szokni, hogy nem ő van a középpontban. Ahogy írtad, hogy nem lehet Tőle beszélgetni, ez általában minden gyerekre jellemző (enyémre is :) ). Az oviban sok gyerek van, ott megszokná, hogy nem lehet csak vele foglalkozni, ez nálunk is segített.

A szüleivel való ronda beszéd, sajnos a szülők hibája, hogy engedik neki. Én egy kis elkényeztetést olvasok a sorok között.

A dühkitörésekre pedig annyit tudok mondani, hogy én lányomnak is voltak, én jártam vele pszichológushoz is, nekünk annyit mondott a doki, hogy a gyerek mindent érez ami körülötte van. Nálunk a férjem és köztem voltak ellentétek, amikről sose beszéltünk a gyerek előtt, de ő érezte hogy valami nem oké és ezt a dühkitörésekkel mutatta ki. Nem azt mondom, hogy a kisfiú családjában is gond van, de ez is lehet egy ok. Illetve amit még tanácsolt nekem a pszichológus, hogy próbáljak többet játszani a gyerekkel és olyat amit ő akar, ami nem egyszerű mert felnőtt fejjel 3 éves szinten játszani nagyon nehéz. De be kell iktatni egy kis feszültséglevezető játékot is, persze normális keretek között, nem szabad hagyni, hogy eldurvuljon a dolog. Gondolok itt például arra, hogy mi párnacsatáztunk, bírkóztunk meg ilyenek.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Szép napot!

2014. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nevelés a szülők feladata. Te vendégként nem tudod megnevelni, ne is próbáld. De van javaslatom: legközelebb, ha hozzájuk mész, az első félórában a kisfiúval foglalkozz (persze csak ha neki is van hozzá kedve), anyuka addig kaphat egy kis szusszanásnyi időt a saját dolgára. Beszélgess a kisfiúval, kérd meg, hogy mutassa meg a játékait, kérdezd meg, miket szeret játszani, és hogy akar-e egy kicsit veled játszani. Ha vevő a dologra, egyezz meg vele, hogy félórád van vele játszani, utána az anyukájával szeretnél beszélgetni. Ígérd meg, hogy ha hagy titeket beszélgetni, legközelebb majd megint játszol vele. Ha eddig nem voltatok jóban, és össze akarsz vele barátkozni, esetleg vihetsz neki valami apró ajándékot (pl. lehet kapni párszáz forintért kisautót).

Mivel nem vagy szülő, kevés belelátásod van a család életébe. Lehet, hogy ez a kisfiú nem kap elég figyelmet, szeretetet, de az is lehet, hogy egyszerűen csak a dackorszak, vagy az útban lévő kistesó számlájára írható a viselkedése. Próbáld ki, amit írtam (remélem, nem esik nehezedre), és talán teljesen más kisfiút fogsz látni, amíg ott vagy!

2014. máj. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!