Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák szólnátok az óvónőnek...

Anyukák szólnátok az óvónőnek ha gyermeketek panaszkodna nektek, hogy egy óvis társa folyton megveri?

Figyelt kérdés
Kisebb falusi óvodáról van szó, adott egy négy és fél éves kislány aki kettő éve jár oda óvodába, eddig a kislánnyal semmi gond nem volt, de mostanában nagyon agresszív lett és több társát bántalmaz, minden naposak a bántalmazások, haj tépés, harapás, földre vivés, fiúkat lányokat egyaránt bánt. A kislányról nem rég derült ki, hogy komoly baja van szegénynek, eddig nem volt diagnózis, de kiderült, hogy értelmi fogyatékos is, és gyermekkori autizmussal él! Nem tudom mi lenne a megoldás, a szülőket sem szeretnénk megbántani még jobban elég lehet szegényeknek így is!

2014. máj. 7. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, szólnék. Az óvónőnek is és a szülőknek is. Én elhiszem, hogy sok a gondjuk, de most a te szegény kisgyereked járjon gyomorgörccsel oviba, hogy mikor verik meg? És ha komolyabb baja lesz? Az én fiamnak elsőben majdnem kiszúrták a szemét egy ceruzával, örökre megmaradt neki egy piros folt a szemében. Az agressziót meg kell fékezni mindenképpen, ez minden gyerek érdeke, itt nincs helye udvariaskodásnak. Persze nem azt mondom, hogy le kell rohanni a szülőket, de udvariasságból semmiképp nem szabad hallgatni a problémákról.
2014. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy autista kisfiú, aki ok nélkül odament a másik gyerekhez és tiszta erőből megütötte, vagy megrugta váratlanul. Az óvónő megbüntette, aki vissza merte adni, mert hogy a kisfiú beteg, vele másként kell bánni(!)

Én ezen annyira felháborodtam, hogy közöltem az apjával, ahányszor megüti a gyerekemet, én őt fogom váratlanul megütni, amikor nem számít rá.

Érdekes, hogy többé a kissrác nem bántotta a fiamat...

Elhiszem én hogy az enyhén fogyatékos gyerekek számára jobb ha egészséges gyerekek között nevelkednek és az egészségesek számára is remek alkalom, hogy toleranciát tanuljanak, de az aggresszív gyereket semmiképp nem engedném, még akkor sem ha értelmi képességei alapján járhatna egészséges közösségbe. Az ép gyermekeket is meg kell védelmezni, mivel maguk nem képesek rá ilyen kis korban.

2014. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!