Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elmennétek vele pszichológushoz?

Elmennétek vele pszichológushoz?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányról van szó. Van két kistestvér, így ő a "nagy". Nagyon-nagyon nehéz vele. Az életkori sajátosságokon (dackorszak, testvérféltékenység) túl is borzasztóan akaratos, makacs, és iszonyatos hisztirohamokat produkál (már akkor is volt, amikor még nem voltak meg a tesók), ami nem hogy javulna, hanem egyre durvább. Ordít, visít, nem hallja meg, nem jut el hozzá, amit mondok (bárki legyen is az, aki próbál vele kommunikálni). Minden helyzetben ezzel az őrjöngéssel próbál elérni dolgokat. Nem szoktam engedni neki, mégis megpróbálja újra meg újra. Ha magára hagyom, üvölt, hogy "gyere visszaaaa, vagy neeeee anyaa neeee", ami teljesen úgy hangzik, mint ha ütném-vágnám-nyúznám. Ha ésreveszi rajtam, hogy kiborított, elégedett, és megy minden tovább. Már a barátaink, családtagjaink is mondják, egymástól függetlenül, hogy mennyire "gáz", ahogy viselkedik, és mennyire sajnálnak, hogy ez a gyerek ilyen, hogy ennyire nehéz legyen vele vagy neki együttműködni. Leginkább velem ilyen, de másoknak is beletört már a bicskája, amikor meg akarták nekem mutatni, hogy rosszul csinálom. Biztosan vmit nekem is kellene (szeretnék is) változtatni, de okosat még senki se tudott mondani (elverni, éheztetni, hideg zuhany alá tenni nem szeretném). Ezek mellett elég rossz evő is, válogatós, vékonyka. Ha hajlandó is vmi új ízt kipróbálni, két rágás után szalad kiköpni, hogy ez rossz. Sokszor látványosan befogja az orrát, panaszkodik, hogy büdös a kaja (amit mindenki más, a testvérei is, jóízőűen megeszik). Emellett gyakran jár lábujjhegyen, ha rászólunk abbahagyja. Egyébként gyorsan tanul és okos, sztem normál időben beszélt mondatokban és lett éjjel-nappal szobatiszta (2,5 korában mindezeket már tudta). Sok mondókát, mesét tud, énekel, egész ügyesen mozog, bár a kortársaknál magasabb. Teljesen tanácstalan vagyok vele. Bármi ötletet, kritikát szívesen fogadok.
2014. jún. 2. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elmennék. Nem azért, mert betegnek tartom, vagy kezelésre szorul vagy rossz, hanem mert segítséget kaphattok ti is és ő is, hogyan dolgozza fel azt, ami nem jó az életében.
2014. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lábujjhegyen járás utalhat neurológiai dologra ha jól emlékszek. Sokan dícsérik a TSM tornát, sajnos saját tapasztalataim nincsenek. Mindemellett szerintem természetes ahogy viselkedik. Próbál figyelmet kiharcolni, ami 3,5 évesen két kistesó mellett nem csoda. A kicsik ikrek? Valószínű kevesli a rá jutott időt.
2014. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Pszichológusból baj nem lehet. Legtöbben azt hiszik, azért "kell" odavinni a gyereket, mert baja van. Mármint komoly, mentális, és "nem normális". Segíteni fog neked is, a gyereknek is, terapeutája válogatja, ki milyen módszert használ, mesék, rajzolás, húgom például heti "célokat" kapott, pl: ne aggódj ezen és azon, ha valami baj van, ezen a héten kérdezzen, stb.

Azt hogy hová is viszitek, ha viszitek, jól fontoljátok meg, ovis-bölcsistársak szülei, fórumok esetleg ajánlanak jó szakembereket.

Azokra meg akik azt mondják, hogy "gáz" a gyerek, és nem jó a nevelésed, ne is halgass, ahogy írod, okos a lányka, határozott és kitartó, még ha most csak a hisztiben is. Sok szerencsét és kitartást! :)

2014. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Óvódás már? Mert ha nem és óvodában is így fog viselkedni, akkor tuti, hogy elküldik nevelési tanácsadóba egy pszichológushoz. Bár hosszú a várakozási lista, de érdemes kivárni vagy magánúton kell elvinni pszichológushoz.

Egyébként szerintem van benne még testvérféltékenység is, hiszen még csak ő is 3,5 éves, hamar jött még 2 tesó, róla hamar lement a figyelem. Persze gondolom vele is foglalkozol, de kevesebbet, mint mikor nem voltak a tesók. Ezt tapasztalatból mondom:)

Az én fiam 4 éves, a lányom 3, a legkisebb pedig 3 hónapos, tudom mit élsz át.

Én nevelési tanácsadóba mentem, de tavaly decemberbe küldte be az ovi a papírokat és áprilisban hívtak fel, hogy vihetem a gyereket. Sokat segít, hasonló a problémánk is, de minden gyereknél mégis más segít. A pszichológus után gyógypedagógushoz is járunk és ősztől logopédushoz is fogunk. A kislányod szépen beszél, mindent megérteni? Mert az én fiam pl. pösze, sokat hadar és ennek is köszönhető a hangulatváltozásai, mert nehezen kommunikál. Ha nálatok nincs ilyen, akkor is érdemes mindenképp szakorvoshoz fordulni. Ez nem szégyen, ha esetleg a nagyszülők azzal jönnének, hogy nem kell vinni, nincs semmi baja, mert ők csak azt látják, hogy a pszichológushoz a hülye elmebetegek járnak, akkor is vidd el, ők nem értik még ezt meg, hogy mire jó, más rendszerben nőttek fel, az ilyen gyerekre szimplán rámondták hogy csak rossz, aztán felnőttként is probléma van vele.Egy jó pszichológus sokat segíthet.

2014. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van hogy az ember igenis szigorú, amennyire tud, következetes is, mégis olyan a gyerek, mintha "neveletlen" lenne. A gyerekek nem egyformák. Nem mindjárt pszichológushoz mennék, hanem nevelési tanácsadóba, ott együtt van minden lehetséges szakember, sok ilyen gyereket láttak már. Vagy megnyugtatnak, hogy ez van és kész, vagy tanácsot adnak, hogyan neveld, vagy eljáratnak fejlesztő tornára vagy más hasonlóra. Neked is segítségre van szükséged, nemcsak neki, ott mindketten megkapjátok a támogatást.
2014. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ízekkel, szagokkal kapcsolatos érzékenység olvasásakor jutott eszembe, nézd meg ezt az oldalt, hátha több tünet is "stimmel", és legalább megérted az okokat, és el tudtok indulni valamerre. A túlzott "hiszti" is utalgat a szenzoros érzékelés rendellenességére.

[link]

2014. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6. Válaszoló! Sajnos egyre erősebb a gyanúm, hogy vmiért a kicsilányom nem olyan, mint a többi gyerek. Utána kell járnom mindenképpen, hála ezért az infóért, nagyon sok erre utaló dolgot mutat ő is :(.
2014. jún. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!