Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hogy egyen a fiam?

Mit csináljak, hogy egyen a fiam?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt kezdődött az egész, akkoriban írtam is ide, hogy nem eszik, és azt a választ kaptam, hogy a hőség miatt étvágytalanok ilyenkor a gyerkőcök, majd elmúlik. Hát az történt, hogy nem múlt el :( Tanácstalan vagyok, ma például gyakorlatilag egy banánt evett csak, a főtt ételek esélytelenek, nagy ritkán eszik 2 fasírtot, maximum krumplipürét és májkrémes kenyeret. Ennyi az étlap kőkemény egy éve!! Próbáltam már szinte minden módszert, a szuperdadától kezdve a védőnő, orvosok tanácsán át, a szigorúságig mindent, de nem eszik. Rendszeresen étkezünk(reggeli-10órai-ebéd-uzsi-vacsi) mert van egy kistestvér is. 3-4 hónappal ezelőtt még megette a krumplis ételek nagyrészét, például burgonyafőzelék, paprikáskrumpli, rakottkrumpli, hasábburgi kisütve sőt, a gulyást is hússal együtt, de szépen lassan elkopik minden és aggódom, hogy semmi nem marad...

2014. jún. 11. 17:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
hát ebben a dilemmában vagyunk mi is már 2 éve, én is mindent próbáltam, de semmi javulás. a doki szerint lelki probléma van a háttérbe, de szerintem nem lelki sérült a lányom
2014. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%
Én egyszer láttam egy műsorba hogy az ilyen gyerekeknek próbálják viccesen feldíszíteni az ételt, vagy esetleg kérdezd meg mit szeretne enni, vagy válasszon amit enni szeretne. Ez a szuperdada című műsorba volt a lifenetworkon
2014. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként minden rendben van vele? Egy tünet nem tünet, de autista gyerekek szoktak ilyen extrémen válogatósak lenni.

Csak adott színű vagy állagú étel...

Remélem nálatok nem erről van szó.

2014. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tudja hogy ezzel tud "zsarolni" és emiatt többet foglalkozol vele és amúgy is "vicces" hogy folyton könyörögsz neki és már megszokta, hogy ezt így is lehet csinálni. Vagy valóban nem éhes, vashiánya nincsen? Mozog eleget?

- egyen együtt a család, teríts meg és ha kér kér ha nem nem, de ott kell ülnie (NE tömd meg azzal amit nem kér)

- nem hal éhen 1-2 nap alatt DE igyon!!!

- főzzetek együtt és közben kóstolgathasson

- együtt válasszátok ki mit főztök

- készíts vicces dolgokat ételből, (tedd virág , fej, napocska alakban a tányérra)

- játszhatok is ha nagyon nem megy pl. egye ki pohárból, egye ki csak a borsókat a főzelékből,

- próbálj különböző állagú ételeket, nyomd neki össze villával talán szívesebben fogadja

- ne könyörögj neki, és ne legyen egész nap ez a téma

- piknikezhettek is talán más helyzetben szívesebben eszik.

2014. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Próbáltam alakzatban tálalni, a sünitől kezdve autó, motor, napocska, mosolygós fejecske minden volt. Nem autista, ilyen gond nincs. Együtt is szoktunk főzni, a nyers tésztát megeszi, azon kívül semmit. Még elég kicsi, nem igazán tud választani vagy elmondani hogy mit szeretne. 2 éves múlott, éppenhogy egyszerű 1-2 szavas mondatokat mond, inkább tárgyakat nevez meg mint ételeket. Együtt eszünk, választása is van, általában 2 dologgal állok elő, csak ez kimerítő már, mert a kistesónak is külön kell készíteni, neki is meg a férjemnek és nekem is. Mintagyerek volt, mindent megevett, és egyik napról a másikra történt ez szó szerint, napra pontosan meg tudjuk mondani, hogy mikortól. Szuperdadát is néztünk már, próbáltuk. Lehet, hogy lelkisérült, a kistesóját nem igazán szereti, féltékeny és az apukája is volt távol másfél hónapot munka miatt, de nem akkoriban kezdődtek a gondok, nem tudnám összefüggésbe hozni. Néha volt olyan is, hogy elkezdett kolbászt rágcsálni, vagy éppen felvágottat, és utána semmi. soha többet nem ette meg. A az evés témáját is kerüljük, próbálunk másról beszélni, vagy nevetgélni, vagy akármi mást is csinálni étkezésekkor, hogy ne az legyen a középpontban. Ha azt próbáljuk, hogy "vagy eszik vagy nem de ott kell ülnie" akkor nem eszik egészen addig amíg olyan nem kerül elé ami ízlik neki, például reggelit és ebédet kihagyja, de uzsira eszik gyümit meg vacsira májkrémes szendvicset. Nem is tudom mit írhatnék még, igyekszem minden erőmmel normális családképet kialakítani, kimozdulunk, vendégeket hívunk, nagy közös játszásokat is csinálunk, nincs igazán kifogásolható dolog az életünkben. És még rosszul sem főzök, ez sem lehet panasz ;) Egyszerűen nem tudom, forduljunk szakemberhez?
2014. jún. 12. 08:06
 6/32 anonim ***** válasza:
Én még midig azt mondom (és a leírtad alapján egyre inkább), hogy ez egy játszma köztetek. (olvass utána pl. Már 100 szor meg mondtam című könyv) Mi velt udja, hogy elöbb utóbb adsz neki valamit ami neki kedvére van így vár amíg ez megtörténik, spártai a dolog, de ennyire elkeseredett állapotomban megpróbálnám, hogy addig rakosgatom elé az ételt amíg nem eszi meg, reggelire is ugyan az van és ebédre is és uzsira is stb. De szerintem forduljatok szakemberhez pl. nevelési tanácsadó, pszichológus, családsegítő. Gyerekorvos, védőnőtől még nem kértetek segítséget.
2014. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Védőnővel is beszéltünk, az orvos meg annyit mondott, hogy adjak neki olyat amit megeszik. Szakember lesz belőle, Nem hiszem hogy tartható állapot, ha egy két éves gyerek nem eszik főtt ételt. Köszönöm a tanácsokat!
2014. jún. 13. 10:17
 8/32 anonim ***** válasza:
Gyomorrontás is szokott a háttérben lenni, egyszer valamitől nagyon rosszul volt, ezért bizalmatlan az ételekkel. Az én 2 évesem is válogatós, de nem túlzottan. Ha pl. nagyszülőknél van, ott sem eszi az ételt, amit kap? De nem értem, egyszer írod, hogy egy éve nem eszik, aztán 3-4 hónapja... Van egy bizonyos hullámzás?
2014. jún. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Egy évvel ezelőtt volt, hogy elkezdett nem enni. Akkoriban még megette a paprikáskrumplit, 3-4 hónappal ezelőtt is, és azóta már azt sem. Így gondoltam, bocsi :) A gyomorrontásra nem gondoltunk még, de volt egy bizonyos lecsós-virslis eset, ami egy az egyben visszaköszönt a szőnyegen :( Mondjuk már nem emlékszem mikor volt, de akkor még tuti megette a kajcsikat. Nagyszülőkkel sajna nem sokat találkozik, nem hiszem hogy összefügg. De ez a gyomorrontás szimpatikus (már amennyire az lehet) de hogyan orvosolható? Talán mire öregasszony leszek addigra megérem, hogy rendesen eszik a pici fiam :))
2014. jún. 15. 11:26
 10/32 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehéz ételeket kap. Az ilyen kicsik még szeretik az egyszerűbb fogásokat, az átláthatóbb ételeket. Nem tömted meg nagyon, amikor etetted? Rendesen főzöl, az látszik, de neki ezek nehéz ételek. Próbálj meg talán pár főtt zöldséget adni neki, amit vajban megforgattál, egyszerűen borsót rizzsel, ahol a borsót kicsipegeti, ha akarja (most főleg jók a zöldségek, a piac tele van velük). A tésztákat szeretni szokták! Apró főtt tészta, házi paradicsomszósszal. Zöldség leves gazdagon, a zöldségeket egyenként kiszedegetheti. Szeretik a zöldségek friss ropogós zamatát a gyerekek. Általában.
2014. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!