Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hogy egyen a fiam?

Mit csináljak, hogy egyen a fiam?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt kezdődött az egész, akkoriban írtam is ide, hogy nem eszik, és azt a választ kaptam, hogy a hőség miatt étvágytalanok ilyenkor a gyerkőcök, majd elmúlik. Hát az történt, hogy nem múlt el :( Tanácstalan vagyok, ma például gyakorlatilag egy banánt evett csak, a főtt ételek esélytelenek, nagy ritkán eszik 2 fasírtot, maximum krumplipürét és májkrémes kenyeret. Ennyi az étlap kőkemény egy éve!! Próbáltam már szinte minden módszert, a szuperdadától kezdve a védőnő, orvosok tanácsán át, a szigorúságig mindent, de nem eszik. Rendszeresen étkezünk(reggeli-10órai-ebéd-uzsi-vacsi) mert van egy kistestvér is. 3-4 hónappal ezelőtt még megette a krumplis ételek nagyrészét, például burgonyafőzelék, paprikáskrumpli, rakottkrumpli, hasábburgi kisütve sőt, a gulyást is hússal együtt, de szépen lassan elkopik minden és aggódom, hogy semmi nem marad...

2014. jún. 11. 17:34
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
A reggeli ma sóskifli, azt tuti elfogadja, az ebéd nálunk is krumplifőzelék lesz, kiváncsi leszek hogy megeszi-e, akkor kipróbálom én is, hogy mást nem kap. 20as, csak egy kérdésem van hozzád: MIÉRT?? miért nem ettél? :D gondolom nem emlékszel az okára.. :)
2014. jún. 19. 06:51
 22/32 anonim ***** válasza:
1-es vagyok még vacsira is főt ételt kért,de azért uzsira kenyeret :) de most megérdemelte mert nagyon ügyes volt :)
2014. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

20-as vagyok. Az okát tényleg nem tudom, kicsi voltam, de gondolom nem voltam éhes. Az biztos, hogy nem szándékosan éheztettem magam. :D

Azt tudom, hogy amikor elvittek ezzel orvoshoz, az is csak azt mondta, hogy "majd eszik ha éhes" :D

Sok mindent csináltam vagy épp nem csináltam kiskoromban, amit aztán kinőttem. Szerintem a te gyereked is majd kinövi ezt.

2014. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Megette a krumplifőzeléket? Én egyébként nem szeretem, a kelkáposztát sem és a tökfőzeléket sem, a spenót sem a kedvencem. Viszont a rakott kelt, a tökpörköltet, spenótos rétest, tésztát azt nagyon szeretem. Az is lehet, hogy látja, hogy a kistesó mindig tejet kap, ezért nincs ínyére más, csak ami nagyon muszáj, pl kifli, amivel a fogait is tudja masszírozni. Nálunk is volt a családban kis étkű, akit a nagyszülők rendesen megríkattak, amikor addig nem állhatott fel, amíg mindent meg nem eszik. Az illető ma is sovány alkat, mindig is az volt, de az egészségének semmi baja. Lehet, hogy nem kellene erőltetni. Állítólag ha erőltetjük az étkezést, abból lesz később az étkezési zavaros ember. Az is megoldás, ha látja, hogy készíted el. Én viszem a gyereket a piacra, a borsót is együtt pucoljuk, fogdossa, szagolgatja a zöldségeket, ma zöldbabot vagdostunk és evett is, de nem főzelékként, hanem pörköltnek. A főzelékeket nem szereti, de nem erőltetem, mert ez amolyan magyar szokás, a hüvelyeseket úgyis többféleképpen is el lehet készíteni, akár ecetes-olajosan is. Van olyan, hogy egyszer nem eszi meg, aztán megeszi. De én most így látatlanban mégis a kistesóra tippelek. :-)
2014. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Adhatnál neki probiotikumot az én fiam attól megéhezett, nálunk még a baba úszás ami után egy egész disznót megenne, pedig amúgy annyit eszik mint egy kis madár. B6 vitamin is étvágyat csinál. Én sokáig aggódtam az evése miatt, de már belefáradtam, nekem mondjuk mindent megeszik, csak rettentő keveset. Viszont nem egy csont-bőr gyerek így most már nem érdekel. Eszik amennyi jól esik és ennyi. Nálunk még az vált, be hogy akkor kér enni amikor mi is eszünk, és oda-oda jön az asztalhoz egy egy katonáért, és ha már úgy is ott van és leül hozzánk akkor én csak szó nélkül adogatom a katonákat, vagy szólok " ezt a kis kenyeret már nem bírom megenni valaki megeszi helyettem" szokott olyan ön feláldozó lenni, hogy megeszi. :D Ha a súlya és a fejlődése rendben van akkor hagyd rá. A válogatást és hogy naponta 10 kaját külön főzzek neki nem engedném, de az hogy keveset eszik "nem érdekel".
2014. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Az öcsike sem kap mindig tejet, ráadásul próbáljuk titkolni ezeket az alkalmakat :) Ma nem kérte a reggelit, de ebédre evett krumplipürét például. Ezzel már elégedett vagyok. Talán elmúlik, remélem, rettenetesen kimerült vagyok már, hogy ennyi felé kell szakadnom, nem beszélve az élet többi részéről. Vitaminokat meg ilyen bigyólat nem akarok adni neki, inkább a gyümölcsökre bízom a dolgot, ha már abból eszik néha. Összeszedem magam, nem lesz válogatás, max nem eszik 1-1 alkalommal, de mindig ott lesz a következő étkezés, amikor kaphat valami mást. Köszi mindenkinek :)
2014. jún. 20. 12:13
 27/32 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Eltelt egy pár nap, mióta írtam, hogy nem adtam neki mást enni, csak a főt kaját, azóta már rendben vagyunk, mert egy nap többször is kéri a főt ételt pedig sok édességet és üdítőt is iszik.

2014. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
De jó nektek :) Én pánikolok, azt vettük észre, hogy gyenge a haja. Nagyon könnyen kijönnek a szálak és nem is érzi. Akár marékszámra is ki lehetne húzni :'( Megyünk laborba, nincs mese! Ki kell derítenem, hogy mi miért van...
2014. jún. 23. 08:19
 29/32 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

van valami amit megtudtatok?

milyenek lettek az eredményeitek?

2014. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, írj, ha megtudtok valamit. Remélem nincs semmi baj!
2014. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!