Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem nem tud viselkedni...

A gyerekem nem tud viselkedni vendégségben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves, nagycsoportos óvodás. Az óvodában nincs rá panasz, és itthon is rendesen viselkedik, bár kissé mozgékonyabb az átlagnál. Viszont ha vendégségbe megyünk (pl. a nagymamához ebédre), nem bírok vele. Butaságokat beszél, izeg-mozog, nem fogad szót. Ilyenkor teljesen kiborulok tőle, borzasztóan szégyenlem magam miatta, mert gyakorlatilag úgy viselkedik, mintha nem lenne "normális". Bármit csinálok vele, nem ért a szóból. Kérlek Benneteket, segítsetek nekem, mit tehetnék, hogy ezt a viselkedést elkerüljem?

2014. szept. 7. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Elsőre az jutott eszembe, hogy kompenzál, felhívja magára a figyelmet. Hogy hogy lehet rajta segíteni, azt nem tudom. Le tudja ott magát foglalni valamivel?
2014. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Fiam ugyanez:) Nagyon okos kisfiú, 5 és fél éves. Tanulékony, az oviban alig van rá panasz.

Anyósnál, tesóméknál kitesz magáért, néha rá sem ismerek...

2014. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Medvi ***** válasza:
79%
6 éves kislányom is ilyen, mások előtt produkálja magát, főleg idétlenkedéssel, ez néha tök ciki. Mostanában mintha javulna a helyzet, kicsit kezd talán komolyodni, most lett első osztályos. 4-5 éves korában volt talán a legdurvább, azt se hallotta a saját hangjától, hogy mit mondok neki (egyfolytában bolondságokat beszélt teljes hangerőn és marha viccesnek képzelte magát). Csak azok akadtak ki ezen, akiknek nincs gyerekük, pl sógornőm, a többiek megértették, hogy a gyerek fel van pörögve a helyzettől és így nyilvánul meg nála az öröm, hogy vendégségben van, vagy vendégek jöttek hozzánk. Szerintem ez egyes gyerekeknél kortünet, vannak persze olyanok is, akiknél kisangyalként viselkedik a gyerek, ismerek is ilyet. Gondolkodtam rajta, hogy irígykedni kéne rá, de aztán rájöttem, hogy mégiscsak az én gyerekem tetszik jobban akármit is csinál. Kárt soha nem tett, csak a viselkedése volt idétlen, de ha volt ott másik gyerek akivel játszani tudott, akkor semmi gond nem volt, szépen eljátszottak együtt. Most kezd javulni a helyzet, hogy közeledik a 7 éves korhoz, szerintem ne aggódj, az évek meghozzák szépen az eszüket és lassan megtanulnak viselkedni. Esetleg mindig meg lehet próbálni vele előre megbeszélni, minden vendégség előtt, hogy hogyan illik viselkedni, és ha megkergül akkor emlékeztetni a beszélgetésre. Rövid időre hatni fog, legalább látják majd a rokonok, hogy nem őrült, csak idétlen.
2014. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Már bocs, de mi bajod az előző válasszal? Egy őszinte ember őszintén leírta a gondolatait és még használható tanácsot is adott. Mi a túró ez az 53 %? Mégis milyen választ vártál? Hogy tudna valaki máshogy segíteni??? Mi ez az egész hülye pontozás???
2014. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon izgatottá válik a rendkívüli programtól, plusz te sem vele foglalkozol, mivel nyilván beszélgetni kell/szeretnél, és ezt a gyerekek egy része utálja és rosszul viseli. Ráadásul vendégségben még inkább elvárnánk, hogy kisangyalként viselkedjen a gyerek, aztán persze látjuk, hogy kezd elharapózni a helyzet, ettől feszültek leszünk, amit a gyerek ezonnal dekódol, de mások előtt nem torkolhatjuk úgy le, ahogy otthon tennénk, nem akarjuk büntibe se ültetni, hogy ott ordítson a vendéglátóinknál, szóval elég vacak helyzet.


Próbáljatok sokat járni gyerekprogramokra, hadd szokja a szántást, akkor nem lesz a vendégség nem olyan rendkívüli a számára.


Azt is jó ötletnek tartanám, ha ebéd után nagymamával elmennétek / elmenne a nagymama meg a gyerek játszóra vagy legalább ki a kertbe, ahol a gyerek kicsit kiengedheti a gőzt.

2014. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A félreértések elkerülése végett én nem pontoztam le senkit, sőt a magam részéről nagyon elégedett vagyok a kommentekkel és úgy gondolom, sokat segítettetek.
2014. szept. 12. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!