Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet leszoktatni egy 11...

Hogy lehet leszoktatni egy 11 évest a hazudozásról? Hogy tudnám rávenni, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Állandóan hazudik, mindenben, ha kell hanem. Hordom pszichológushoz, de nem segít. :( Valami praktika? Az alapokat próbálom, hogy leszídom, ha hazudik, dícsérem, ha nem.
2014. nov. 13. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miben hazudik? Mi lehet az oka? Nincs bizalom felétek? Szigorúak vagytok? Vagy csak minden ok nélkül?
2014. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dícsérni, ha nem hazudik elég fura, az a normális állapot, nem dícsérendő.
2014. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tényleg mindenről hazudik. Hogy mit csinált (hozzányúlt valamihez, összekoszolt valamit, tönkretett valamit, összeveszett valakivel) vagy nem csinált (fésülködés, fogmosás, stb.) valamit.

Azt mondja, hogy azért hazudik, mert fél, de mindig elmondom, hogy attól féljen csak, hogy hazudik, mert az bűn és nagyon feldühít engem.

Oké, hogy alapállapot, hogy nem hazudik valaki, de inkább megdícsérem, hátha segít, mivel már totál kivagyok a hazugságaitól!

2014. nov. 13. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így hívja fel magára a figyelmet. Én nem foglalkoznék azzal, hogy hazudik. Ha az egészet figyelmen kívül hagyod, akkor nem ér el a hazugságaival semmit. Egy 11 éves nem tud még akkora bajt csinálni, hogy igazából számítson, hogy hazudik-e. Talán ezzel büntet téged valamiért, mert pontosan tudja, hogy feldühít vele. Anno én is szivesen hazudtam a szüleimnek. Úgy éreztem hatalmam van felettük, függnek tőlem, attól, hogy mit mondok. Mivel szigorúan neveltek, nem feleselhettem vissza, nem nagyon védhettem meg magam, ez volt az egyetlen eszközöm.
2014. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mióta csinálja ezt? Iskolában is csinálja? Tanár mit mond? Esetleg őt is be lehetne vonni.A pszichológus mit mond rá ? Lehet váltani kellene másikra... Ezt csak akkor lehet megszüntetni, ha rájöttök a valódi okára. Vagy valamin szemléltetnétek neki hogy a hazugság nagyobb kárt okoz, mint az igazság.
2014. nov. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Ovi vége óta hazudik, de egyre rosszabb. Ő azt mondja, azért hazudik, mert fél. A pszichológus is azt mondja, hogy azért hazudik, hogy felhívja magára a figyelmet. Pszichológust sajnos nem cserélhetünk, mivel ő "jár" TB alapon, magánt pedig nem tudunk fizetni.

2014. nov. 15. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon köszi!
2014. nov. 17. 09:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez megy, nagycsoportos (6,5 éves), pont nemrég tettem ki én is hasonló kérdést. Nálunk is ez megy, hogy leszidom, megígéri hogy többet nem hazudik aztán el is felejti. Itt nekem a kommentekbe egyébként azt írták, hogy ez normális.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Én viszont sokat gondolkodtam és arra az álláspontra jutottam, hogy ez így nagyon nem lesz jó. Írták sokan, hogy ez csak füllentés stb., de szerintem egy 7 éves gyerek már igenis tisztában kell legyen azzal mi a valóság és mi nem. (nem hogy egy 11 éves...) Én már próbáltam szépen beszélni vele sokszor, leszidni, bünti de semmi haszna. Én emlékszem mikor anyukámnak hazudni mertem (3x volt rá példa) kaptam akkorát, hogy a mai napig emlékszem rá, pedig soha nem bántottak. Hazugságért kaptam csak, de az úgy megmaradt bennem hogy többet se mertem hazudni, úgy elverte a nemesebbik felemet.:) Neked nem tanácsolom, hogy verd meg a gyerekedet de én szégyen vagy sem ha megint a sok szép szó ellenére hazugságon kapom bizony kapni fog, mert unom már az állandó magyarázást. Ha ez se fog hatni akkor viszont már tényleg nem tudok mit kitalálni...csak reménykedni tudok hogy nem marad meg, mert nagyon csúnya jellemhiba....:(

2014. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyerek megfélemlítése szerintem csak ront a helyzeten, mert pont azok a gyerekek hazudnak, akik nem mernek hibázni, vagy a szülők elvárásai túl magasak. És az is fontos, hogy mit lát a szülőktől, a szülők füllentenek-e olykor apró hazugságokat (apróságokat, mint "nem tudom elhozni, mert nem arra megyek", nem veszem meg, mert nincs pénzem rá " stb)Én nem tartom ezt "teljesen normálisnak". Ha végiggondolom a környezetemben nem ismerek hazudós gyereket, az én két fiam se hazudott sose még kamaszkorában se. Persze mikor elmeséltek néhány meredek dolgot le kellett harapnom a nyelvem, hogy nyugodt maradjak, de tudtam, hogy nem játszhatom el a bizalmukat és inkább szépen mindent megbeszéltünk.
2014. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!