Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeket nevelő...

Autista gyerekeket nevelő szülők elolvasnátok a kérdést?!

Figyelt kérdés

Azoktól kérdeznék, akiknek már kezdetben feltűntek furcsaságok!


Amik az én babámnál tapasztalhatók (7 hónapos):


- gyenge szemkontaktus

- beszélgetésre ritkán figyel

- arckifejezést nem utánoz a mosolyon kívül

- ölben el van, de nem szereti túlzottan

- játék közben sose néz fel rám

- szereti az árnyékokat, a kontrasztos képeket nézegetni vagy kinézni az ablakon


Plusz infók:


- számára kedves személyekre, néha idegenekre is spontán rámosolyog

- pacsit adni megtanult

- néha pápát int

- ha akarja, akkor fenn tudja tartani a szemkontaktust

- nem válogat sem játékokban, sem ételben

- nevére néha hallgat, főleg, ha az apukája szól neki :)

- gagyog


Szerintetek, amelyik babának ilyen korán látszódnak a jelek, az súlyosabb vagy ez teljesen független ettől?



2015. ápr. 14. 15:45
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni. Azért majd később leírom, hogy alakul a mi kis történetünk. Májusban lesz a szemészeti vizsgálata.
2015. ápr. 19. 18:59
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Sajnálom, hogy ennyi hideget-meleget kaptál a sok szakértőtől. Nekem nehezen adaptálódó kisbabám volt, sokat sírt, nehezen lehetett megnyugtatni, rosszul evett, rosszul aludt. Volt kis mozgásfejlődési zavara, Dévény-kezelésre hordtuk, egy éves kora előtt észleltük, hogy kancsal. Mindig úgy éreztem, hogy valami nem stimmel a gyerekkel, de a környezetemben mindenki (család, gyerekorvos, védőnő, kisgyermekes ismerősök) lehurrogott, hogy csak feleslegesen aggódok. Mondjuk én autizmusra soha nem gondoltam.

A gyerekekmnél az auti tünetek két éves kora után jelentkeztek igazán, nekünk a beszédfejlődésbeni elmaradás tűnt fel, mert gyerektársaságba keveset jártunk, és örültünk annak, hogy ilyen jól eljátszik magában. Most, visszatekintve a kislányom születése óta kicsit "más" volt, nagyon jól elvolt magában, nem szerette, ha ölbe vettem, inkább felfedezett egyedül.

Igazuk van a válaszolóknak abban, hogy amiket leírsz, ebben a korban még nem adnak okot az aggodalomra. A 7 hónapos babádat úgysem fogja senki sem diagnosztizálni, és megfelelő fejlesztést sem tudsz elérni. Ha másfél éves kora körül még midig úgy gondolod, hogy autista tünetei vannak, kezdheted a küzdelmet :-(

Addig is jó ötlet azonban a BHRG Alapítvány, meg te is foglalkozhatsz vele, pl. Anya, taníts engem! c. könyv alapján.

A tünetek súlyossága alapján nem jósolható meg a kimenetel, nagyon nehéz esetekből is bármi lehet.

Remélem, nem lesz részed a mi sorsunkban, de autizmussal élő gyermeket nevelni sem tragédia!

2015. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Szia Utolsò!

Vègre valaki,aki komolyan vesz. 😊 Az én babãm is rosszul nyelt kezdetben,hasfàjòs is volt. ez màr mind a múltè szerencsére. Ti is voltatok a BHRGnèl? Neked milyen "súlyos" a gyermeked? Egyelõre nincs gond a fiam gagyogãsâval,igaz mèg messze van a beszèd. Milyen tünetek voltak nàlatok,ami apjàn nyìlvánvalò lett az autizmus

2015. ápr. 24. 00:22
 34/43 anonim ***** válasza:

32-es vagyok. Vannak csecsemőkori tünetei is az autizmusnak, de csak női magazin-szitű cikkeket találtam, ez talán egész jó: [link]

Nekünk két éves kora után voltak inkább tünetei, azelőtt nem tűnt fel sok minden, inkább nehezen adaptálódó, sírós gyerek volt. Egy éves korában babajelelésre jártunk, nagyon sok jelet megtanult, de valahogy nem úgy használta őket, mint más babák, pl. soha nem kért enni-inni, pedig tudta ezeket a jeleket. Az egyik logopédus szerint ez zavart be a beszédfejlődésébe, sok-sok gyógypedagógus szerint ez nem okozott nála semmilyen zavart.

Egyébként nagyon okos gyerek, jól kompenzálja a tüneteit, ezért vettük észre csak majdnem három éves korában. Az Autizmus Alapítvány honlapján van egy 40 oldalas kérdőív, amit ki kellett tölteni, ekkor egyre több mindent találtunk, ami igaz volt rá. A kezdeti trauma után most jó, hogy tudjuk róla, és megfelelő fejlesztéseket kap, és itthon is megpróbáljuk megfelelően nevelni (de azért nagyon nehéz).

Mivel a babád még sokat változhat, egyáltalán nem biztos, hogy érintett. A bhrg nagyon jó ötlet, és mivel nagyon korán vagy, foglalkozz vele otthon te, sok jó ötlet van a tudatosszulo.hu-n is.

Én azt sajnálom, hogy a kancsalságát csak későn vettük észre, egy éves kora alatt egészen más kezelési módok és eredmények vannak. (Ahogy visszanéztem a kisbabakori fényképeit, születése óta kancsal volt). Lehet, hogy a szemkontaktusbeli problémát is ez okozza nálatok. Mi harmadszorra találtunk a korral haladó kancsalságra specializálódott gyerekszemészt, itt a honlapja: [link] Legalább egy másodvéleményt mindenképp érdemes tőle majd kérni.

Egyébként sok forgatás, tornáztatás mellett mindig sokat javul a gyerekem kancsalsága, ezt más szülőktől is hallom, a bhrg-s tsmt torna mellett ezt mi mindig tapasztaltuk.

2015. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Szia 32-es! Köszi a tippeket! :) Az az igazság, hogy én magam sem szeretem sem a testkontaktust (néhány embert leszámítva), sem a szemkontaktust (mindenesetre tudom használni, és úgy érzem, hogy nem megtanultam, hanem ösztönös - de nem szeretem). Anyukám szerint oviban és iskolában is szóltak nekik, hogy túl félénk vagyok, de én még sem tartom magam ettől autistának. :)

Bízom benne, hogy tőlem örökölte ezt a részét a fiam. 1,5 évesen már kommunikáltam, rugalmas gondolkozás jellemző rám. Egyedül a szociális problémákra emlékszem én is. Lehet, hogy alkati dolog.

Most már beszél a lányod?

2015. ápr. 24. 07:55
 36/43 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel, így leírom a fejleményeket.


Most 16 hónapos a fiam. Voltunk vele a Koraiban (is) vizsgálaton, ahol eddig mindent a korának megfelelőnek találtak (legutóbb októberben voltunk). Májusban fogják még egyszer megnézni és ha mindent a korának megfelelően csinál, akkor többé nem kell mennünk.


* Szókincse: kb. 5-10 szó, amiket teljesen jól használ (családtagok nevei, állathangok)

* Igent bólint, ha szeretne valamit

* Nemet csak hülyeségből csinálja, de azt nem használja még

* Játékai: pakolás, dobálás, formabedobó (egy-két formát tud), a többit segítséggel, kis autót ellöki és brümmög VAGY pörgeti a kerekét kb. 5 másodpercig és visszafordítja

Kukucs játék mindenhol, minden mennyiségben (ő is kezdeményezi)

* Segítséget kér, ha valamit nem tud (pl. letekerni egy flakon kupakját stb)

* 10 hónapos kora óta mutat és egy hónapja néz a mutatás irányába is

* Mostanában játszik az étellel (kiveszi a szájából, megnézi,majd csippentve megfogja és visszateszi a szájába és megeszi :/) - ez elég bizarr, remélem nem tart sokáig

* kiságyában alszik (visszaszoktattuk a nagyágyból)

* macit, babát stb etet, telefont odateszi a fülükhöz, ill. nekem is odateszi; letörli az etetőszékét a ronggyal, ahogy én szoktam; orrát "kifújja" zsepivel - persze játékból; fésülködik a fésűvel - tehát mondhatjuk, hogy a tárgyakat jól használja

* pohárból egyedül iszik

* puszit dob, főleg, ha hallja, hogy elköszönök (pl. mondom, hogy viszlát vagy sziasztok,akkor elkezd puszit dobni)

* nevére hallgat

* rengeteg dolgot megért


Most kb. itt tartunk.

2016. jan. 20. 12:42
 37/43 Ziggy86 válasza:

Szia! Engem az erdeklene, hogy a szemkontaktus mennyiben valtozott Nalatok? Nekem most a kislanyom 11 honapos ,van szemkontaktus tavolabbrol, de kozvetlen kozelrol nehezen lehet felvenni vele. Vagy egyaltalan nem. Elegge aggodom. Jarunk koraiba 2 havonta.7 honaposan voltunk eloszor ,9 honaposan is voltunk es most megyunk megint. Ott eddig azt mondtak jol hasznalja a szemkontaktust.

Elore is koszonom!

2016. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Nekünk is azt mondták, hogy jól használja. Valóban javult nála, de neki a szeme nem tökéletes, így kérdés, hogy abból adódik-e a dolog.

Idegenekkel mindig egyből felveszi a szemkontaktust, a neki szimpi emberekre mosolyog is (tehát "kezdeményez").

Távolabbról velem is jobban felveszi (mint te is írtad). Szerintem érdemes lenne elvinnetek nektek is szemészhez a babát. :) Van még egyéb gond is, ami miatt aggódsz?

A fiam egyébként érti a beszédet, reagál is (fejével bólint), 20-30 szót mond jelenleg, de van, amit csak mi, a férjemmel értünk.

Amit "hiányolok" belőle, hogy - igaz ránéz az emberekre -, de a legtöbb baba hosszan figyeli az arcokat, várja a reakciókat, addig a fiam nem ilyen. Persze, ahogy javul a szeme, remélhetőleg ez is változik pozitív irányba.

2016. máj. 6. 07:25
 39/43 Ziggy86 válasza:

Mi a baja a fiad szemenek? Hogyan vettek eszre?

Egyenlore nem vettem eszre semmi kulonoset ezen kivul. De meg csak 11 honapos lesz. Es rettegek, mert azt irjak, hogy 1,5 ev utan szoktak jelentkezni igazan a tunetek.

Amugy jo kedvu, mosolygos. Egesz nap gagyog , halandzsazik. Sok mindent megert. Nem egy bujos baba, de en sem voltam az , szoval en ezt nem gondolom jelnek, mert mikor faradt oda jon, bebujik az olembe, nem utasitja el a testkontaktust. Persze van, hogy nem akar olben lenni, de szerintem ebben a korban teljesen normalis.

Tapsol, tancizik, kukocsol,es ezt kezdemenyezi is. A kutyankat imadja, ad neki enni a sajatjabol is, simogatja, neha tepi, vagy utogeti, de nem olyan veszesen. Azt nem is engednem. Meg persze raszolok ha kicsit durvul es be is fejezi. Puszit ad. Papat int. Nagyon nyugis baba, bar az elmult 1-2 honapban vannak hisztik, de nem veszes egyaltalan. Kis siras ha nem az van amit O szeretne es tul is van rajta. A nevere hallgat altalaban. Az ejszakai alvassal nincs baj, vegig alszik.Hirtelen ennyi amit tudok rola irni. Szerintem egyenlore csak a szemkontaktus ami hianyzik es ettol rettenetesen felek, mert azt olvastam, hogy ilyen kis babaknal ez szokott lenni az elso tunet.

2016. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Ziggy86 válasza:

Meg annyit tennek hozza ( bar lehet ezzel magamat nyugtato, hogy en sem vagyok az a nagyon szembe nezo tipus, inkabb megtanultam. Ha hozzam beszelnek akkor tudok kontaktust tartani, viszomt amint en beszelek mar nem szoktam. Illetve anyukam meselte, hogy voltak olyan dolgaim pl.: a cipofuzomnek mindig egyformanak kellett lennie, a hajamat ha osszefogta es egy szal is kilogott akkor duhrohamot kaptam. Vagy felnottkent ha egyhelyben allok akkor a terdmmel rugozom, illetve volt idoszakom mikor elalvas elott a ket labfejemet dorzsoltem egymashoz. De nem tartom magam autistanak.

Remelem inkabb csak annyi, hogy hasonlit ram a lanyom. De persze ettol meg nem nyugodtam meg.

2016. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!