Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeket nevelő...

Autista gyerekeket nevelő szülők elolvasnátok a kérdést?!

Figyelt kérdés

Azoktól kérdeznék, akiknek már kezdetben feltűntek furcsaságok!


Amik az én babámnál tapasztalhatók (7 hónapos):


- gyenge szemkontaktus

- beszélgetésre ritkán figyel

- arckifejezést nem utánoz a mosolyon kívül

- ölben el van, de nem szereti túlzottan

- játék közben sose néz fel rám

- szereti az árnyékokat, a kontrasztos képeket nézegetni vagy kinézni az ablakon


Plusz infók:


- számára kedves személyekre, néha idegenekre is spontán rámosolyog

- pacsit adni megtanult

- néha pápát int

- ha akarja, akkor fenn tudja tartani a szemkontaktust

- nem válogat sem játékokban, sem ételben

- nevére néha hallgat, főleg, ha az apukája szól neki :)

- gagyog


Szerintetek, amelyik babának ilyen korán látszódnak a jelek, az súlyosabb vagy ez teljesen független ettől?



2015. ápr. 14. 15:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Valaki nézi még a kérdést? Egy évesem ugyanígy csinál, felvesszük

, néz lefele, felfele, oldalra, de ránk soha!!! Messziről meg igen. Gyerekorvos kb hülyének néz, mert hosszú ideig néz a szemébe, de nekünk meg soha.

2017. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírója vagyok. Nekünk nem volt sima az első egy-két év, sok torna, szemészeti probléma, de mostanra a szemproblémáin kívül minden szépen rendeződött. Beszéde nagyon szép, alig ejt hibát. Mozgása is hasonló a kortársaiéhoz. Szemkontaktusa nagyon jó lett. Neki a "furcsaságai" valószínűleg a szemproblémából adódtak. Amennyire nem szeretett ölben lenni csecsemőként, most annyira szereti, ha megöleljük. Nagyon kedves és nyitott lett. Életem értelme. Gondoltam, mindenki örülne, ha megírnám mi lett velünk.
2017. okt. 21. 10:01
 43/43 anonim ***** válasza:
Szuper!
2021. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!