Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek sérült ( mozgásában, értelmileg) a gyermeke?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 17. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az én kislányom annak számít-e, ő enyhén autista. :)
2015. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok, aki gyakorlatilag mozgásképtelen, értelmileg sérült. Valamilyen szindrómája van, vagy oxigénhiány miatt károsodott az idegrendszere.
2015. ápr. 17. 13:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki hálát adna az Istennek/sorsnak (kinek hite szerint) ha a gyereke "csak" enyhén autista, hiperaktív, vagy figyelemzavaros lenne.
2015. ápr. 17. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:

az én lányom sérült, igaz mozgásban nem teljesen, tud menni, de pl: lépcsőn csak kapaszkodva, göröngyös úton is csak úgy megy ha fogom a kezét, ugrálni se tud, értelmileg meg nagyon le van maradva a kortársaitól, 15 éves de csak szavakkal kommunikál, nem tud rendesen beszélni, így se írni se olvasni nem tud, szóval értelmileg súlyosan sérült...

miért keresel ilyen szülőket? valamilyen segítségre lenne szükséged?

2015. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igaz kislányom még csak 1 éves, de mind mozgásában, mind értelmében eléggé le van maradva. Többféle fejlesztést kap. Az okát még nem tudják, vár még rá néhány vizsgálat(MR, genetikai). De sajnos valószínüleg valamilyen szindrómája van. Sanszos, hogy halmozottan sérült lesz. Olyan anyukákat keresek, akik hasonló cipőben járnak. Hogyan lehet ezzel a tudattal megbirkózni, együtt élni...
2015. ápr. 17. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:

hogy hogy lehet ezzel a tudattal együtt élni? egyszerűen nincs más választása az embernek :) (ill persze be lehetne adni otthonba és nem foglalkozni vele, élni tovább a megszokott életünket, de erre nem vagyok képes, és eszemben sincs, amíg fizikailag el tudom őt látni- mert mondjuk fürdésnél is kell segítség neki) először az embert lesokkolja a hír, kiborul, "miért pont az én gyerekem? " kérdés ezerszer feltéve magadban, szóval eleinte sokféle érzés, tanácstalanság, kilátástalanság ami végigmegy az emberben, utána mikor úgymond eljön azaz idő mikor belenyugszunk, hogy "ez van ezt kell szeretni" és végigvesszük a lehetőségeket, fejlesztéseket, milyen lehetőségek vannak , megpróbálja az ember a legtöbbet kihozni a gyermekéből amit csak lehet :) egyet viszont nem szabad elfelejteni, hogy te is ember vagy és neked is van életed! nem szabad feláldozni a saját életedet a gyermekedért, mert az senkinek sem jó! nem szabad begubózni és elzárva élni a világtól, magunkat-gyerekünket sajnálva, mert abba belerokkanhat az ember, igenis el kell menni szórakozni -színházba ugyanúgy mintha egészséges lenne, (remélhetőleg van segítség aki vigyázna rá addig)

Rengeteget tudnék írni neked, ha szeretnéd nagyon szívesen levelezek veled, ha vannak kérdéseid bármivel kapcsolatban ha tudok nagyon szívesen válaszolok:)


addig ezt olvasd el:


[link]

2015. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az én fiam 7éves és sérült a mozgása és az értelme. Úgy szereti mindenki ahogy van. Nem kérdés az, hogy elfogadjuk-e vagy nem.
2015. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az, én ilyen családban nőttem fel és több ilyen családot ismerünk, plusz tehet természetesen hogy több helyre kell majd eljárni rendszeresen, de hidd el, ez lesz majd a normális. De tényleg oda kell majd figyelni, hogy meglegyenek az örömeid a kötelességtudat mellett, és a lehető legnagyobb önállóságra neveld majd. Szóval attól hogy mondjuk nem tud járni, igenis tanulja meg hogy 10 évesen magának engedjen egy pohár vizet vagy kenjen egy szelet kenyeret.
2015. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress meg a Mediált Tanulásért Alapítványt. Még nem késtél le semmiről a gyerkőccel. Az általuk alkalmazott terápia akár 100%-ra is felhozza a sérült gyereket. A világon egyedülálló módszer, amelyet egy prof fejlesztett ki aki nagyon sok sérült gyereknek segített már. Azt hiszem 6 évig tanulják a terapeuták a módszert. www.medialttanulas.hu
2015. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!