Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez a "dackorszak", vagy...

Ez a "dackorszak", vagy nagyobb lehet a baj?

Figyelt kérdés
Gyermekem 2,5 éves, idáig mintagyerek volt, kisbabának sem sírt, harmonikus volt a kapcsolatunk. Egy ideje viszont mint ha nem is ugyanaz a gyerek lenne, teljesen ellenem fordult, néha meg vagyok róla győződve, hogy gyűlöl engem. Szinte minden közös tevékenység ordításba megy át, problémás lett az altatás, etetés. Leginkább az aggaszt, hogy csak velem csinálja, a bölcsiben továbbra is ő a mintagyerek, engem meg úgy ébreszt, hogy belém mar, és amikor már végzek minden házimunkával, akkor folyat ki valamit a padlóra, tönkreteszi a dolgaimat, stb. Látom, hogy szándékosan csinálja, és nagyon rosszul esik, próbálom nem magamra venni, de tudom, hogy én nem ezt érdemlem. Azon aggódom, hogy valami betegség állhat a háttérben. Hasonló tapasztalatok, tanácsok?

2015. máj. 3. 07:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mai reggelem úgy indult, hogy odavágott oldalra (rám) a fiam az ágyban, mert ő szomjas...ebédnél ő nem kér többet, mikor kivittem a tányérját üvöltve jött utánam, aztán megcsapott, majd mikor megkérdeztem, biztos így akar-e viselkedni, a szemüvegem is leverte...aztán őrjöngött, hogy ne menjek el (moziba mentem, addig az apukája vigyázott rá).

Nagyon nehéz időszak ez, az én fiam ráadásul köpdösni is szeret. Most sokalltam be, és megmondtam neki, ha így viselkedik , nem teszi meg, amit kérek stb, akkor én sem teszem meg, amit ő kér-mesét sem olvastam. Egyedül nevelem 1 éve és nagyon kivagyok már. Szeptember óta bölcsis, eddig mintagyerek volt, mostanság nagyon "kinyílt", csak ámuldoznak rajta. Szint én kapom az összes őrjöngését, másokkal normális.

Mindig elmondom neki, hogy akkor is szeretem ha jól viselkedik és akkor is, ha rosszul, de azt nem fogadom/tűröm el. Komolyan sokszor már azon agyalok, hogy én szúrok el valamit iszonyatosan és miattam ilyen. :(

2015. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amúgy iszonyat alacsony a tűréshatár nála, ha valami nem/nem úgy sikerül, ahogy elképzelte, azonnal kiborul és őrjöng. Most lett 3.

Azt már megfigyeltem, hogy se a visszakiabálás, se a rácsapás (nagyon ritka) nem használ, csak az segít, ha teljesen nyugodt/érdektelen maradok-bár néha ez is felhergeli.

2015. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!