Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak vele? Teljesen...

Mit csináljak vele? Teljesen kikészít!

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, egyszerűen elfogytak az ötleteim, elfogyott az energiám, belefáradtam a küzdelembe. Végső elkeseredésemben írok, hátha valakinek még eszébe jut valami, amit eddig nem próbáltunk.

Fiunk 9 éves, és borzasztóan rossz evő. Extrém mértékben. Csak zsemlét, párizsit, kolbászt hajlandó megenni, főtt ételekből pedig palacsinta, rántott hús, spenót, sült krumpli, fasírozott a repertoár. De ezeket is csak akkor, ha én készítem, másnál nem eszi meg. Nem eszik semmilyen zöldséget, gyümölcsöt. A lmát egy héten kétszer veszekedés árán tudok beletuszkolni, de ha nem kínálom, akkor nem jut eszébe, hogy enne. Nem szeret semmilyen csokit, cukorkát, chipset sem, nem iszik cukros üdítőket, semmit. Ezt csak azért írtam le, hogy nem azért nem eszik normális ételt, mert ilyen vackokkal tömné magát.

Mindent kipróbáltunk már, kreatív tálalás, könyörgés, ignorálás, éheztetés, semmi nem használ. Voltunk pszichológusnál, szerinte a gyerek játszmázik velünk, hagyjuk rá, hogy mit akar enni.

Ráhagytuk, erre most már ott tartunk, hogy se a fasírozottat, se a spenótot nem ette meg a héten, pedig ezeket elvileg szereti. 3 napja vajas pirítóst eszik kolbásszal.

Mit csináljak vele? Nem bírom tovább idegekkel, teljesen kikészülök tőle. Lassan ott tartunk, hogy kenyéren, meg vízen él. Esküszöm attól rettegek, hogy a gyámügy ránk száll, mert az iskolában sem eszik du. 4-ig semmit. Többször behívattak már a tanítók emiatt.

Van két kishúga, ők teljesen normálisan esznek, minden nap van gyümölcs, fött étel, szinte mindent megesznek, pedig velük sem csináltam másként. 3-4 éves korában kezdődött ez az egész, de ahogy telnek az évek egyre rosszabb. Előtte ő is szinte mindent megevett. Segítsetek kérlek, mert én már komolyan nem tudom mit csináljak. Hagyjam rá, és éljen pirítóson, meg vízen? Tényleg ez lenne a megoldás?


2015. aug. 11. 16:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
5 éves fiammal küszködök én is,amit eddig szeretett azt most nem,szóval fogalmam sincs mit szeret mert mindig változik,ami állandó az a milánói,de azt nem ehet mindíg,nálam az vált be hogy legalább megkóstoljon más ételeket,hogy a szomszéd kislánnyal húzom,mindíg mondom neki,hogy mennyit evett belőle,sokszor látta enni a kislányt és van hogy megkívánja és ő is megkóstolja,hiába a versenyszellem benne van...
2015. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Gyumolcsot csokifonduvel :D nyers zoldseget sajtfonduvel megeszik meg a legrossabb etvagyu gyerekek is ! Egy probat meger :D
2016. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!