Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 31 hónapos egyke fiú nevelése,...

31 hónapos egyke fiú nevelése, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy ez a dackorszak, de egyre nehezebb a gyerekkel. Párom otthon maradt vele 3-dik évre is, így csak majd Oviba fog menni. De neki már nagyon nem fogad szót, nem akar öltözni, pelust felvenni. Nekem még jobban mint Apának, meg a rokonoknak akiket ritkán lát. Emiatt a párom csak 2-3 naponta tudja levinni a levegőre sétálni, szerintem ez is gond, hiába van tél. Illetve azt is kérdeném, hogy néha egy fenékre/kézre/szájra csapás az segítene vagy csak ront a helyzeten? Sapkát meg séta közben fél óra múlva leveszi, akkor is ha megkötős de ez kevésbé gond mint a nem felöltözés...Sokszor 1-2 órát is meztelen napközben a lakásban, szőnyegre pisil ilyenkor...Köszi előre is a válaszokat. Ja még a táplálást is kérdezném a tapasztalt szülőktől, nagyon kevés meleg ételt eszik meg csak, gyümölcsöt most semmit, zöldség is maximum paradicsomot szívja ki... Amit eszik és imád, sajtkrémes kenyér,párizsis-margarinos kenyér(bár a párizsi az mindig zöldséges), májkrémes kenyér, pizza, melegszendvics,gyümölcsjoghurtok,paprikás-krumpli,bolognai spagi és bableves szaftja/leve...

#gyereknevelés #nem öltözik
2015. dec. 10. 09:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bejött a képes napirend (pedig nagyon nem hittem benne): egy kartonra órát rajzoltunk és mellé hogy akkor mi történik. És persze melléraktunk egy működő órát.

Arra kell figyelni, hogy nem kell minden percet beosztani mert ahhoz még kicsi, ráadásul nem vagyunk gépek mi sem, van hogy tovább aludnánk, később ebédelünk stb.


Az evéssel nekünk nem volt gondunk, de megpróbálnék minden "finomságot" kiiktatni az étrendjéből amíg nem eszik rendes ételt. Ez most a mikulásos-karácsonyi időszakban biztos nem egyszerű mondjuk.

2015. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Tessék határozottnak lenni. Azért csinálja, mert nincs semmi következménye. Nem az a megoldás, hogy megvered, attól nem lesz tekintélyed, max félni fog. Majdnem 3 éves, a viselkedése alapján nem h...lye, csak titeket néz annak. Ne hagyd.
2015. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat.

Fiam áprilisban lesz 3 éves, tehát kb egykorú a tietekkel.

Mostanában kezdte ő is a határozott nem-et. De én nem hagyom rá.

megkérem 2x szépen, majd elmagyarázom neki, hogy lehet szépen is, meg sírva is. Amit akarok, az lesz, ha partner, akkor könnyen, ha nem, akkor sírva.

16,5 kg, én 55. Simán lefogom, ha kell.


Szerintem nálatok kicsit el van kapatva. Ha eddig nem volt következetes nevelés, akkor sürgősen kezdjetek bele. Nem ütni kell, büntetni. Már elég nagy, hogy megértse az ok-okozati összefüggést.

2015. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

hááát, ha kell, biz ráülök, és úgy öltöztetem fel.

mondjuk én oda is csapok a fenekére, ha nagyon rúgkapál :o


nem az a gond, hogy 2-3 naponta megy levegőre (ugyan, ki akarna kimenni ebbe a taknyos ködös időben?), hanem az, hogy vannak olyan normák, amiket be kell tartani. ilyen pl, hogy felöltözünk reggel, nem pisiljük körbe a szobát, stb.

ilyen esetben pl simán kezébe nyomnék egy rongyot és közölném, hogy takarítsa fel, ha végzett, majd kijöhet a szobából (és kimennék, rácsuknám az ajtót).

Hidd el, megszeppenne ám. főként mert sokként érné, hogy anya képes utasítást is adni, nem csak könyörögni, sajnálkozni, szót fogadni és engedni a hisztinek.

2015. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Határozottság, következetesség, szeretet, sok dicsérettel, ha valamit megcsinál. Öltözködni lehet esetleg játékosan, közben énekelve, mondókázva.

Szeret kint lenni? Mert az is megfordult a fejemben, hogy azért nem akar öltözni, mert nem szeret kint sétálni, vagy hasonló.


Gyümölcsjoghurtot fel lehet turbózni még egy kis turmixolt gyümölccsel. Evésnél fontos, hogy együtt egyen a család pl. vacsorát, ebédet értelem szerűen anyával.

2015. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

15 kg lány extra hisztis, en 55 kg vagyok igy vagy ugy de fel öltözik. Van sírás de nem pisilte sose körbe a lakást.


Határozottabbnak kell lenni vele, kicsit olyan mintha eddig nem figyeltetek volna ra.

2015. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon el lett rontva a neveleseben... Sajnos en ugy latom h abszolut o iranyit titeket. Igazabol most kell ot megfogni,ha oltozes van,akkor oltozes van. En sokszor hajnalban orditva oltoztettem a gyereket amikor bolcsibe mentunk. Pedig volt boven ideje felkelni... Sajnos meg kell huzni a hatarokat. Ha nem eszi meg a fott kajat,nem kap mast. Elobb utobb hidd el fog enni,mert ehes lesz. Naponta 1x kell neki a fott kaja. Az meg h korbe pisili a lakast...te jo eg!? Szobatiszta lenne amugy? Ha nem akkor miert nem adtok ra pelust? A levego pedig minden nap kell,nem 3 naponta. Kicsit a gyerek is felfrissul,kiszaladgalja magat... A kovetkezetesseg nagyon fontos. Nem egyszeru dolog,de tartani kell mindig magad hozza es hidd el mukodik. En is kitartottam es most egesz jol osszedolgozunk a fiammal. nem volt egyszeru,de igy mondhatom,hogy mindenkinek a legjobb :)
2015. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm mondta, amikor valami nemszeretem dolgot kellet elérnie a fiacskájánál, hogy "inkább ő sírjon most, mit majd később én." Igaza volt, a szabályokat a felnőtt hozza, a nevelés arról is szól, hogy meg kell tanulnia, hogy a felnőtt a főnök. Ha mindent ráhagyok, majd kiszalad az autó elé, és azzal annyi?
2015. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Adunk rá pelenkát de este nagyon nehezen veszi fel, most fogságot kapott, utána simán felvette. Még anyatejen is van lehet azért is eszik kevesebbet, bár nem hinném, hogy egy 31 hónapos gyereknél már sok tápértéke van a tejnek...
2015. dec. 11. 11:04
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked 31 hónapon át arra lett szoktatva, hogy ő a világ közepe, erre most csodálkoztok, hogy úgy is viselkedik. Csecsemőként kezelitek (hónapokban számolt életkor, anyatej, otthon ülés vele évekig), aztán csodálkoztok, hogy úgy is viselkedik. Most itt az ideje, hogy a korának megfelelően bánjatok vele, azt várjátok el tőle, amit egy ennyi időstől kell.


üdv,

egy 456 hónapos lány

2015. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!