Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnék segiteni az...

Hogyan tudnék segiteni az elsős kisfiamnak hogy magabiztosabban olvasson?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jól vette az akadályokat de most valahogy megtorpant. Látom rajta hogy bántja hogy az osztálytársainak jobban megy.Naponta olvasok vele és biztatom de a fejlődés eddig valahogy elmaradt.
2010. márc. 26. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hahó!Most kezdtétek az új olvasókönyvet?Ne csodálkozz,tele van ismeretlen szavakkal,ráadásul már nem szótagolva vannak.Minden gyermek megtorpan,az enyém is.Mi is olvasgatunk,de nem nyúzom,hogy ne bizonytalanodjon el.

Dicsérd sokat,gyakoroljatok egy keveset,lesz ez jobb.:))

2010. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A baj ott van egyrészt hogy eddig szinte minden ment neki , másrészt meg az osztály ahova jár tele van az átlagtól jobb képességű gyerekekkel harmadrészt a tanárai is elit osztályt szeretnének. Próbálok türelmes maradni és köszönöm a válaszod...
2010. márc. 26. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig ment neki,akkor fog ezután is,sztem csak önbizalom kérdése.Mondom dícsérd sokat.

És a tanárai elit osztályt akarnak az meg kit érdekel??Csoda-e ha a gyermeked elbizonytalanodott,és nem érzi magát elég jónak?

Engem is nyúz a tanítónéni,hogy lehetne a fiam kitűnő,ha többet foglalkoznék vele...Pattogtassak vele labdát,mert akkor felmérésen tesiből is 5-öst kapna..Meg énekeltessem,hogy énekből is 5-ös lehessen.Francokat!!!

Minden nap ír a füzetébe,hogy túl szélesek a betűk,ferde a d betű,tudnál te szebben is,ha akarnál stb...

Azt mondtam erre a gyereknek,hogy azért megdobod neki az osztályátlagot a 100%-os országos felmérőiddel...

Mond meg a kisfiadnak,hogy úgy tökéletes ahogy van!!Ti így is szeretitek!!

2010. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majd bele jön, az enyém is megtorpant egy kicsit, de nem stesszelem velem majd átlendülünk rajta! NE AGGÓDJ!!!
2010. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
www.varazsbetu.hu Ezen az oldalon találhatsz jó ötleteket, olvasás motiválás szempontjából. Ha jól fog neki menni, magabiztosabb is lesz.
2010. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudja a fene, én többszáz oldalt kiolvasok simán néhány óra alatt, sokat olvasok hobbiból is, de a hangos olvasásban mindmáig bele-belebakizok és néha beakadok. Pedig nem vagyok egy hülye ember. (Ami az írásomat illeti: a volt osztályfőnököm szerint az egyiptomi hieroglifákat könnyebb olvasni. :) ) Ennek ellenére közel kitűnő voltam gimiben és négyes szintű általánosban. Most meg 3 századdal maradtam le az ösztöndíjról, úgy hogy vizsgaidőszakot leszámítva semmit nem tanultam. Amit ebből a katyvaszból ki akartam hozni: a fiad minden másból jó, ebből annyira nem. És akkor mi van? Nem lesz mindig mindenben a legjobb, ehhez jobb ha korán hozzászokik. Hidd el én megpróbáltam mindenből maximumon lenni. A vége az lett, hogy 10.-ben a kimerültségtől és a stressztől mellkasi fájdalmaim voltak és egy alkalommal hajszál híján elájultam. Nem éri meg. Azt meg, hogy a tanár elitosztályt akar ki nem tojja le?
2010. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni valamelyik Vekerdy Tamás-könyvet, ő az aki a Nők Lapjába is szokott írni. Nem tehetek róla, de nekem ő az irányadó, az etalon. Annyira logikus és gyerekbarát módon gondolkodik.. fantasztikus szakember.
2010. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki vicces képregényt és mikor mér jó a hangulat egy oldal a könyvből egy a képregényből.
2010. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne erőltess neki semmit, még nagyon kicsi, lehet ő méás tárgyból lesz jobb.

Az én fiam 3. osztályba jár.

Az olvasása, és a helyesírása nem a legjobb (jár hely. korrepetálásra), viszonz szeret szavalni, szerepelni. ezen kívül matekból term . ism-ből nagyon jó.

De azért itthon szokott esténként könyvet olvasni is.

2010. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előző

az ilyen elit iskolákat, ostályokat nem szeretem, miért kell már az ilyen kicsiket versenyeztetni?

de a tanárok is hülyék, ha így állnak hozzá.

2010. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!