Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves fiam állandoan bög...

3 éves fiam állandoan bög mindenen hisztizik! Hogy szoktasam le?

Figyelt kérdés

Kiboritó mikor haza jönn az oviból mindenre ugy felel hogy bög,mindegy hogy mit kérünk töle.Nagyon okos kisfiú de ebböl már elegünk van.Probáltam elterelni a hisztinél hogy abba hadja,de sokáig ezt se lehet birni.Probáltuk kicsit fenyiteni ha nem hagyod abba kikapsz ez se használt.Ugy érzem állandoan kiabálunk vele hogy fejezze be a hisztit!Tetejébe hapárom be zavarjuk térdelni anyosom kimenti.Tegnap is ezen vitatkoztak de nagyon.Mit tegyek hogy ne hisztizen?És mitöl van ez?

Állitólag az oviba nincs vele semmi gond.

24/N


2010. márc. 31. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Legokosabb,ha nem vesztek tudomást a hisztijéről.Ha ordít,akkor ordítson,még ha nehéz is elviselni.Nálunk bevált,hogy ilyenkor azt mondta neki valamelyikünk,hogy ordíts még hangosabban,hangosabban,mert nem hallják a szomszédok.Először persze ordított, de később megunta.Nem egy-két nap alatt,de leszokott a hisztiről.A büntetés,tapasztalatom szerint inkább árt,mint használ.
2010. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Vigyétek be a szombájába, kilincsre zárni az ajtót és megmondjátok neki, hogy akkor jöhet ki, ha befejezte a hisztit és lenyugodott. Nem kötelező nektek egész nap hallgatni hogy üvölt, ilyenkor még a semmiért is képes agyonhergelni magát. Nyugodjon le, kérjen bocsánatot, amiért így viselkedett és mondjátok meg neki, hogy figyeltek rá, szereteitek, de ha hisztizik, nem fogtok rá figyelni, de ha szépen mondja, akkor igen.
2010. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 3 évesem is ugyanezt csinálja!

Állítólag így vezetik le a feszültséget, mert az oviban ált. ő is jól viselkedik, alkalmazkodik mindenhez.

Azt mondták, legyünk sokat kint a levegőn, ahol rohangálhat, tehát kimozoghatja magát, de nálunk az sem nagyon használ, mert akkor meg nem akar bejönni még 7-kor sem és nehezebben is alszik el...

Úgyhogy én is tanácstalan vagyok. Legtöbbször én is azt szoktam (ha van hozzá türelmem), hogy addig nem foglalkozom vele, amíg le nem nyugszik, ez ált. használ. Na de amikor már rég kész van a fürdővize és nem hajlandó bemenni a fürdőszobába, hát attól kész vagyok.

Vagy lefekvés előtt nem akar fogat mosni, pisilni stb, megőrülök tőle! Olyankor már nem lehet kivárni, míg befejezi, akkor még 9-kor is fent lenne! Ráadásul én a kicsit csak akkor tudom elvinni fürödni, amikor a ő már lefeküdt, de 8 körül már a kicsi is türelmetlen, mert éhes, szóval nem egyszerű... :)


Remélem kapsz vmi jó tanácsot, ami nekünk is jól jöhet! :)

2010. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 évesem a bölcsiben csinálta ezt.1,5 évesen mentünk bölcsibe,semmi baj nem volt se az átadásnál,de a bölcsiben,se a hazajövetelkor.Hazaértünk,aztán borult minden.

Egyszer maradt a szobájában,azóta megszűnt.Fél perc alatt lenyugodott,kijött,és azt mondta,h "Anya,bocsánat." Nem bántottam,se szóval,se fizikailag.Nálunk bevált.De ha egyszer elkezditek,és "rácsukjátok" az ajtót,ne nyissátok ki,majd kijön,amikor lenyugodott,magától.Ha kinyitjátok,legközelebb addig csinálja,míg megint meg nem teszitek :)Sok sikert,remélem túljuttok rajta :)

2010. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

*se a bölcsiben

(előző voltam)

2010. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, az enyém kijön a szobából még mindig üvöltve, hogy "nem akarok bent lenniiii!" és folytatja, bezárni nem akarom... (Nincs is kulcs)

Úgy tudja csapkodni magát a padlón, hogy félek, kárt tesz magában valamelyik bútorba üti magát, ilyesmi...

Szerencsére nincs gyakran, de ha igen, akkor nem múlik, 10 perc után meg szoktam ölelgetni, attól megnyugszik lassan. Nagyon nehéz. :o(

2,5 éves

2010. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az enyém még csak 2 éves, de ugyanez a helyzet. Nálunk az sem vált be, hogy otthagyom a szobájában, mert ilyenkor általában elkezd hányni az idegességtől, úgy meg csak nem hagyhatom. Én próbálok vele beszélni ezekről, amikor épp nincs hiszti, elvégre okos gyerek, hátha egyszer csak megérti és abbahagyja.
2010. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet h meg fogtok kövezni de az Én lányomnál csak az használt amikor hideg vízzel pofin borítottam.Mert addig önkívületi állapotban volt bármint csináltam nem használt.Aztán elkapott az ideg azt hittem megfullad és akkor jött a hidegvíz.Na utána hirtelen magához tért és olyan lett mint a kisangyal.Persze ezt csak akkor próbáld ki ha ez a "nem halljuk meg a hisztijét" módszer sem válik be.
2010. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez életkori sajátosság. 3,5 éves a fiam, mg erősen gyakorolja a hisztit. Minden gyerek más, mindenkinél más praktika válik be. Hát én beszélhetek hozzá szépen, kérhetem szépen, ígérhetek neki bármit, a hiszti erősebb. Így beküldöm gondolkodni, általában ez sem hat. Így megfenyegetem a hideg vízzel (néha már kapott is),így általában abbahagyja, ha nem, otthagyom magára. Nincs értelme energiát fektetnem a nyugtatására, mert még meg is üt, ha nem tetszik neki. Őszintén szólva belefáradtam már a hisztikbe, sőt, abba is, amikor a legjobb indulatból készítem a reggelit, s ő 5 perccel a felkelés után a földön fekve hisztizik, hogy nem kell. Ha így indul egy nap, nincs idegzetem már a kedves simogatáshoz!
2010. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi következetességgel szoktattuk le róla.

Minden egyes hisztinél közöltük vele, hogy minél jobban hisztizik, annál inkább nem.

Nehezen de megszokta. Azóta megpróbálja ugyan, de hamar feladja és "visszamásznak" a krokodilkönnyek, még mielőtt előbújnának.

2010. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!