Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vizsgálják a hiperaktiv...

Hogyan vizsgálják a hiperaktivitást?

Figyelt kérdés

Hogy állapítják meg? Milyen vizsgálatokat csinálnak?

A másfél éves kislányom egyszerűen nem bír leállni. Egy helyben nem tud meg maradni, ha még is sikerül lekötni játékkal vagy könyvvel egy pici időre, akkor is izeg-mozog közben. Amúgy meg túl van pörögve és 3óra alatt már nagyon elfárad és olyankor még rosszabb. Az éjszakát sem alussza át. Ahhoz képest amennyit mozog nem eszik túl sokat. Tudom hogy ennyi idősen még nem lehet megállapítani, de kíváncsi vagyok hogy lehet meg tudni hogy ez az-e. Ismerek egy pár vele egy korú gyereket és egyik sem viselkedik így. Amúgy nagyon okos, ügyes és hihetetlen gyorsan tanul, de eszeveszetten pörög.


2010. ápr. 9. 12:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szia, ma voltunk korai fejlesztőben a foglalkozáson, és rákérdeztem. a kislányom esetében azt mondták, hogy nem hiperaktív, mert terelhető a figyelme, tud koncentrálni egy feladatra, befejez cselekvéseket, amiket elkezdett. tehát nem hiper. az hogy rengeteg az energiája, és akaratos meg önfejű...hát ez más lapra tartozik.
2010. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
na igen, azt akartam ebből kihozni, hogy ha a kislnyodat le lehet ültetni, foglalkoztatóhoz, akkor nem hiper, hogy mocorog meg miegymás, az nem jelenti, hogy hiper. ettől függetlenül ha aggódsz, nézesd meg, abból baj nem lesz, ha figyelemmel követik értő szemek a fejlődését.
2010. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Remélem hogy tényleg csak eleven.

Elég sok gyerek van a családban és mindenki azt mondta hogy ilyen pörgős gyereket még nem láttak. Ezért jutott eszembe hogy megkérdezem. Mert sajna a dokink csak annyit mond hogy ez természetes egy gyereknél. A részletekbe nem megy bele, mert nem valami alapos. Kétszer is csalódtam elég nagyot benne. Lehet hogy váltok is. Na mindegy ez nem ide tartozik.

Nem látja hogy mit csinál egész nap...

2010. ápr. 15. 15:04
 14/15 anonim ***** válasza:

Azert van nemi köze a mozgashoz a hiperaktivitashoz, de a lanyod nem az, ameliyk gyereket le lehet ültetni rajzolni vagy foglalkoztatohoz esetleg meset nezetni vele 5-10 percig mar nem beszelhetünk hiperaktivitasrol. Figyelem hiany, koncentralas teljes hianya, allando mozgas-fö vonalakban a hiperaktivitas. Semmit nem fekeznek be csak rohannak egyk dologtol a masikig. Mint a parodiakban amikor valaki tul sok kv-t iszik es nem tud figyelni semmire kicsit összefüggestelenül tesz dolgokat es mindig a menni kell, menni kell erzese van.

Kösd le az energiait jobban.

2010. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ezt találtam a hiperaktivitásról, nem biztos, hogy ez a teljes tünetrendszer, de nagyjából biztosan. Ahhoz, hogy valakiről azt mondjuk hiperaktív a tünetek 90%-ának, két éven keresztül, minden körülmények közt fenn kell állnia (orvosnál, otthon, vendégségben, iskolában stb)Egyébként nem mondható valakire, hogy hiperaktív. Azt nem mondom, hogy nem lehet valami baj a gyermekeddel, de a hiperaktivitás (kicsit félrevezető a megnevezés) ezt a tünetegyüttest takarja és nem azt, hogy izgága, pörgős a gyereked. És újra bár már írtam, szinte sz összes tünetnek fenn kell állnia egyidejűleg.


1. mozgási nyugtalanság, túlzott cselekvési kényszer:

kezével sokat hadonászik, lóbálja a lábát, csúszkál a széken

óra közben feláll a helyéről

nem bír sokáig ülve maradni

összehangolatlan a mozgása, gyakran megsérül

hangosan játszik

szeret a figyelem középpontjában lenni

nehezen csatlakozik egy közösséghez

2. figyelemzavar

elhanyagolja a részleteket, felületes

nem törekszik pontosságra

feladatot vált mielőtt az előzőt befejezte volna

képtelen hosszabb ideig összpontosítani

könnyen elterelődik a figyelme

nincs kitartása

nehézségei vannak a feladatok és tevékenységek megszervezésében

nem figyel a magyarázatokra

nehezen hajtja végre az utasításokat

napi tevékenységben feledékeny

sokszor veszít el tárgyakat (füzet, ceruza, stb.)

3. Indulatosság, impulzivitás

össze-vissza fecseg

önmagával is szívesen beszélget

a kérdés elhangzása előtt már válaszol

impulzív - érzéseit képtelen kordában tartani

gyakran reagál indulatosan, már minimális fusztráció esetén is

gyakran szakít félbe, vagy zaklat másokat

nehezen várja ki a sorát egy csoporton belül

2010. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!