Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Amikor úgy érzed megbomlik az...

Amikor úgy érzed megbomlik az agyad a gyerek üvöltésétől, hogyan vezeted le a gőzt?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy legyen saját időm magamra stb. Hanem ott és akkor, a helyzetben benne, amikor már hullik a vakolat a fejhangú babaüvöltéstől, na, akkor mi a titka annak, hogy nem teszed be a babát az ágyába és nem ugrasz ki az erkélyen? Hetedik hónapja hallgatom napi szinten, és kezdek félni magamtól, mert úgy érzem, bekattanok.
2016. máj. 24. 15:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Még jó hogy segítenek hátha kicsit rosszabbul érzed magad... Kérdésedre válaszolva volt olyan hogy beraktam a kiságyba az ordító gyereket majd kimentem és a konyhában sikítva bőgtem pár percecskét. Muszáj volt azt hittem én is hogy megbolondulok. Meg próbáltam magamnak mondogatni hogy nem direkt szivat neki se jó valami ez néha segített. De a valódi megoldás tényleg az idő.
2016. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Segítséget kellene kérni a család többi tagjától (férj, anya, nagyi), hogy napi rendszerességgel tudj időt magadra fordítani. Ha naponta van idő leereszteni a gőzt, lehet nem akkor telítődsz, amikor a legjobban üvölt, és a leginkább kellene felvenni és ringatni meg babusgatni. Segítség nélkül valóban be lehet kattanni, komoly a dolog, és ne bagatellizálja el a család. Látom, a saját feleségemet is mennyire megviseli, és plusszban még bűntudat is marcangolja, hogy talán nem szereti eléggé a gyereket - holott dehogynem. Látom, hogy amikor csendesen alszik a kisfiam, milyen szerettel lopakodik oda megsimogatni a kis buksiját, megigazítani a ruhácskáját.


Én kispapa vagyok, nálunk ez a keserves és folyamatos sírás durván 5-től 6-ig tart. Én járkálok vele "bufiző" pózban tartva, és beszélek hozzá. Én buddhista vagyok, és türelmes, engem nem akaszt ki, amit nem értek, ha a gyerekorvos sem érti. A feleségemet meg elküldöm barátnőzni, vagy cukrászdába. Amikor a sírás csendesedik, akkor felöltözünk, magamra kötöm egy kenguruban, és elmegyünk sétálni. Ha esik, esernyőt viszünk. Akkor már vidám, és a kis ujjacskájával mutatja, hogy merre menjünk, és vidáman gőgicsél, ha teljesítem a kívánságát. (Amikor anyával megy a boltba, akkor hiába szeretne más irányba menni, mindig a boltban lyukadnak ki :-)


https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2016. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mentálhigiénésen kötelező volna. Hiszen a gyerekek, mindig elmondom, kiszívják a vérünket, lerágják a húsunkat, és jó, aranyosak, kedvesek, de iszonyú idegesítőek és fárasztóak egy idő után, és meg kell tőlük szabadulni, hogy újra egy jól rágható és szívható anyát kapjanak vissza, de ezt kevéssé tudjuk. Ez egy komoly probléma szerintem a mai magyar nevelésben."


Vekerdy Tamás


Erről beszéltem én is az első kommentben, ami egy ideig 10%-on állt, most épp 27%.

2016. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!