Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lop az 5 evesem, mit tehetnek?

Lop az 5 evesem, mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!olyan oviba jar a lanyom ahol a szulok kuldik be a tizorait,uzsonnat,igy elkerulhetetlen h mas kajat kuldjek mint mas gyerek anyukai,most szolt az ovono h a gyerek lopkodja a tobbiek nasijat,sot egyszer meg az ovono taskajabol is elemelt vmit.Reggelit,ebedet kap ez csak a ketto kozott vmi aprosag.En almat szoktam,banant,muzliszeletet,masok edesseget,sutit,nasit stb.Nem igazan szeretnek atterni szamomra egeszsegtelennek tartott tizoraikra csak h ne irigyelje a tobbieket,valahogy a fejeben kellene rendet tenni de csak azt hajtogatja h mert masnak van es neki nincs.Hetvegen ellopta az mp3 lejatszomat es vegul o adta vissza de akkor is azt hajtogatta h azert vette el mert neki olyan nincs.Mivel rakhatnek rendbe a fejeben?ugyanakkor azz is tudom h ez figyelemfelkeltes.Elvalt szulok gyermeke de csaladban el,van uj parom,szeretik egymast,itthon nem valtozott semmi ami indokolna.Van vkinek ilyen tapasztalata?
2016. jún. 9. 09:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kerdezo!End nagyon megertelek meet end semi tartom jonak AZT Ami manapsag as ovodakban,iskolakban folyik. Senki ne mondja hogy a csoki tizoraira,chips,meg az agyoncukrozott sutemenyek jok,csak mert mindenki AZT eszi.Nekem 7 eves lesz a kislanyom,es ugy oldottam meg iskola idoszakban ezt a dolgot hogy keszitettem pl edessegeket,sutemenyeket is hogy valtozatos legyen as etrendje es ne legyen unalmas,ugyanugy vitte o is a kakaos csigat tizoraira,meg a sutiket,de nem cukorral keszitrttem el a sutiket hanem steviaval.Igy az o kivansagai is teljesult,es az enyem is.((:,
2016. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Halali ez a level, egyemmeg <3
2016. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a pajkos manó milyen jó ötlet! :D Megjegyzem magamnak későbbre :) Nagyon ügyes a lányod, 5 évesen így ír...
2016. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
19%
bassz le neki egy jo atyait
2016. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Milyen örömteli dolog is a felnőtteknek, ha kitör a vakáció. Kötelezőket elovastad már, utolsó? Menjél, öltözz át és csináld meg a Nesquickedet. Pisilni voltál már?
2016. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%

Ez nagyon szemét dolog volt, hogy elvetted a biciklijét. Nekem is ilyen szüleim voltak (anyukámmal éltem, apukámmal külön éltek, és 10 éves voltam mikor apum meghalt). Nem is gondolná az ember, hogy egy ilyen milyen gyerekkori traumákat tud okozni.

Példaként felhoznám, hogy kicsiként utáltam a májat, és egyszer anyukám a rántott májat megetette velem, mert azt mondta, hogy rántott csirkehús. Azóta egyszerűen képtelen voltam bármilyen főztjét is megenni, ha nem voltam benne 100%-ig biztos, hogy nincs benne semmi olyan hús amitől undorodok.

Az egészséges életmóddal, és a mindenféle nevelési f-szságával (mindig kitalált olyanokat, hogy tsmt torna, meg pszichológus, pedig semmi bajom nem volt) sikerült elérni, hogy kortársaimtól elidegenedjek, és nehezen tudjak beilleszkedni egy közösségbe. Az egészséges életmóddal pedig azt, hogy ha mondjuk rokonoknál voltunk annyi sütit tömtem magamba amennyit bírtam, és ha saját pénzemből kellett ételt vegyek a boltban véletlenül sem rozskenyeret és felvágottat vettem, hanem péksütit, vagy csokit. A makacssága meg egyszerűen tönkretette a tinikoromat, felnőtté válásom utolsó pár évét nem véletlenül töltöttem gyermekotthonban. És ezek a kiskori traumák a mai napig kísértenek.

Elnézést, hogy kissé szétesett a mondanivalóm, de ez most így kitört belőlem. Lehet lepontozni. 20/F

2016. jún. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

16-os, elszomorító, amiket írtál. A gondolkodásod nagyon éretlen, gyerekes. Azért haragszol anyukádra, mert meg akart veled etetni egy olyan ételt, ami tele van vitaminokkal, hasznos tápanyagokkal, egészségesen akart táplálni, és mivel látta, hogy valamilyen pszichés problémád van (figyelemzavar-hiperaktivitás? autizmus?), el akart vinni fejlesztésre. Őt teszed felelőssé, amiért beilleszkedési problémáid voltak/vannak, holott ő megpróbált tenni ezek ellen, de részedről hiányzott az együttműködés.

Az eseted jó példa arra, mi lesz felnőttkorukra az olyan gyerekekből, akik elutasítják azokat az ételeket, amik a pszichés-idegrendszeri zavarok gyógyítására alkalmasak, és stabil családi háttér híján nem kapják meg a megfelelő fejlesztéseket.

2016. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves #16 a tied is ugyanolyan velemeny mint a tobbieke,ezt te igy elted meg,ezert miert pontoznalak le.Sajnalom ami veled tortent,de azt gondolom amit #17is leirt,meg veletlenul sem azt nezted h Edesanyad jot akart neked.

En sem vagyok hive a gyerek ertelmetlen sanyargatasanak ahogy azt is leirtam h modjaval mindent kap a lanyom de akkor amikor idejet latom.Az ideje nem egyenlo a sohaval.Nincsenek hiu abrandjaim azzal kapcsolatban h o majd soha nem eszik iszik "szemetet",de fontosnak tartom a gyerek szellemi es taplalkozasi terelgeteset,ezzel talan meg tudom ovni a szuksegszeru pofonok egy reszetol.Pl h ne legyen testkepzavara tinikent es ne fogyokuraval vagy fogorvosnal teljenek a napjai majd.Ehhez nem csak bizonyos megvonasok kellenek de jo kommunikacio is,talan nalatok ez hianyzott es nem ertetted mi miert zajlik korulotted.


Az enyem mar most belatja h ha esz nelkul mindent osszeeszik olyan husi lesz mint x ovistarsa vagy olyan rohado fogsora mint y-nak.

Ne egy 5eves dontse el h mi a jo neki.Se erkolcsileg sem kajaugyileg.Anyukad azert "vert at"a majjal mert magadtol nem etted volna meg,hidd el nagyon sokan megteszik,a gyerekben megsem okoz lelki torest.

Ismerosunk kisfia gyakorlatilag csak a sult krumplit eszi meg ha o dontheti el h mit eszik.Termeszetes h az anyukaja minden letezo formaban megprobalja belecsempeszni az etrendbe a zoldseget,gyumolcsot es asvanyi anyagokat h ne sorvadjon v hizzon el a gyerek a sultkrumpli eletmodtol.


A pszichologushoz nem tudok hozzaszolni nem ismerem a problemaidat.


A bringat pedig termeszetesen visszakapta miutan megtanulta a lecket.Nem utalja a manot es nem ment banataban vilagga,helyette mostanaban sokat homokozott es viragot gyujtott:))

2016. jún. 27. 12:10
 19/19 anonim ***** válasza:
A jó kommunikáció tényleg nagyon fontos. Hatalmas különbség van a parancsolgatás, erőltetés, szidás, büntetés, és a példamutatás, kérés, dicséret, magyarázat között. Én az utóbbiakat szoktam alkalmazni a gyerekeimnél, főleg, ha evésről van szó.
2016. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!