Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van más 3 éves gyerkőc is aki...

Van más 3 éves gyerkőc is aki nem beszél még?

Figyelt kérdés

Fiam augusztusban lesz 3 éves. Nem beszél még. Hallása jó mert májusban voltunk vizsgálaton.

Most a várunk hogy mikor fogunk kapni időpontot. Szeptemberben ovis lesz ez mennyire fogja megnehezítenineki?

Tudom addig még akár be is indulhat de aggódom érte.


2016. jún. 16. 14:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%

sok ismerős gyerek volt így kisfiam pajtásai között is.

sajnos rendszerint ezek a gyerekek durván beszédhibásak maradtak még most 5évesen is (nagycsoportban már jár a logopédus, szóval remélhetőleg megoldódik), alig érthető sokszor, hogy mit szeretnének.

egy másik ismerős már kisiskolás, de még mindig borzasztóan dadog. mintha előrébb járnának a gondolatai, mint amilyen gyorsan beszélni tud, és így belezavarodik.


én azt modnom, még ha magán úton is, de minél előbb elvinni a gyereket nevtanba, logopédushoz... ne várjátok meg, amíg ő lesz az a soportban, aki nem tud kiállni verset szavalni, énekelni... akivel nem játszanak a többiek, mert nem lehet vele kommunikálni.


mennyire nem beszél?

2016. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

A fiúk általában később kezdenek beszélni. Nagy átlagban így van, de persze lehetnek kivételek.

Szobatiszta-e a fiad? Mert a későbbi beszédindulásnak általában a későbbi szobatisztaság is következménye, persze nem minden esetben.

Az én fiam is későn kezdett beszélni, de nem vártam meg vele az ovit, hanem elvittem korai fejlesztőbe, ami segített neki a beszéd beindulásában. Három évesen azért már beszélt, ha nem is teljesen jól fejezte ki magát, de rövid mondatokat mondott és tele volt beszédhibával. Most négy éves. Az ovi sokat segített neki, de Ő már úgy ment oda, hogy tudott beszélni. Mostanra választékosan fejezi ki magát, de még mindig tele van beszédhibával.

Azért nem a legjobb, hogy így megy oviba, mert eleve egy stressz lesz a gyreknek az új környezet, a belilleszkedés és akkor még egy plusz stressz, hogy a többiek beszélnek, Ő pedig nem tudja kifejezni magát. Ha van rá lehetőséged, akkor nyáron keress egy magán logopédust, aki segít a beszédindításban. Én nyári időszakban oda is vittem. Hidd el, sokat segíthet. Foglalkozni kell vele. állathangokat mondogatni, sokat mondókázni, hintázni, mozogni, ugrálni. Ezek mind mind nagyon fontosak. Reméljük hamar beindul neki a beszéd.

2016. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális - vagy nem. Ha logopédus is látta, és ő mondja, hogy oké, akkor oké. Pl vizsgálják a mozgását, beszédértését, sokféle képességét.


Oviban sajnos nem fogja megkönnyíteni a dolgát. AZ óvónők az "önműködő", "robot" gyerekeket szereitk. Aki nem beszél, az nálunk kívül esne a komfortzónájukon, sajnos.

2016. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Már jobb mint 1-2 hónapja. Mindent megért megmutat. Már tud köszönni szia, csiga állat hangokat tudja mondta már cukor autó. Kapcsolatot teremt szívesen játszik másokkal is és megértetni magát. Nézem már magán úton is de sok helyen megkaptam 3 éves korig normális ha nem beszél még. Én is 3 éves elmúltak amikor elkezdtem beszélni még a lányom is de ő tôbb szót használt.

Már megnevezés engem én vagyok Nya páromat még Pának hívja.

2016. jún. 16. 15:12
 5/29 A kérdező kommentje:

4 napja nappalra letette a pelenkát a délutáni alváshoz is. Igaz idáig ez sem érdekelte. Pedig rengeteget foglalkozom vele is.

Ja a logopédus hoz várjuk az időpontot mert ugye elkezdtem utána járni mi lehet a gond. Viszont tejfehérje érzékeny volt ami miatt kb fél éves csúszásban volt mozgás fejlődésben is.

2016. jún. 16. 15:16
 6/29 A kérdező kommentje:
Esetleg Budapestiek 4dik kerület környékén tudtok ajánlani magán úton logopédus?
2016. jún. 16. 15:22
 7/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem normális sajnos ha ennyire nem beszél. Két évesen kellene már neki egy alap kis szókincs. Találkoztunk lányommal egy másik anyukával és lányával. Enyém akkor volt 2éves,övé 3,5. Kislány ö-ö-zik az enyémnek. Lányom csak les. Anyuka kérdi ö se beszél még? Hát mondom de,21 hónapos korától már mondatokban,de ha nem beszél hozzá a másik,csak makog,akkor mit mondjon az enyém... El.kell vinni korai fejlesztőbe,van régi bölcsis társ aki járt már 2évesen és speciális oviba is kell vinni a beszéd végett. A szobatisztaság is nappalra kialakul már.bölcsi alatt bőven. Mindenképp kérj tanácsot,de idövel ugyis olyan lesz pontosan mint a többi gyerek,ne aggódj.
2016. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
47%
A helyi nevelési tanácsadó logopédust keresheted meg, de ha alapos vizsgálatot és jó szekembrt szeretnél, fordulj a Beszédjavító Intézethez. Megtalálod őket a neten.
2016. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A helyi nevelési tanácsadó a már telefonáltak de még nem tudnak még időpontot adni többször telefonáltak már. Beszéd javítóba még már szeptemberre volt időpont. Áh most elvagyok keseredve mert már nem most kezdtem el ezt a dolgot. Minden hol azt mondták ráérek még ezzel foglalkozni. Hintázni a fiam nem szeret.ugrálni imád és sokat is ugrál még kúszni mászni is.
2016. jún. 16. 15:39
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nyáron nehezebb pedagógust keríteni. A nevtanban esetleg ajánlanak neked maszak logopédust a nyárra. De SOS vedd fel velük a kapcsolatot mert vége a nevelési évnek.
2016. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!