Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van más 3 éves gyerkőc is aki...

Van más 3 éves gyerkőc is aki nem beszél még?

Figyelt kérdés

Fiam augusztusban lesz 3 éves. Nem beszél még. Hallása jó mert májusban voltunk vizsgálaton.

Most a várunk hogy mikor fogunk kapni időpontot. Szeptemberben ovis lesz ez mennyire fogja megnehezítenineki?

Tudom addig még akár be is indulhat de aggódom érte.


2016. jún. 16. 14:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%
Szia.Az én kisfiam sem beszélt 3 évesen,csak szavakat mondott.De mikor bekerült az oviba,pár hét és folyamatosan elkezdett beszélni...Ne aggódj..
2016. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a kistestvérem 7 éves és még mindig kiscsoportos óvodás (lehet hogy nagy csoportba nem is fog járni ha nem kapjuk meg az engedélyt hogy maradjon még egy évet óvodába) és még mindig 3-4 éves szintjén beszél. Koraszülött és még nem alakultak ki az idegek rendesen az agyába amikor megszületett. A szüleim azonnal észrevették és hiába mondták az orvosoknak hogy valami nincsen rendben azok nem hallgattak rájuk, nem is töröttek az orvosok azzal hogy mit mondanak a szüleim. Ö a negyedik gyerek a családba és nálunk mindenki koraszülött és a felmenőim között is nagy részt, így ara nevelték a szüleinket hogy legyenek elfogadok (főleg az anyukámat neki a kistestvére súlyosan fogyatékos még most is) így hát elfogattuk hogy ő ilyen.És amikor 4 évesen még mindig nem beszélt egy szót se csak dadogót de nem is mondta ki rendesen a betűket nagyábol 2 éves szinten beszélt.Akkor és már az elöt is elkezdte a szüleimet zavarni hogy mért nem beszél.Így hát elmentek fejlesztő tornára, aztán logopédus hoz is.Meg voltak fülészeten is ahol ki derült hogy tulhalása van ami azt jelenti hogy bele hall plusz hangokat is bele ha a beszédbe, lejebi és feljebb levő frekvenciákat is hal (pl.: szia helyet szlai de egy csomó ilyen van minden egyes szóba bele halv alamit) így nem tudja ugyan azt vissza mondani amit hal ami azt jelenti halás alapján nem tudja meg tanulni az anyanyelvét (mert ugye a kisgyerekek az anyanyelvét így tanulja meg).A tulhalásbol kettő fele van az amikor a csont (rosszabbik verzió) vagy amikor a levegő (jobbik verzió) nem tudja jól vezetni a hangot és az én öcsémnek a csont nem tudja jól vezetni a hangot.A tulhalásal csak egy ember foglalkozik.Amikor a levegő nem vezeti jól a hangot az úgy lehet gyógyítani hogy teljesen tiszta hangot hallgat félórán át keresztül egy hónapig (pl.: morcád ott kellene hallgatni) ami elég nehéz egy hiperaktiv gyereknek mert az én öcsém az is.A mikor a csont nem vezeti jól a hangot az úgy lehet gyógyítani hogy egy gép ne tudom mit csinál azt tudom hogy 500.000 ezer Ft a kezelés, Pesten van és 10 napig tart naponta nem tudom menyi idő asszem egy óra.Ez előt meg csomó fajta fejlesztő tornát kipróbálták az egyiket most is csinálja. Az egyik tornával kialaktalanodták a z idegegeket csak rossz irányba mennek azok az idegek, rosszul vannak összekötve.A mostani tornával azokat a rósz idegeket plombálják lezárni és jó új ideg összekötő csatornát próbálnak létrehozni ami persze nem egy kellemes érzés és nem is tudja megcsinálni az adott feladatot addig nem mehet tovább.Pont most találtuk meg azt a feladatot amit nem tudja megcsinálni persze azért mert nem jól van összekötve az ideg és ilyenkor stimulálják az ideget vagy mi.Már 3 hónapja csináljuk ugyanazt a feladatot de most már el jutottunk ara a szintre hogy meg akarja csinálni a feladatot és ne el bújón vagy csak üljön és nem csinál semmit.De még most se megy neki a feladat lehet még egy hónap amíg csinálnia kel lehet hogy 3 hónap vagy félév vagy több idő ezt még nem lehet tudni.Ezt a tornát naponta kel csinálni és egy napot se lehet kihagyni akkor se ha beteg.Ha bármi kérdésed lenne ezzel kapcsolatba akkor nyugodtan írj privátba.És mindenképp próbáljátok meg kideríteni hogy mi lehet mert minél fiatalabb annál többet lehet fejleszteni és így több esélye van a gyógyulásra és a normális életre ha valami baja van. Spóroljatok össze ménél több pénzt mert drágák nagyon drágák a fejlesztető tornák a legolcsóbb egy alkalom ötezer a mostani havonta kel menni megbeszélésre amikor tovább lépünk egy szinttel 18.000 ezer alkalmanként és az amelyik torna a idegeket összekötő rósz ideg folyosót alakította ki (azt is naponta kelet otthon csinálni) ara havonta kelet megbeszélésre járni amikor továbbléptünk egy szinte az almakanként 15.000 Ft szóval jó ötlet pénzt spórolni.
2016. jún. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
45%

Bban nem tudok segíteni, hogy hogyan fejleszd a beszédet,de a kisfiam csoportjában ketten is vannak akik egy szót se szólnak. Az egyik egy középsős lány, a másik egy kiscsoportos fiú. Összevont csoport van, 28-an vannak összesen. Semmi gond nincs azokkal akik nem beszélnek. Érteni értenek mindent, kommunikálni is tudnak, csak épp nem szavakkal. Egyetlen gyerek se bántja őket ezért, ugyanúgy játszanak a többiekkel együtt, nincsenek kirekesztve. Az ilyen pici gyereket még észre se veszik ha valaki picit más, fel se tűnik nekik. Az én kisfiamnak a nembeszélő kisfiú az egyik pajtása, és soha nem említette még itthon, hogy, a másik kisfiú nem beszél, csak meséli, hogy mit csináltak.

Az egyetlen dolog amit én problémásnak gondolok velük kapcsolatban, hogy mivel nehezebben kommunikálnak, hamar dühbe gurulnak, ezért gyakrabban odacsapnak a másik gyereknek.De ettől függetlenül emiatt nem kell aggódnod. Az óvónők is biztos partnerek lesznek.

2016. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

utolsó hálás köszönet a válaszodért. Két hét múlva megyünk logopédushoz.Fiam nem egy csapkodós gyerek van2 tesója is nem szokták egym0st bántani meg a játszótéren sem. Remélem ez marad az oviban is.

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2016. jún. 28. 18:57
 25/29 anonim ***** válasza:

Kislányom is így kezdte az ovit és nem volt probléma az óvónők részéről mint ahogy a 2.válaszoló írta!


Felmérte a logopédus novemberben és januártól 2 Hetente ½ órát foglalkozott vele és beindult a beszéde. Most már 6 éves, kezdi a sulit szeptemberben! Van beszédhibája, de a 21-22 fős csoportból 15-én jártak logopédushoz, tehát nem ő volt az egyedüli!


Mi szóltunk az oviban a vezetőnek, hogy csak pár szót mond. Azt mondta, nem baj, csak szobatiszta legyen.


Ne aggódj, az óvónők biztos találkoztak már olyan gyerekkel, aki nem beszélt, nem lesz gond!

2016. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Sokszor a későn beszélő gyerekeknek nem kellett beszélniük, egyrészt okosan kitaláltak mindent kérdések nélkül, másrészt mindent megkaptak, hogy ne kelljen kérniük.


Vagy az is lehet, hogy nem beszéltek hozzájuk eleget, vagy elég választékosan. Pl. Ha kérdeztek tőlük, azt kérdezték, hogy "ezt kéred, vagy azt", és nem azt , hogy " mit kérsz?". Mert az elsőre elég egy "ezt" vagy "azt" válasznak, a másodikra már többet kell mondania, pl. hogy "palacsintát". És akkor megint kérdezték-e azt tőlük, hogy "és milyen palacsintát?", vagy inkább csak azt, hogy "lekváros jó lesz?". Mert akkor megint csak elég szó válasznak, hogy "igen" vagy ""nem".


Ahogy én láttam, ha nincs fejlődési probléma, az elkényeztetett gyerekek azért beszélnek később, mert mindent megkapnak kérés nélkül, túl előre is.

2016. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hát elég bántó amit irtál. De nem beszem magamra mert nem ingem. A fiam nincs elkényeztetve sokat beszélek hozzá választékosan. Második gyermekem mesét olvasokneki verselünk éneklunk programokra járunk. De ha a fejem tetejére állok a fiam akkor sem beszél kb 1 évvel van a korához képest lemaradva a beszédfejlődése. Nem értem miért kell a rosszat feltételezni a másikról.
2016. júl. 11. 11:47
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, félreértetted, amit mondtam az elkényeztetéssel kapcsolatban.


Meg is lehet fordítani, hogy könnyebben kezd beszélni a gyerek, ha rá van kényszerítve, hogy kelljen, mert nem kapja meg, amire szüksége van, és kérnie kell, ki kell fejeznie magát. Különben nem kap esetleg semmit.


És semmi baj nincs az elkényeztetéssel sem.

2016. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
4 éves koromig nem beszéltem,most 3 mérnöki diplomám van..A lány aki akkor a csoporttársam volt s az elet úgy hozza jó barátok lettünk,akkor folyékonyan beszélt stb..Most van egy érettségije s hó végén alig jön ki..Szóval ne aggodj..Nem ez a pár év számít.
2023. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!