Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van más 3 éves gyerkőc is aki...

Van más 3 éves gyerkőc is aki nem beszél még?

Figyelt kérdés

Fiam augusztusban lesz 3 éves. Nem beszél még. Hallása jó mert májusban voltunk vizsgálaton.

Most a várunk hogy mikor fogunk kapni időpontot. Szeptemberben ovis lesz ez mennyire fogja megnehezítenineki?

Tudom addig még akár be is indulhat de aggódom érte.


2016. jún. 16. 14:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Május óta nem adtak időpontot. Nem most kezdtem el ezzel foglalkozni.
2016. jún. 16. 15:54
 12/29 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk és egyáltalán nem normális! Én a nevtanba vittem vizsgálatra, saját magam kértem, te is ezt tedd és ne várj! Nagyon lassú az egész folyamat, négy és fél lesz, mire elindul a logopédiai fejlesztés.
2016. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Magán úton kezdtük el, 3 éves volt és csak halandzsa motyogás volt.

Debreceniek vagyunk nagyon aranyos logopédust találtunk.

4500ft / 60perc heti 3x

Nagyon nagy kiadas volt lassan 1 éve járunk de már rövid mondatokat hibátlanul mond, összetett mondatokban van hiba.

Emellett úszást javasolt, és (biztos sokan megbotránkoznak) de mese nézést is. Nem sokat de napi 1 órát vagy zenét, amit ő is utánozni tud.

2016. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Ne keseredj el!!! Nem logopedushoz kell vinned hanem tornaszni. Csiribiri baba torna vagy barmilyen babatorna jo. Az en fiam is kesobb kezdett el beszelni es azert kezdtunk el jarni tornaszni mert a mozgassal indul be a beszed. Nekunk miskolcon a tornat egy gyerekpszichologus tartotta. Jatekos torna hetente 1x. Az elso ora utan beindult a beszede latvanyosan. Mindenkepp vidd el!!!!
2016. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Utolsó!


Ne mondj ilyet, hogy nem kell semmiféle logopédus, csak torna, mert ez így nem igaz! Vajójában a kettő együttes kombinációja a hatásos, de nem is csak magamtól vinném csiibiri tornára, hanem olyanra, amit a szakember javasol.

Kérdező! Nekem valahogy érthetetlen, hogy a gyerekorvos nem javasolt semmit mondjuk a gyerek 2,5 éves korában, hogy vidd valahova. Én Budapesten éltem a 11. kerületben és nálunk ezt nagyon koolyan vette a doktornő. Már két éves korától folyamatosan kérdezgetett, hogy halad a beszéd. Engem már frusztrált is, és mondtam neki, hogy Vekerdy szerint a gyereknek három éves koráig joga van hallgatni...Mondta, hogy ez egy elavult szemlélet, a mai már nem ez. Három éves, kicsit már megkésett is a fejlesztés, optimális lett volna fél évvel ezelőtt, de még mindig nem késő. Tudom, hogy a nyár uborkaszezon, nem kapsz időpontot stb... Addig mennék, míg találok egy beszédindító logopédust. Már válaszoltam, nem tudom hanyas válaszoló voltam. Én írtam, hogy vittem 2,5 évesen a fiamat a korai fejlesztőbe, ami szépen beindította a beszédét. Most 4 éves és tele van beszédhibával, de érthető a beszéde és választékosan beszél. Szóval lesz még mit javítani iskoláig.

2016. jún. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
"Május óta nem adtak időpontot" - Még csak június van!!!!
2016. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem nem javasolt a gyerekorvos infó azt mondta még ráér. Hallása vizsgálaton a hölgy azt mondta örökölhető a késői beszéd fejlődése de nem érdekelt a dolog megnézhették a vallását. Május 4dike körül hívtam őket elsőnek tegnap újra hát a hölgy amit mondott azok alapján nem mostanában fogunk sorra kerülni. Tudom hogy minden hova sokat kell várni viszont máshol azért kaptunk egy konkrét időpontot. Itt még semmit.
2016. jún. 17. 09:54
 18/29 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld kéz.
2016. jún. 17. 09:55
 19/29 anonim ***** válasza:

Ha tudod old meg, hogy magán logopédushoz menj!

Ott hátha kapsz időpontott

2016. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%
Oviban nem jó, ha nem tud beszélni. Igaz, vannak elszórtan középsős, nagy csoportos gyerekek akik nem tudnak, de azért ki fogják nézni. Nem tudja magát majd megértetni és ő se fogja majd érteni amit a dadusok kérnek, vagy nem tud önfeledten játszani a többi gyerkőccel. Pelusról is teljesen le kéne szoktatni. Jó egy-egy bepisilés belefér, de nem annyira gyakori és cikinek érezheti majd magát. Amúgy ha jó oviba megy, már kis csoportos korában is járhat logopédushoz ami majd sajnos jóeséllyel ráférhet.
2016. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!