Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy harmadikos autista kisfiú...

Egy harmadikos autista kisfiú piszkálja a hatodikos gyerekemet, (k anyázás, mocskos gci, és ütögeti ilyesmik) és ha megunja és visszaüt, öt szidják le mert ő a kicsi! MIT TEGYEK? (Szembesités ilyesmik megvoltak)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó, szerintem pedig ott kell hagyni. Persze nyilván más a hozzáállásunk. Most a legutóbbi dunaújvárosi eset egy jó példa erre (majd minden héten van egy hasonló gyilkosság, úgyhogy tudnék példát hozni bőven).

Én azt mondtam volna a fiamnak, hagyd a francba azt a pulcsit. Nyilván te azt mondtad volna, nehogy már hagyd magad.

Nekem élne a fiam neked meg nem. És akkor most kijárt jobban. Jó persze, te büszkélkedhetnél, hogy micsoda f.sza gyerek a fiam. Jól megadta annak a másiknak, még az orrát is betörte. Hát igen. Ölik is egymást rendesen a kamaszok, mert nyilván ilyen szüleik vannak, akik erre buzdítják meg tanítják őket. De bocs, Én nem szeretném, ha a gyerekem így járna. Inkább arra biztatom kerülje el az ilyen helyzeteket.

2010. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

szerintem mindenképpen beszélj a 3.as gyerek szüleivel.

Meg a gyereked 6.os hát üssön vissza.

Vessen magára a kis hülye 3.as gyerek ha a fiad vissza üt neki, és igen is merjen visszaütni neki , ha autista akkor miért nem jár külön iskolába?

A fiad helyébe egy jó nagy pofont adnék neki amúgy csak a gyerekedet vagy mást is csesztet?

Lehet ,hogy pont a gyerekedet tekinti gyengének és azért piszkálja ha a fiad harcolna ellene egyszer rendesen fejbe cseszné akkor lehet h máris le állna.

Kicsit durva tudom de ha tényleg autista akkor a tanárok figyeljenek rá, a szülők járassák másik iskolába.

Remélem érthetően fogalmaztam

Sok sikert

2010. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mást is csesztet,(Az osztálya fél tőle) mondtam neki, hogy ne vegye fel,hagyja ott de akkor a 3.os odajön és ütögeti.
2010. ápr. 19. 14:51
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem túl jó ötlet, hogy vissza üt. Én is 6.-os vok, és ahogy ismerem az idióta tanárokat, akár intőt is adhatnak.
2010. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a gyerekek dolga tisztázni, hanem a tanárok, felügyelőké.

Gyógypedagógus vagyok, van ilyen autistám. Sztereopít a gyerek, minden jellemző tünete megvan az autizmusnak, aztán egyszer csak fogja magát, megfogja a széket és hozzávágja a másik gyerekhez, majd jót röhög rajta. Tehát ez nem feltétlen hiperaktivitás.


A tanárokkal kéne beszélni, hogy tán nem azt kéne hajtogatni, hogy ne bántsd a kicsit, hanem az állapotának megfelelő felügyeletet biztosítani a számára. A mi kis autistánk egy percre nincs egyedül hagyva, totál kiszámíthatatlan. Igaz, ő tanulásban akadályozott is.

A szülővel megint csak nem érdemes beszélni, mert minek. Nincs ott, amikor ezek a dolgok zajlanak, hiába mondja el, hogy nem kéne csúnyán beszélni, verekdni, stb... gondolom megteszi otthon, meg is érti a gyerek, de az autisták nem igazán tudják kontrollálni a viselkedésüket. Ne az esőemberből induljunk ki, az nagyon kis szelete ennek az állapotnak.

2010. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%
ezt a konfliktus elrendezés dolgot ne bízd a gyerekedre semmiképpen, csak bajba kevernéd a sajátodat egy idióta végett. Nekem hasonló gondom volt, csak ott nem volt kikiáltva a gyerek betegnek, egyszerűen ilyen állat volt. Megkértem a gyerekemet mutassa meg messziről melyik gyerek volt az (a te esetedben, ha csak 3.-os elvileg csak 9-10 éves, azokat azért még lehet nevelni!!!vagy beszaratni) szóval, amikor tudtam kiről van szó megvártam, (kedvezőbb a dolog, ha nincs felnőtt tanúja a "közbelépésednek")megfogtam a kulcs csontja tájékán nagyon-nagyon erősen, hogy azért érezze is, kívülről viszont csak baráti vállérintésnek tünjék, ÉS ítéljetek el,nem bánom,de én megmondtam a kis takonynak, ha még egyszer bántani mer valakit kitaposom a belét és a vérestüdejét fogom felnyalatni az aszfaltról, beígértem neki hogy nyomon követem mert itt dolgozom a környéken és látom mi folyik az udvaron, figyelni fogom!!!(egyébként higgadt természetű vagyok tanítónői diplomával rendelkezem) mégsem tolerálom az ilyesmit. Utána nem volt rá panasz. Szóval a javaslatom a következő: tudom hogy idegenként hathat a javaslat és tőled esetleg messze is áll az ilyen megnyilvánulás de ha eredményt akarsz elérni ezzel a módszerrel garantáltan eléred a célod. Ne törödj azzal, hogy mit mondasz, csak legyen minél brutálisabb, az ilyen korú gyerekek vizuálisan gondolkodnak, elképzelik a fenyegetéseket, hat rájuk, főleg ha társul mellé egy erős kéz. Semmiképpen ne üsd meg vagy kezdd el rángatni, csak finoman szorongasd meg!
2010. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
Húú, utolsó kemény vagy! Nem mondom, hogy nem volt igazad, de azért remélem, nem a szakmádban dolgozol:S Amit csináltál az nem pedagógia, és nem hiszem, hogy egy problémás gyereket a tanítónak taknyoznia kellene, pont ez a baj, hogy a tanárok képtelenek fegyelmezni. Kérdező, mondd meg a fiadnak, hogy ne vegyen tudomást a másikról, és szünetekben, ha látja közeledni, őgyelegjen a tanárok felé, és ha megüti, mondja meg a tanároknak, hogy a következőnél ő is vissza fog ütni, úgyhogy inkább ők fegyelmezzék. Amúgy szerintem bemehetnél, és beszélhetnél a tanárokkal, inkább velük keménykedj, mint egy autista 10 évessel, a tanárok legalább felfogják ép ésszel, hogy mit akarsz mondani. Nyugodtan fenyegesd meg őket, hogy a szakfelügyelőségen érdeklődnek a probléma iránt, szívesen tájékoztatod őket, ha nem tudják megoldani, akár a sajtóhoz is fordulsz.
2010. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

Igenis van ilyen autista (asperger szindróma a neve az autizmuson belül), csak általában mellé még hiperaktív is!

Az én öcsém is ilyen,sajnos (volt egy idő amikor minket is bántott)De ez a kamaszsággal jár!

Édesanyám nem tudott volna soha lemondani róla(mármint intézet)Amióta van gyerekem én is teljes mértékben megértem!

A tesóm is rendes iskolába jár,már most sokkal könnyebb vele,csak tanulni nem akar mert az a menő ha valaki hülye!(szerinte,és minden árom menő akar lenni)

Lehet azt kellenne javasolni a tanároknak és a szüleinek,hogy legyen magán tanuló(az iskolának kötelessége biztosítani magán tanárt az iskolából)tesóm 6-os korában kezdett bejárni a suliba,7-től jár minden órára!Viszont ő nem bántotta a többi gyereket sőt őt verték meg sokszor!

2010. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy a deviáns gyerekhez alkalmazkodjon a normális többség.Ha problémás menjen kisegítőbe.A tanárnéninek meg igaza volt, mi évekig nem tudtunk mit csinálni egy hasonló kislánnyal.
2010. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Sziasztok! Valaki írta, hogy a gyerek maradjon a tanárok közelében...Hogyan? Voltál te gyerek? Minden szünetben legyen a tanárok közelében? Ahová én jártam ott az a terület ahol a tanárok álltak nagyon elhagyatott volt. Rám is mondták sokszor hogy hiperaktív vagyok, de nem bántottam senkit csak nem tudtam nyugodtan ülni.(lábrángatás, figyeltem mi folyik az utcán, firkálgatás, ilyesmi) Nekem nincs ilyen irányú végzettségem, de szerintem ezt a dolgot meg KELL oldani, mert ha ráhagyod a gyerekekre akkor abból hosszútávon nem fog jó kisülni. A megoldást nem tudom, te ismered a helyzetnek minden részletét, így szerintem ne hagyd, hogy bántsák a gyerekedet.
2010. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!