Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gond ez? Én 12,5 éves fiú...

Gond ez? Én 12,5 éves fiú vagyok és nálunk is lesz ilyen cikis vizsgálat és én nem akarom engedni, mert nálam stimmel középen minden? Olvastam hogy erre nem kötlezhetnek.

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert ha az egészségügyi rovatba írom be akkor tuti mindenfélének elmondanak a vizsgálatot pártolok,szerintem meg ez az én dolgom,én döntésem.
2010. ápr. 21. 16:31
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

A csaj és a szégyenlősség témához meg annyit,hogy az a lány a párod,együtt vagytok,az tök más,az más ha az ember a párjával van együtt,ott nem idegenek lessnek,meg tapiznak,de ilyen vizsgálatokra még 2 fölösleges személyt,ápolónőt is oda szoktak sokszor híni,akinek végülis semmi dolga nincs,csak azt lessi hogyan tapiznak.


Hát aki meg sajnálja hogy nincs a lányoknál általánosban nőgyógyász,ahhoz annyi biztos nincs gyereked,nekem van egy 14 éves nővérem és tőle tudom hogy szoktak szűzlányokat vizsgálni,együtt kerestünk rá az interneten,vagy mintát vesznek hüvelyi úton pálcikával,v. felnyújlan a végbeliébe,hát én nagyon sajnálnám,ha ilyeneket csinálnának általános iskolás gyerekeknél.Biztos nincs gyerket,különben sajnálnád.

2010. ápr. 22. 08:37
 12/45 anonim ***** válasza:

Szia!

El kellett gondolkodnom, mert már régen voltam ennyi idős, hogy nálunk az iskolában voltak e ilyen vizsgálatok, és nem emlékszem rá. Én nő vagyok, tehát biztos nem felejtettem volna el, hogy nyúlkáltak e a suliban....

Elég megalázónak hangzik, én biztosan nem engedném, és nem is fogom engedni a kislányomnál sem. Ha eléri azt a kort, majd elviszem én egy nőgyógyászhoz, akit ismerek, ne nyúlkáljon neki senki!

Mikor lesz ez a vizsgálat?

Kíváncsi vagyok, kötelezni fognak e rá, vagy ellent mersz e mondani, ha már ott vagy.

Mindenesetre sok sikert!


30/N

2010. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Ezek nem kötlező vizsgálatok,több ismerősőm is volt,aki nem engedte és nem lett belőle baj,a lányoknál egyébként nincs nőgyógyászati,csak ide az egyik be írta hogy ő helyeselné,én meg nem.Jövő héten lesz a vizsgálat.De régebben nem is voltak ilyen jellegű vizsgálatok,több ismerősőm,rokonom is van akik 20-28 évesek és csak kevésnél volt ilyen,szerintem a sulitól is függ,meg az orvostól is.Majd megírom lett e gond.
2010. ápr. 22. 11:23
 14/45 anonim ***** válasza:

azért lány és fiú közt is van különbség,mert azért 12 évesen a többség még szűz és akkor végbélen át vizsgálnak, szóval majd ha a seggedbe nyúlkálnának akkor reklamálj:)


Amúgy meg nem kötelezhetnek semmire, iratsz szüleiddel egy papírt,mégjobb lenne egy háziorvos és kész.Nálunk amúgy nem volt ilyen vizsgálat.

2010. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Mivel úgyis beteg vagyok,voltunk a háziorvosnál és beszélgettem vele röviden négyszemközt,adott papírt,tök jó fej volt,először meg akart volna vizsgálni,de látta ez nem jön be nekem így csak kérdezgetett, hogy rendesen hátra tudom e húzni meg ilyesmi,szóval normális volt,meg mosolygott,és hát kiderült páran voltak már itt a suliból,szintén papírért.Aztán odaadta az igazolólapot és akkor mondta mosoglyogva hogy nem most hanem 7.-ben meg 8.-ban szokott ilyen lenni,szóval megnyugodttan egy időre,a haverom anyukája meg telefonon beszélgetett az osztályfőnőkkel és ő mondta hogy most tényleg nem lesz.Hát akkor meglátogatom majd jövőre is a gyerekorvosunkat azt hiszem.


Azért most tökre megnyugodtam,hál istennek,azért viszem a papírt is sose lehet tudni,kedden majd kiderül,de ha ofő is ezt mondja akkor tuti nem lesz.

2010. ápr. 23. 14:23
 16/45 A kérdező kommentje:
Az unokanővérem még nincs 15 éves és ő volt most nőgyógyásznál,mert kimaradozik neki elég gyakran,ő is szűz és ő kérte,hogy ne végbelen keresztül vizsgálják meg,neki valami pálcikával vettek mintát,de elve retteg az orvosoktól majdnem rosszul lett,de mondta hogy szerncséje volt a dokival,mert normális volt,meg mindent elmondott hogy mit fog csinálni vele.Mi elég joban vagyunk így tök sok mindent elmond,hát nem cseréltem volna vele.
2010. ápr. 23. 14:39
 17/45 anonim ***** válasza:

Előzőleg írtam, engem is felháborított, de nem a vizsgálat, hanem a körülmények. Egyvalamit ne felejts el, nem szórakozásból néznek, hanem ez egészségügyi okokból indokolt, az unokanővéred meg nyugodjon bele, egy vizsgálat így zajlik, és évente azért lassan ő is mehetne, akkor is ha nincs panasza. Főleg, ha a szexet is elkezdi.

Egyébként a férfiaknak sem lenne hátrány, ha időnként megnézetnék magukat urológussal...

2010. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

nem kötelezhetnek,de milyen már,ha nem engeded?:Dsokkal jobban fognak b@sztatni,ha nem mész le.nálunk is volt ilyen tavaly.mondták a fiuk,hogy megfogták a herezacskójukat és megnézték,h mindenk oké e a herékkel.ennyi nem kellett pucérra vetkőzni.csak alógatyáig.ez nem cikis.gondolom már jó ideje ismered a fiukat.ebbe semmi gáz nincsen.:)amugy írass a szüleiddel papírt és meguszod:D

13/L

2010. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Persze hogy ismerem a fiúkat de nem szoktunkmeztelenre vetközni egymás előtt és nem is akrunk és négyesével zajlana és csak alsóban lehet meg zokniban bemenni ott meg azt is letolni,szóval ha így veszed meztlenre kellene vetközni,a többiek nem basztatnak,ők sem akarják,de most nem is lesz csak jövőre v. 8.-ban,de papírt fogok íratni akkor is,meg még jó páran az osztályból.Szóval ilyesmi miatt nem szívatjuk egymást.


Nekem is a vizsgálat menete ami nem tetszik,ha muszály lenne akkor is inkább mennék külön egy dokihoz,mert ott más nem kever.De most egy darabig megnyugodhatok,meg a többiek is.

2010. ápr. 24. 09:43
 20/45 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is az iskolai szervezés hibája! Természetesen az ilyen vizsgálatok fontosak, de miért nem lehet erre egy óra helyett kettőt szánni, és egyesével engedni be a fiatalokat, egy doktornő előtt, (ehhez tényleg nem kell asszisztens), és figyelni a határokra. A háziorvosnál, nőgyógyásznál sem megyünk egyszerre 4-en be... csak erre kellene figyelni, ahogy az eü más területén is, és az emberek szivesebben elfogadnák a szűréseket, kivizsgálásokat. Nagy hiba, hogy ezt nem veszik figyelembe!
2010. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!