Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s gyerekedet hogy kezelik...

Adhd-s gyerekedet hogy kezelik az iskolában?

Figyelt kérdés

Az enyémet elég rosszul, nem csinálják, ami ki lett neki írva. Házi feladat nincs kész a napköziben, de haza sem hozza, aztán másnap egyest kap érte. Összességében a bizonyítványa 3. Többször beszéltem velük meg az igazgatónővel is, mindent megígérnek, de nem történik semmi, na meg persze a gyerek az oka. Én szeretném másik iskolába vinni, de attól tartok ott sem lenne jobb. Valóban vannak dolgai a gyereknek, bár nem bomlasztja az osztályt, hanem inkább bámul kifelé az ablakon. Noszogatni kell, lassú.

Máshol is így megy ez?



2017. jan. 8. 14:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, a hozzászólásom nem (csak) neked szólt.
2017. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, te irtózatosan buta vagy!
2017. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem csak az iskolától kell elvárni, hogy segítsen. Neked is oda kell tenned magad. Ha nem megy a napköziben a leckeírás, akkor neked kell a gyerek tyúkszemére lépni, hogy édes fiam, minden nap hozd haza, mert ellenőrzöm. Ennyi. A napköziben ki tudja hány gyerek van, nem lehet egy tanártól elvárni, hogy egy bizonyos kor felett ő aggódjon minden gyerek leckéjéért. Megtanítják nekik, hogy mi a feladatuk, ha a gyereknek hiányos a feladattudata, figyelemzavara van, akkor a szülőnek kell 300%-ban mellette lenni és pótolni azt az odafigyelést, amit az iskolában nem kap meg. Az én gyerekem is adhd-s, ezt úgy írom, ismerem minden egyes momentumát az ilyen szülői létnek.
2017. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ajánlanám, hogy nézz utána a viselkedésterápiának, nagy segítség az adhd-s gyerekeknek. Ha a lecke a legsarkalatosabb probléma, akkor arra kell táblázatot csinálni és abban vezetni az eredményeket, jutalmakat a témában. De ezt is neked kell csinálnod, nem mástól elvárni!
2017. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Azért én beszéltem néhány szülővel, aki adta a gyógyszert. Felnőttkorában ugyanúgy drogfüggő lett. Igen, lehet, hogy olvastam pár összeesküvés elméletet. De akkor is az a legjobb üzlet, ha egy gyereknek 6 éves korától 18 éves koráig minden nap gyógyszert adunk. Nem drog? Érdekes, nekem pont a gyerekpszichiáter mondta. Nem veszélyes? Akkor miért csak receptre lehet kapni? Nyilvánvalóan ezerszer megvizsgálták már, hogy nem árt a gyerekeknek, csak ezeket a vizsgálatokat pont a gyógyszergyár finanszírozta. Vajon mi lesz az eredmény?

A lecke: fél 5-re megyek érte, addigra az ügyeletben van. Tanterem zárva, iskolatáska üres. Kész a lecke? Kész. Ezek után nyilván nem töröm fel a tanterem ajtaját, hogy kihozzam a könyveit. Másnap egyes, mert mégsem volt neki kész. Szerintem meg igenis azért van ott a napközis tanító, hogy ezt figyelje, vagy ha legrosszabb esetben nem készül el vele, akkor ellenőrizze, hogy betette-e a táskába. Én nem vagyok ott, dolgozom. Persze, fel kéne mondanom, tudom, és elvégeznem a tanítónő helyett a munkáját. Ez a halálom, ez a duma, hogy nem figyelhet oda minden diákra. De igen, ezért van ott.

2017. jan. 13. 21:59
 16/17 anonim ***** válasza:
A gyerek akkor hozza haza a leckéjét. Mit tanulnak ilyen korban? Irodalom, nyelvtan, környezetismeret. Kb. ennyi, ez csak néhány könyv. Ennyit még elbír.
2017. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező ez a felelősséghárítás nem fog előre vinni. A drogról továbbra is hüvelyeséget írsz, gondolom semmilyen gyógyszert nem veszel be ha beteg vagy akkor sem. A gyerekeidnek sem adsz. A gyerekeddel viszont gáz van továbbra is. Vagy megoldjátok, vagy hárítasz mindent továbbra is, a gyerek meg szenved..
2017. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!