Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy 2,5 évest próbálok...

Ha egy 2,5 évest próbálok leszoktatni a rúgdosásról, és rácsapok a kezére, lábára azt érti?

Figyelt kérdés

Vagy hogyan tudnám róla leszoktatni? általában ha fáradt, akkor csinálja, hogy rugdal pelenkázásnál, vagy altatásnál, de rendesen a fejemet...rászólok egyszer kétszer háromszor stb. de ugyanúgy rúgdal sőt nevet is rajtam...ilyenkor durran el az agyam...mit tehetnék hogy értse hogy ez nem jó? hiába csapok rá a kezére 3 percig lehet hogy sír de 1 óra múlva ugyanúgy csinálja...és úgy veszem észre a kor előrehaladtával egyre agresszívabb, és ezért nem szeretném a továbbiakban ezt alkalmazni, mert úgy látom nem érti, és azt sem érti hogy amit szabad Jupiternek..szóval hogy neki nem szabad ütögetni rúgdalni stb.

Mivel fegyelmezzem? Ha azt mondom 1 hétig nincs édesség azt felfogja? Látja az ok okozatot? Mert ezt is próbáltam, másnap mondtam is hogy "na ma azért nincs édesség mert tegnap rugdostál" de látom rajta hogy teljes köd...vagy csak úgy csinál mint aki nem érti?


2017. febr. 10. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

egy hét távlatában ők még messze nem tudnak gondolkodni!

A rácsapás ahogy írod nem jó, hisz "azért ütöd hogy ő ne üssön"-ez így megint logikátlan. :(

Próbáld határozottan lefogni olyankor a lábát és röviden határozottan elmondani hogy nem. Aztán ha végeztetek akkor lehet elmagyarázni, hogy nem szabad mert fáj stb.

Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy mondjuk altatásnál hogy kerül a lába a fejedre? :D

2017. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kmert az agya mellett ulok a foldon. vagy mellefekszek. mindket esetben rugdal. a lab lefogast utalja, mindig lefogom, hatarozottan mondom hogy nem, de akkor is csinalja, ha ezerszer kerem max nyuszog h nefogjama labat...erre mondom h ha abbahagyod a rugdosast elengedem...elengedem erre ujra rugdos es neha vihog ism es azert egy 2.5 evestar lefogni se olyam konnyu
2017. febr. 10. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor altatásnál mond meg neki, hogy ha rugdos, akkor kimész és aludjon egyedül. És tegyél is így, ha rugdos, állj föl és menj ki. Hogy legyen valami következménye.

Pelenkázásra nem nagyon van ötletem. Esetleg az állva pelenkázás vagy bugyipelenka, azt már ő is fel tudná venni.

2017. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ajaj. na ő annak csak örülne :) utál ugyanis délután aludni, úgy kell beimádtkozni az ágyba...általában ezért is rúgdal, mert mindent kitalál hogy ne kelljen aludni. ha kijövök akkor lehetetlen az ágyban tartani. próbáltam már hogy rácsukom az ajtót. Mindent ami mozdítható volt a szoba közepére borított...és még cska mérges sem volt amiért bezártam az ajtót :D
2017. febr. 10. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Azta, ez kemeny....erdemes lenne azt is felgongyolitened hogyan es miert jutottatok el idaig. A gyokerproblemat talan meg nem keso megszuntetni, de semmikepp ne utessel! Eroszakkal nem szoktatunk le eroszakrol!

Magyarazd el ha kell szazszor. Fogd le a labat finoman es mondd el hogy ez faj ha rugdos teged. Nem erdekes hogy nem szereti, muszaj megallitanod mert ez csak rosszabb lesz. Valami van a hatterben, ez nem tunik sima dackorszaknak, hogy rugdossa az anyjat es kirohogi...meg a szoba kozepere pakolos hiszti sem az.

2017. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

:D :D (azért picit örülök, hogy másnál sem olyan egyszerű ez a két éves kor )

Az jutott eszembe, hogy adj rá akkor hálózsákot :D

2017. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egy angyali lány egyébként, nem tudom hogy ez honnan jön neki (nem a kis barátoktól, ők is nagyon aranyosak) és miért csinálja, egyáltalán nem egy problémás gyerek, csak igazából az altatással van gond, hogy ugye már fáradt, és ebből adódóan kajla már délután ha kimarad az alvás...vagy reggel marad fáradt, nem alussza ki magát - mint ma, és akkor meg a délelőtti pelenkázásoknál rúgdal, vagy az ágyon ahogy játszunk,f ekszünk, elkezdi a kisbaba húgát "ütögetni" na nem komolyból, nem akarja bántatni de nem is értem honnan jönnek ezek neki..
2017. febr. 10. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Írod, hogy ez főleg akkor van ha fáradt-van fix napirendje? Van valami alvási "rituálé"? Esetleg ezek is segíthetenk neki a nyugodtabb alvásban.
2017. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
van persze. csak mióta a hugi megszületett kicsit felborult az alvása. elég nehéz őt elaltatni - főleg mert ott a kicsi és ugye nem egyszerre alszanak. és ha alszik is délben, akkor meg este nem akar elaludni, szóval szerintem az alvásigénye is nagyon lecsökkent. De én azért minden nap megpróbálom őt letenni, ugyanúgy ebéd után, van hogy el is alszik egyből, és akkor nincs is ez a gond, de van hogy rúgdal, dobálja magát, én meg próbálkozom egy darabig, és ha szerencsém van még időben feladom, ha meg nincs, elérünk arra a pontra mikor felhúz ezzel a rúgdosással..meg hát ha fel is adom...akkor meg délutánra fáradt és akkor meg azért ütöget..amikor alszik (kb egy héten 4 alkalommal) azok a napok teljesen jók. Akkor is rúgdal, de valahogy akkor én is jobban bírom - bár a déli alvás számomra csak álom, mégis ha alszik van egy lélegzetvételnyi időm, no nem magamra, hanem a kistesót nyugodtan megszoptatni elaltatni, de az is sokkal jobb mint mikor nem alszik, ilyenkor én is türelmesebb vagyok vele
2017. febr. 10. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar aludni, akkor nem fáradt. El kell fárasztani, többet kijárni, futtatni, mozogni.

Vacsora után is, de korán vacsorázni. Lefekvés előtt meg jó meleg vízben fürödni, azután elálmosodik biztos.

2017. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!