Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 7 évest a hazudozásròl?

Figyelt kérdés
2 éve kezdte, de akkor még betudtam életkori sajátosságnak a füllentést, azt olvastam normalis jelenseg. Elmagyaraztam neli akkor is, hogy nem szabad, volt bunti is robbedik alkalommal. Most 7 eves, ertelmws lany, tudja mar hogy mit lehet mit nem, de meg most is sokazor elofordul. Normalis meg ebben a korban a hazidozas, mit lehet tenni ugy erzem semmi nem hat neki, en meg erre a dologra sajnos nagyon erzekeny vagyok, utalom mikor barki is hazudik. Legutobb olyan tortenetet kerekitett, hogy a hajam egnek allt, egyik hazugdagot pakolta a masikra, mikor mondtam hogy tudom nem ugy tortent akkor meg kitalalt egy masik verziot. Ugy felidegesitett, hogy kapott ket nagy pofont, sajnos mar nem tudtam mit csinalni, a szep szo nem hat, most buntiben van, nincs tv a heten, de tudom hogy ez sem fog hatni max par hetig. Mit lehet tenni ami hatasos is, bantani nem akarom de felodegesit vele nagyon. Az apja is egyebkent ilyen, minimalis felelossegvallalas helyett is inkabb kitalal valamit. Orokolhette, vagy meg mondig eletkori sajatossag? Egyebkent nincs vele gond, okos, ugyes, segit stb "csak" ez. Bocsi ha hosszu lett.
2015. júl. 30. 08:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
7 évesen is normális jelenség, ha hazudik. Meg kell tanulnia hazudni, kell az élethez, hogy tudja, mikor lehet, és mikor nem. Hogy kell titkot tartani, hogy kell embereket manipulálni jó és rossz értelemben is annak érdekében, hogy elérje a saját céljait. Egy idegbeteg hülye vagy, hogy pofozod, meg kínzod a saját kisebbségi komplexusod meg pszichés problémáid miatt, és hátráltatod az érzelmi intelligenciájának a fejlődését. Fordulj pszichológushoz, ha nem tudsz megváltozni, különben gyilkolni fogjátok egymást hamarosan.
2015. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Ja, és még egy: a bizalmat ki kell érdemelni, te idióta! Aki kiérdemli, annak nem hazudnak. Ha pofozott volna az anyám, meg hetekig eltilt a tévétől a saját hülye pszichés bajai miatt, nem hinném, hogy őszintébb maradtam volna hozzá. Maximum ügyesebben hazudok, vagy szóba sem állok vele.
2015. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mondanál pár konkrét szituációt, hogy miben hazudott, kontra mi volt a valóság?
2015. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

2-es ha durván is de jól fogalmazott.

A gyerek fél a következményektöl ezért hazudik, nem bízik meg benned. Ami veszélyes, hogy ha valami baj éri(pl megeröszakolják), azt sem fogja elmondani, hanem titkolni fogja elötted.


Ami fontos, hogy a büntetés és a bün össze függjön. Vagy is tv tilalom akkor legyen ha pl olyat nézett a tv-ben amit nem lehetett volna.

Ha hazudik akkor a büntetés a te bizalmatlanságod legyen.

Pl nem megy idöben haza és azt hazudja a busz nem jött, pedig az igazság, hogy a barátnöivel csatangolt. Büntetés, hogy te vagy valaki az iskola elött várja és jópár napig csak anyukával vagy kisérettel mehet haza...

Letagadja az 1-t akkor megint nem tv tilalom, hanem megbeszéled a tanárral, hogy most büntetésböl küldjön minden nap neked egy emailt vagy betelefonálsz neki minden nap, vagy is a gyerek kontrol alatt érzi magát(ez ne legyen állandó csak a büntetés idejére).

2015. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

A felnőtt is nonstop hazudik a gyereknek, ráadásul úgy gondolja, neki ezt büntetlenül szabad. Szabad kamuzni Mikulásról, húsvéti nyúlról, Jézuskáról. Szabad kamuzni, ha nincs kedve valamihez, hogy nem ér rá. Szabad kamuzni, ha kellemetlen telefonhívás jön, hogy nincs otthon. Szabad Julikáról a háta mögött csúnyán beszélni, a szemébe meg dicséreteket mondani stb.

Mindenki hazudik. Anyuka is hazudik, a kérdező is hazudik minden nap a saját gyerekének is. De ha a gyerek merészeli ezt, akkor ki van akadva! Hol itt az igazság? Akkor lenne igazság, ha a gyerek is eltiltana a tévétől egy hétre, mert Mikulásozol. A hajam égnek áll ekkora hazugságtól! Miért nem mondod meg neki, hogy te vásárolod az ajándékot, és azért nem kapott 100 ezer forintos legót, mert csórók vagytok, és nem azért, mert a Mikulás nem kapott a boltban meg más kamukifogások?

2015. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

A férjednek is lekeversz kettőt, amikor "inkabb kitalal valamit"? Vagy ez csak a lányod kiváltsága?


Én mosolyogva megkérdeztem volna tőle, hogy "ezek szép történetek, de most elmeséled az igazat is?"


Ja, és vagy pofon, vagy büntetés (bár elsővel nem értek egyet). Az én anyám sosem ütött meg, mindenért büntetést kaptam. Tanultam is belőle. Mást meg csak ütnek.

2015. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves 1es a stilusodat inkabb nem minositenem, de a hangveteledbol nekem inkabb te tunsz pszihopatanak. Az hogy a bizalmat ki kell erdemelni stb konnyen mondja akinek nincs gyereke, vagy nincs vele ilyen gond. Soha nem bantottam, szepen megbeszeltem vele mindig hogy miert jobb az oszinteseg... De hiaba, mert folyamatosan hazudik ha felelosseget kell vallalnia, pedig tudja ha oszinten elmondja mit csinalt nem haragszok, ha hazudik akkor viszont igenis buntetes jar. Vagy talan hagynom kellene, hogy hazudozzon, torteneteket talaljon ki a valosag helyett, meg a tesojara fogja amit o csinalt? Nem gondolnam hogy az a megoldas hogy mindent rahagyok, mert szegeny gyerek lelki vilaga serul. Kapott pofont igen, nem mondom hogy legjobb megoldas volt, de az adott szituban megerdemelte, nem reszleteznem most mit csinalt. Nem minositest kertem hanem tanacsot, hogy mivel tudnek hatni ra.
2015. júl. 30. 10:25
 8/23 A kérdező kommentje:
5os ugye ezt nem komolyan gondoltad :)
2015. júl. 30. 10:28
 9/23 anonim ***** válasza:
9%

Akkor minek kértél tanácsot? Nyilván azért hazudik a férjed is, mert pszichopata vagy! Na, ki vele? Te sosem hazudsz a gyereknek? Őszintén bevallhatod itt mindenki előtt! Anonim a hely :)

Téged is felpofozott már a gyerek a Mikulás-mese miatt? Meg a gólya-mese miatt? Vagy a többi kamuzás után? Nos? Az őszinteséget ki kell érdemelni, te nem érdemelted ki valamiért. Gondolkozz el ezen, hogy miért.

2015. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
#5-ös vagyok, és komolyan gondoltam. Ha te hazudsz, akkor ő is hazudhat. Mit tanul tőled, te szerencsétlen pofozógép, ha nem ezt?
2015. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!