Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnak a helyemben?...

Mit csinálnak a helyemben? Milyen nevelési módszerek vannak egy ilyen típusú gyerekre?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon aktív gyerek.Mozgasfejlodesben is sokkal előrébb tart társainál.Ha kimegyünk a játszótérre egyből a figyelem középpontjába van.Okos,nyitott fiú.Nagyon sok mozgásra van szüksége.Napi 6orat vagyunk kint.Nem fogad szót,nem hallgat arra amit mondok.Abszolut nem hallgat semmilyen szabályozásra.Mindig azt csinálja amit ő akar.(Pl:megbüntetem,mert rossz és becsülöm a szobaba akkor odatolja a kisasztala,széket,ruhaskosar v bármi és kinyitja az ajtót,ha kiabálj v rajzok a fenekére akkor bántja a többieket,ha szépen elmagyarazom nem is érdekli és csinálja tovabb) Elofordul h nem kedves a többi gyerekkel(megüti,megdobja homokkal,megdobja lapáttal) valamikor még minden gyerekhez odamegy,megöleli,puszit ad(ez a gyakoribb) Nem tudom mit csináljak h szotfogadobb legyen és fegyelmezni tudjam.Olyan kellemetlen,mintha csak az én gyerekem lenne ilyen.Es megvető szemekkel néznek rám,h ok bezzeg megnevelne.Van egy másik kisfiam.O ugyanezeket a ,,szabályokat,, elfogadja a nagyobb még nem!Nem jön mellettem,ha kimegyünk a lakásból(össze vissza szaladgál) nem pakolja el a jatekait,nem ül az etető székbe éves alkalmával Amúgy ő 2eves(kisebb 1)
2017. febr. 24. 15:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

"Sanyika, ha még egyszer hozzávágod a lapátot Ilonka nénihez, bemegyünk." És bementek.

.

"Sanyika, ha előre szaladsz, fogni fogom a kezed." És fogod. Aztán egy perc múlva. "Sanyika elengedlek, de csak akkor, ha nem szaladsz megint előre. Megígéred?" ha megígéri elengeded.

.

Ha becsülöd a szobába, és kijön, akkor visszaviszed. Aztán megint, aztán megint, aztán megint.

.

Lehet amúgy érdeklődni a megvető szemekkel néző szülőktől is, hogy ők mit csinálnak hasonló esetben.

2017. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ezeket is csináltam,amiket leirtal.Ez sem működik.Ugyanugy megcsinálja,ha 100x vegigjatszuk.Szoktam érdeklődni.Az a válasz h nekik szotfogad,arra amit először probaltak.Ugy még könnyű gyereket nevelni,aki hagyja!(mint a kisebbik fiam)
2017. febr. 24. 15:17
 3/28 A kérdező kommentje:
De mi van avval aki nem hagyja h neveljék?
2017. febr. 24. 15:17
 4/28 anonim ***** válasza:
25%

KETTŐ éves gyerekkel ordibálsz meg ütöd meg bezárod a szobába?!


Nem neveletlen, aranyom, az te vagy,komolyan jogsi kellene a gyerektartáshoz, szüléshez ...


Nem tart ott az agyi fejlődésben életkori sajátosság miatt, hogy ezeket az összefüggéseket átlássa. Ne akard idomítani!


Olvass 2 könyvet:

1, Mérei Ferenc: Gyermeklélektan

2, Jo Frost: Szuperdada


Jelenleg ugyanis fogalmad sincs a gyerekeid életkori sajátosságairól, az elvárható dolgokról, valamint a nevelésről, mert amit te akarsz, az az idomítás. Az okod rá pedig az, hogy ki, milyen szemekkel néz. Az kellene, hogy az okod legyen, hogy átadd a gyermekeidnek a legjobbat, nem a szomszéd véleménye.


A gyerekeid érdekében remélem, hogy megfogadod a tanácsaimat.

2017. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Ha még csak 100x mondtad el a kisfiadnak, hogy merre hány lépés, akkor még 700x hallania kell. Kutatások bizonyították, hogy egy átlagos képességű dackorszakos vagy annál kisebb gyermeknek 800x kell hallania egy szabályt, mire biztonsággal magáévá teszi azt és alkalmazza a gyakorlatban. Szval türelem, kitartás, és magyarázz neki sokat! A megvető tekintetekkel pedig ne törődj, higgy magadban, a kisfiadban, és abban, hogy neki pont rád és a te szeretetedre, elfogadásodra van szüksége.
2017. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Akkor lehet, hogy érdemes ellátogatni a nevelési tanácsadóba, hogy megállapítsák, nincs-e valami rendellenesség nála.
2017. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Hát...Itt is elég eltérő véleményekkel vannak anyukák.Ezt szeretem(én vagyok alkalmatlan,a gyerekemmel van a baj) Olvastam a szuperdadat és rausburg Jenő írásait is.Nem utom vágom,néha felemelték a hangom igen én is faradok.Ezeket amúgy mind más anyuka mondta(ok így nevelik h mellettük menjen,rendet rakjon,egyén,ne menjen a bocsojaba...Stb) Kipróbáltam őket.Nem működött.Ennyi.En kezdettől fogva a türelmesen,sokszor elmondom-ot csináltam,csak miután 2evig egyszer sem működött kérdezgették más szülőket mire megvettem néztek ram,h mégis ők akkor mit?! Hova kéne vinnem,mert nem fogad szót?!
2017. febr. 24. 15:44
 8/28 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvasnod kell. ALKALMAZNOD. Egyrészt.


Másrészt: GYERMEKLÉLEKTAN.

2017. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Olvasás után alkalmaztam!Nem működött így tehetetlennek érzem magam.Úgy érzem ezt alkalmaztam és empatikus vagyok vele szemben és ezt kihasználja,a fejemre nő és már szabalyozhatatlan.Nem irreálisan elvárásainak vannak.De szabályok kellenek és h szót fogadjon az ő erdekeben
2017. febr. 24. 15:50
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Én megértelek. Akinek viszonylag problémamentes a gyereke, hajlamos azt hinni, hogy ő szuper szülő, és mindenki más, aki nem ilyen szerencsés, az rosszul nevel, vagy nem is nevel egyáltalán. Még egyszer mondom a nevelési tanácsadót, bár nem tudom, ilyen pici gyerekkel foglalkoznak-e. Ha normális a védőnőd, tőle is édeklődhetsz, hová fordulhatnál a problémáddal. A gyerekorvost is meg lehet kérdezni. Ha valami gond van a gyerekkel, jó, ha minél hamarabb tudod.
2017. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!