Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnak a helyemben?...

Mit csinálnak a helyemben? Milyen nevelési módszerek vannak egy ilyen típusú gyerekre?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon aktív gyerek.Mozgasfejlodesben is sokkal előrébb tart társainál.Ha kimegyünk a játszótérre egyből a figyelem középpontjába van.Okos,nyitott fiú.Nagyon sok mozgásra van szüksége.Napi 6orat vagyunk kint.Nem fogad szót,nem hallgat arra amit mondok.Abszolut nem hallgat semmilyen szabályozásra.Mindig azt csinálja amit ő akar.(Pl:megbüntetem,mert rossz és becsülöm a szobaba akkor odatolja a kisasztala,széket,ruhaskosar v bármi és kinyitja az ajtót,ha kiabálj v rajzok a fenekére akkor bántja a többieket,ha szépen elmagyarazom nem is érdekli és csinálja tovabb) Elofordul h nem kedves a többi gyerekkel(megüti,megdobja homokkal,megdobja lapáttal) valamikor még minden gyerekhez odamegy,megöleli,puszit ad(ez a gyakoribb) Nem tudom mit csináljak h szotfogadobb legyen és fegyelmezni tudjam.Olyan kellemetlen,mintha csak az én gyerekem lenne ilyen.Es megvető szemekkel néznek rám,h ok bezzeg megnevelne.Van egy másik kisfiam.O ugyanezeket a ,,szabályokat,, elfogadja a nagyobb még nem!Nem jön mellettem,ha kimegyünk a lakásból(össze vissza szaladgál) nem pakolja el a jatekait,nem ül az etető székbe éves alkalmával Amúgy ő 2eves(kisebb 1)
2017. febr. 24. 15:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan kétéves aki rendet rakna.
2017. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Akkor lehet h csak a körülöttem lévő anyukák gyereke ilyen jó.Mellettuk az én gyerekem egy egetnivalo rosszasag.Ezek a gyerekek akik a környezetünkben vannak atalusszak az éjszakát,rendet raknak,mennek az anyjuk mellett és el sem mozdulnak mellole,egyetlen szó és már csináljak is...
2017. febr. 24. 20:30
 23/28 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sokat vársz el tőle.

Nem nem fog egy két éves rendet rakni max bevonni tudod a pakolásba.

Nem fog egy szó nélkül végigsétálni az utcán, ott is ezerszer elmondani a szabályokat mire megtanulja.

Ha bántja a másikat azonnal leállítod elmondod hogy nem szabad és arréb viszed onnan.

Ha otthon rosszat csinál nem kell bezárni a szobájába nem fog bent maradni. legyen ilyen esetre egy büntiszék ahova leültezed de max 2 percre.

2017. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%

Menjen végig melletted egy szó nélkül az utcán, rakjon rendet maga után, aludja át az éjszakát, fogadjon szót mindig, stb. Felfogtad, hogy KÉT éves a gyereked? Szinte még baba! Miért vársz el tőle életkorát meghaladó dolgokat? Ezeket egy 4-5 évestől lehetne elvárni.

Nyilván az 1 éves testvére mellett nagynak tűnik a 2 éves is, de csak hasonlítsd össze egy közepes csoportos óvodással, és rájössz, milyen pici még ő is! És igen, egy kétévesnek az a feladata, hogy egész nap futkározzon, mindent fedezzen fel, és menjen a saját feje után! Jól mondták neked, egy igazi gyerek ilyen. Mert egy életrevaló kétéves nem holmi gép, hogy első szóra hallgasson, és ha berakod egy sarokba, ott fog bepókhálósodni. Te komolyan elhiszed, hogy a Maris néni gyereke ilyen? Nem vagy te már 13 éves, hogy minden idétlen mesét elhiggy. Egyszer kéne váratlanul betoppannod hozzá, és rögtön meglátnád, mi a helyzet valójában. Ha meg TÉNYLEG ilyen hiper szófogadóak az ismerőseid gyerekei (amire szerintem kevesebb, mint 1% esély van), akkor jobb, ha tudod, hogy a TE gyereked az egészséges, és a többi minirobot a nem normális. Azokat a gyerekeket akkor 100%, hogy megfélemlítve nevelik: lelkileg és fizikailag bántják őket, és megszokták hogy nyugodtan kell ülni a sarokban és első szóra ugrani, különben kapnak egy-két hatalmas pofont és egy jó nagy lecsheszést. Ugye nem kell mondanom, hogy ezekből a gyerekekből mekkora lelki nyomorékok lesznek: öngyilkos hajlamú depressziósok, vagy agresszív pszichopaták. Ha nem hagyod a fiadat GYEREKNEK lenni, és kimarad nála a dackorszak (aminek legfőbb jellemzője a szófogadatlanság :) ), egy életre megnyomorítod! És ne foglalkozz Juli nénivel, aki vagy veri a gyerekét és azért olyan szófogadó, vagy az egész egy nagy kamu a "tökéletes" kölkéről, mert az a gyerek bizony otthon tombolja ki magát ;)

2017. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ezekkel a gyerekekkel minden nap találkozunk.Egy közösségben lakunk és delelott/délután osszejarunk.
2017. febr. 25. 14:05
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van, a nagyobbik hiperaktív. Amiket írtál, sok dolog rá is jellemző volt 2 éves korában. De ebben a korban még tényleg nehéz megítélni, hogy ezek csak a dackorszak miatt vannak, vagy tényleg van valami gond a gyerekkel.

A kevés alvás, túlzott mozgásigény nem volt ilyen mértékben jellemző az én fiamra, ezek miatt és a túl korai elindulás miatt már igencsak aggódnék, hogy esetleg ADHD-s lehet. A fejlesztő tornát nagyon ajánlom, nekünk sokat segített.

Nekem csak akkor lett igazi összehasonlítási alapom, amikor a kisebbik fiam is 2-3 éves lett, és megtapasztaltam, milyen az, amikor a gyerekem nem megy állandóan a saját feje után 0 veszélyérzettel, sőt többnyire még szót is fogad és megérti, mi az, hogy "nem szabad", és úgy viselkedik, mint egy átlagos kisgyerek. De azt is érdemes tudni, hogy az első- és másodszülött gyerekek - a helyzetükből adódóan - tipikusan nagyon különböző mentalitásúak szoktak lenni.

Én is megkaptam pár embertől, hogy rosszul nevelem a fiamat, emiatt rengeteget olvastam a témában és így is elég sokáig tartott, mire nagyjából megtanultam kezelni őt. A kisebbik fiammal feleannyi gondom se volt, ez (és a nevtan pszichológusa) sokat segített abban, hogy elhiggyem, nem én vagyok a hibás a viselkedéséért.

2017. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

19-es válaszolnak!


Az én fiam 9 és fél hónaposan indult el,10 hónaposan már stabilan ment.

Nem maradt ki semmi a mozgásfejlődésből.


Vannak ilyen gyerekek.

Éppenséggel én magam is 10 hónapos koromtól jártam a szüleim elmondása szerint.

2017. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27-es válaszoló vagyok.


Hasonló az én problémám is kedves kérdező.


A fiam 23 hónapos lesz.

Az ő mozgásfejlődése is nagyon gyors volt, 9 és fél hónaposan elindult, 18 foga van,mindent megért.

Annyi hogy ő beszélni még nem akar,ebben nem kicsi a lemaradás.

Viszont teljes mértékben megérteti magát.

Nagyon akaratos,hisztis.

Erősen benne van a dackorszakban.

Úton-útfélen földhöz vágja magát,ha nem úgy alakulnak a dolgok ahogy ő szeretné.

Úgy ordit, mint akit ütnek és senkire nem hallgat.

Nagyon neveletlennek tűnhet mások szemében, de engem ez nem érdekel,mert én tudom hogy mindent megleszek annak érdekében hogy javítsak a viselkedésén.

Sajnos ez nem könnyű, mert még pici.

Néha én is elgondolkozom a nevelési tanácsadón,pláne mert nem beszél.

Várok míg betölti a 2 évet,a státusz felmérésen megbeszélem a doktornővel a továbbiakat.

2017. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!