Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnak a helyemben?...

Mit csinálnak a helyemben? Milyen nevelési módszerek vannak egy ilyen típusú gyerekre?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon aktív gyerek.Mozgasfejlodesben is sokkal előrébb tart társainál.Ha kimegyünk a játszótérre egyből a figyelem középpontjába van.Okos,nyitott fiú.Nagyon sok mozgásra van szüksége.Napi 6orat vagyunk kint.Nem fogad szót,nem hallgat arra amit mondok.Abszolut nem hallgat semmilyen szabályozásra.Mindig azt csinálja amit ő akar.(Pl:megbüntetem,mert rossz és becsülöm a szobaba akkor odatolja a kisasztala,széket,ruhaskosar v bármi és kinyitja az ajtót,ha kiabálj v rajzok a fenekére akkor bántja a többieket,ha szépen elmagyarazom nem is érdekli és csinálja tovabb) Elofordul h nem kedves a többi gyerekkel(megüti,megdobja homokkal,megdobja lapáttal) valamikor még minden gyerekhez odamegy,megöleli,puszit ad(ez a gyakoribb) Nem tudom mit csináljak h szotfogadobb legyen és fegyelmezni tudjam.Olyan kellemetlen,mintha csak az én gyerekem lenne ilyen.Es megvető szemekkel néznek rám,h ok bezzeg megnevelne.Van egy másik kisfiam.O ugyanezeket a ,,szabályokat,, elfogadja a nagyobb még nem!Nem jön mellettem,ha kimegyünk a lakásból(össze vissza szaladgál) nem pakolja el a jatekait,nem ül az etető székbe éves alkalmával Amúgy ő 2eves(kisebb 1)
2017. febr. 24. 15:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mindenki látja,h milyen mozgékony és eleven.Nem fogad szót(védőnő is,doki is) de mivel roppant nyitott és már most folyékonyan beszél levesz mindenkit a lábáról,szombati sztárja volt már 1eves,önállóan ment 9honaposan.Es ezen kívül h aktív és nem fogad szót nincs vele más probléma(ez meg ugye az én gondom) Inkább mindent előbb csinal,mint a megszokott.Tul sokat ,,tud,, viszont nem fogja fel a veszélyt és keresi is(vakmerő) mindent kiprobal,semmitől nem fél.Amikor panaszkodom v mondom h milyen megterhelő és már 5centinel távolabb nem is tudok menni tőle,de tényleg,nehogy baj legyen mindig azt mondják: ,,Oruljetek h ilyen,ez egy igazi gyerek,,
2017. febr. 24. 16:05
 12/28 A kérdező kommentje:
Szombat sztárja az szobatiszta akart lenni
2017. febr. 24. 16:06
 13/28 anonim ***** válasza:

Szobatiszta 1 évesen?


Még nincs itt az esti mese ideje.

2017. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Pedig szobatiszta!Éjszakára kell pelus csak,biztonság kedvéért!Azt se hitte el senki,h önállóan megy 9honaposan(amíg nem látták)
2017. febr. 24. 16:29
 15/28 anonim ***** válasza:

lehet át kellene gondolni a szabályokat, lehet túl sok a szabály.

Napi 6órát vagytok kint-és az kielégíti az ő előrehaladott mozgádigényét. Hisz ebben az esetben nem biztos hogy elég neki az hogy sétálunk.

2017. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Vegig vele akarsz lenni 3 eves koraig?
2017. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ha nem fogad szót a játszón hazamentek.

Ha otthon akkor jelölj ki egy félreeső helyet a lakásban ahonnan látja h " milyen jót játszol a tesójával" és ültesd oda. Ha felkel, visszaülteted. Ha kell 100x is!


Egyébként az 1 évessel kintvoltál a minusz 10 fokban 6 órát?

2017. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem csak sétálunk olyankor.Hanem maszokazik,szaladgál,motorozik,labdazunk.Minden nap kimegyünk igen.A -10ben is kint voltunk.Nem 6orat csak csak 3at.Iszonyatis is volt.Azon kívül jatszohazba vittük amikor tehettük.A nagyon hidegekben amikor nem tudtunk kimenni nem aludt éjszakánként.
2017. febr. 24. 17:01
 19/28 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon vagany, hogy bizony o mar 9 honaposan jart stb stb.

Es fogadjunk, hogy ki is maradt a mozgasfejlodesbol nehany szakasz. Kuszas, maszas, negykezlab, labon allas kapaszkodva, jaras segitseggel es ezutan onallo jaras. Tudod ezekre oda kellett volna figyelni, nem a mellkasod veregetni a bezzeg gyerekkel.

Ballagj el fejleszto testnevelesre es meg most hozd be a kimaradt dolgokat. Ha erdekel a tema, ugyis megtalalod a gugliban mirol beszelek, ha meg csak a gyerek sztarolasa a fontos, ugyis mindegy.

2017. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Ezek közül minden megvolt,kivéve a jaras segítséggel.Azt nem fogadta el,inkább leült.Sosem akarja h segítsek semmiben.Nem sztaroltam a gyerekem.Leirtam a tényeket.H hátha ez okozza a magatartás éli problémát.Hogyan is sztaroltam,ha beismerés h nem szotfogado és nem használ nála semmilyen nevelési elv?!Gondolkozz mar!!!
2017. febr. 24. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!