Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csinálja ezt, miért...

Miért csinálja ezt, miért zavarja minden ruhadarab és el fog ez múlni valaha?

Figyelt kérdés

22 hónapos kislányomnak legjobb tudomásom szerint (és a szakemberek szerint) semmi "baja". Akkor ezek szerint normális, hogy ezt műveli:

- Minden ruhadarab zavarja. Télen állandóan levette a babakocsiban a sapkát, sálat, kesztyűt, néha a csizmát is. Nem tudom megszámolni, hány ruhadarabját hagytuk már el így, hogy eldobálta.

- Itthon ha hagynám akkor folyton csak pelusban lenne. Harisnya, zokni, szandál, kiscipő stb. ezek közül egyiket sem viseli el a lábán, de vannak helyiségek ahol kő van, előbb-utóbb tutira fel fog fázni. Éjszaka nem hajlandó pizsamát felvenni (ráadom, de szinte azonnal leveszi). Nem tudom, lehet kapni valahol kényszerzubbonyt??? Viccelek, de tényleg mindent levesz magáról. Tegnap hajnalban arra keltem, hogy üvölt mint a sakál és ott fekszik az ágyban egy szál bodyban, takaró lecsúszva és jéghideg a lába.

Hajában semmit nem visel el, se csat se hajgumi vagy hajpánt.

És még egy dolog ami ehhez kapcsolódhat: ha akar valamit, akkor azt akkor és pont úgy akarja. Ha nem úgy valósul meg, akkor orbitális hiszti lesz belőle. Pl. ma kérte hogy vegyek le neki egy nagyobb játékot (babaház), mutatta hogy hova rakjam, kb. egy centivel raktam arrébb és már ment a hiszti , üvöltés hogy "odaaaa"!!! Persze akkor már nem jó, nem lehet helyesbíteni, nála nincs második esély. Teljesen kikészít. Mondja már meg valaki, mi az isten baja van???


2017. ápr. 24. 11:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valahova mindenképp elviszem még, csak tapogatózom hogy hova érdemes. Nem hiszem, hogy ez korosztályos hiszti, vagyis nem tudom. Sok gyereket látok és nekem is van nagyobb gyerekem, úgyhogy van azért viszonyítási alap. Ráadásul a húgom kisebbik fia SNI-s, és ő viselkedett hasonlóan pici korában mint a lányom.
2017. ápr. 28. 13:03
 12/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Kérdező. a leírásodból nem látok alapot arra, hogy vizsgálatra vidd. Visszaélések folynak egyes helyeken, gyakran alaptalanul diagnosztizálnak, hosszú távon neurotizálva evvel a gyereket, ha elkezdik indokolatlanul fejleszteni.


Az összehasonlítási alapod azért esetleges -feltételezem, hogy nem vagy szakember, velem ellentétben, és ez nem bántásból jelzem-, tehát azért esetleges a hasonlítgatásod, mert kicsi korban a gyerekek a főbb képességek terén egymástól eltérő SORRENDben fejlődnek - ez megtévesztő lehet a laikus számára.


Ebből ered a szülők tömegének tévhite, aggodalma a gyermekeik fejlődése kapcsán, sajnos főként ezt használja ki a korai fejlesztő (állami) biznisz, gyermekellenes hozzáállásuk.


Gyermeked és saját magad megóvása érdekében jelzem, legyél óvatos a direkt fejlesztésekkel, 7 éves kor előtt. Az csak ritka , nagyon indokolt esetben szükséges.


Ha viszont jóhiszeműen, mit sem sejtve vizsgálatra viszed, onnantól félő, hogy megdumálják, megvezetik a kedves szülőt direkt fejlesztési módozatokra.


Az esetek többségében indokolatlan, szakmaellenes a direkt fejlesztés 7 éves kor alatt, alaptalan tényezőkre, összefüggésekre hivatkozva csalnak, állami támogatás érdekében.

2017. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Engem apám (és nagymamám) módszerével neveltek ,mindig mondták hogy öltözz fel rendesen mert felfázol.

Na, egyszer felfáztam (meg utána még párszor, egy időben erős hajlamom volt rá) azóta nyáron sincs kint a derekam 10 fok alatt meg le se tudnád tépni rólam a derékmelegytőt.

Ha nagyon akar valamit hagyd hogy csinálja, majd rájön hogy nem jó ez így neki.

A babaházasra meg azt kaptam volna hogy "jó akkor te odateszed majd *kisétál*"

2017. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"de a szakemberek azt mondták, hogy autizmusra ne is gondoljak az biztos hogy nem autista"


7 éves koráig 4 pszichológiai, 3 gyermekneurológiai, 2 fejlesztő pedagógusi szakvéleményem volt, hogy a gyerekemnek nincs semmi baja és minden rendben.

Aztán amikor iskolás lett és a tanárnénik kérték, hogy vigyem el a nevelési tanácsadóba, mert nem tudnak mit kezdeni vele ők sem, ott mondták, hogy Aspergeres.

Addig is az volt, csak a vizsgálatokon, amikor egy ember foglalkozik vele - nem mindig derül ez ki.

Minden, amit leírtál, nem éppen abban a formában, de nálunk is jelen van. Csak a neki elfogadható tapintású ruhákat veszi fel. Nem lehet rajta gomb. Az ételekben az állaga szerint válogat. Türelmetlen. Ha szeretne valamit, és nem hajszál pontosan úgy oldod meg ahogy ő kigondolta, kiborul. Akaratos. Ő szeretne irányítani mindent. És ha nem úgy mennek a dolgok, indulatos lesz és üvölt. Nincs kudarc tűrése sem.

Próbálj meg olyan puha pamut ruhákat ráadni, amiből a body is van. Azt az enyém is elviselte.

2017. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előző, az asperger pont a legnehezebben észlelhető nehézségek közé tartozik. Már az is siker, ha 12-15 éves kor közül észleli valaki, és elviszik konkrét diagnózis szűrésre. Még így is szerencsétek van, hogy valakinek felnőtt a gyermeked 7 éves korában már.


Ráadásul NEM rendellenesség, inkább másság.


Az más kérdés, hogy az autizmus spektrumnak van olyan foka, ami már rendellenesség, de az már nem igazán asperger, hanem a kanner szindróma fejlé hajlik a spektrumon.

2017. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

közül -> körül

felnőtt -> feltűnt

2017. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

És 3, 3 és fél évesen még életkori sajátosság mindaz, ami összességében az asperger szindrómát lefedi, a kérdezőé meg csak 22 hónapos ráadásul...


Bár utóbbi egy igen változatos formákban megjelenő sajátosság. Alig van közös pont az aspie-k között.


Szóval asperger gyanúval legkorábban a gyermek 4. szülinapja tájékán érdemes szűrést kérni. Ha ettől korábban szűrik, amögött biznisz van. Pont.


A kb 7 év alatti gyereknek hosszú távon árt a direkt fejlesztés,

ha nem szorul rá a gyermek.

2017. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!