Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kétségbe vagyok esve fiam 5...

Kétségbe vagyok esve fiam 5 éves szovogadatlan! Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Fiam szovogadatlan neveletlen...mindenki rokonok ismerősök barátok mind azt mondják hogy a gyerekem egy szovogadatlan nagyon rosz gyerek nem tudok mit tenni vele.Ha kibalok rá nem jo.ha szépen magyarazom neki nem jó ugy látom mindha ideges lenne de viszont azt is latom hogy sok szeretetre törödesre van szüksege szereti ha ö van a középpontba.Amásik probléma a viselkedése nem tud viselkedi ha elmegyünk valahova,vagy ha jön hozzánk valaki csúnyán beszél piszkalodik .nem tudok már mit tenni...de nagyon roszul érzem magam emiatt .
2017. júl. 1. 00:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Van egy csúcsszuper kislányod és egy égetnivaló fiad.. Valószínűleg a fiad is érzi, hogy bezzeg a hugi. Azért rossz, mert így vonja magára a figyelmet.

A gyereknevelès egy bonyolult logikai játék. Csak egy lépéssel kell előttük járni.

Érdekes, az én gyerekeim sohasem hisztiztek a boltban.. nem nem csodagyerekek. Az első hisztinél kivittem a kijárathoz (kis falu) megmondtam, hogy fogja meg a korlátot és el ne merjen mizdulni. Szépen bevásároltam nélküle. Legközelebb már nem kellett kivinni. A gyerekek nem hü.yék, nem is kis állatok. Tudják mit tesznek és direkt teszik. Megpróbálnak sarokba szorítani. Szerintem a következetesség a legfontosabb. Legyen egy határ. Mit nem akarsz? Azt, hogy csúnyán beszéljen. A helyedben azt mondanám, hogyha csúnyán beszélsz, akkor 5 percig sarokba kell állnod, vagy egy órán át nem tévézhetsz vagy bármi. Erre Ő egyből rápróbál, te pedig tartsd be a szavad. Ha lefekvés után káromkodik, akkor is szedd ki az ágyból. Legyen meg a büntetése,de emellett legyen jutalma is, ha jó gyerek. Pl. Matrica egy lapra, amit gyűjthet. Az ötletek tárháza végtelen. Légy az anyja, ne csak a szolgája!

2017. júl. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Sok múlik a hozzáálláson, nevelésen, de ha pszichés gond van a háttérben, akkor nem elég, hogy a sarkunkre állunk, meg kimutatjuk a szeretetet. Szerintem vizsgáltasd ki, mert ha ekkora a különbség a 2 gyerek közt, más is lehet a háttérben. Nem mondom, hogy gond van, de egy vizsgálatot megér.
2017. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek. A leírt módszerek egy átlag gyereknél beválhatnak, az én figyelemzavaros fiamnál semmiképp. Hozzá külön használati utasítás kell, mert a legtöbb bevált nevelési módszer nála pont ellenkező hatást ér el, vagy éppen semmilyet.

Ő is tud káromkodni, ha dühös - 90%-át az oviban tanulta, a többit a tévéből (pedig nagyon odafigyelek, hogy ne nézzen nem neki való műsorokat, emiatt pl. mi szülők is leszoktunk a tévézésről) és a nagyvilágból. Mi nem szoktunk csúnyán beszélni.

A kislányod és a fiad viselkedése közötti különbség miatt is gondolom, hogy alapvetően nem nevelési problémáról lehet szó. Amiket írtál, azok mindegyike jellemző az én kisfiamra is (illetve már sokat fejlődött, de pont ilyen volt 5 évesen). Vidd el kivizsgálásra.

2017. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Evidens... nevelni kellene a gyereket,nem csak megszülni!
2017. júl. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!