Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minden gyerek ennyire rossz...

Minden gyerek ennyire rossz lesz az ovitól?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiú 1 hónapja jár, azóta verekedős lett, felesel, bántja a kicsiket. Nem akar leülni enni. Engem is megütött már. Ez előtt soha.

Rengeteget beszélgetek vele, eddig mindent elfecsegett, de most nem mond semmit. Csúnyán is beszél.

Az oviban azt mondják eleven gyerek, de nem verekszik, szépen eszik, nincs vele gond. Eddig 2x büntették meg az oviban. Na itthon folyamatosan sarokban állhatna amiket csinál.

Mit lehetne tenni?


2017. szept. 19. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass erről a témáról, rengeteg cikk van fent a neten.

A gyerek egész nap korlátok közt él, mindennek és mindenkinek meg kell és meg akar felelni. Olyanokkal is együtt kell lennie, akikkel esetleg nem akarna.

Szinte folyamatosan szabályozva van mikor mit kell csinálni.

Nem azt mondom hogy az ovi nem jó, ez egy tök természetes folyamat a gyereknél, valahol ki kell jönni az egész napos feszültségnek, ki kell tombolnia magát.

Nekünk azt mondta az óvónéni, mielőtt belépünk du az oviba számoljunk tízig és hagyjuk magunk mögött az egész napos munkát, és próbáljunk csak a gyerekre figyelni,hiszen hiányzunk neki egész nap és kicsit hagyni kell hogy kitombolja magát-persze nem verekedés formájában, de szaladjatok együtt egy nagyot, pocsolyázzatok együtt nevetve...

2017. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak délelőtt van ott, utána megyünk érte, mivel otthon vagyok a kicsikkel.Napi 4 órát van bent, tehát nincs egész nap bekorlátozva.Nem vagyok az a merev anya, hogy nem mehetnek a sárba, nem pocsolyázhat, mert jaj sáros lesz, imádják az esőt, dagonyázást.Minden nap megyünk játszira és úszni is járnak mind a hárman. És kicsi korától jár hittanra (a templomunkban van ilyen lehetőség, hogy amíg mi misén vagyunk, velük foglalkoznak, játszanak, olvasnak nekik, énekelnek bibliai témákban nekik) azt nagyon szerette és elméletileg az ovit is szereti és barátai is vannak, nem tudom miért vált ki ilyen hatást belőle.
2017. szept. 19. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Az önkontroll hiányt idegrendszeri kimerultseg is okozhatja.

Napközben alszik?

2017. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, alszik ebéd után 1-1,5 órát. Magától kel, nem keltem.
2017. szept. 19. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is feszélyezheti hogy a tesók otthon veled, ő pedig "egyedül" az oviban,

Nagyon nehéz időszak ez neki :)

2017. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy a hittantól megzakkant szerencsêtlen gyerek...

Nekem is van gyerekem, igaz idősebb, de olyan nettó agymosàsra sose jàratnàm mint a hittan és tàrsai.De te tudod, te vagy az anyja.

Egy 3 êves gyereket még nem ez köt le, hanem minden màs, ami jàték.

2017. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt írtad, bántja a kicsiket, mármint a testvéreit? Ha igen, és téged is, akkor lehet, hogy haragszik rátok, és féltékeny a kialakult helyzet miatt. Eddig ő is otthon volt veletek, most meg hirtelen neki el kell mennie otthonról-tőletek, míg ti ugyanúgy együtt lehettek. Egy pici gyerekben könnyen lecsapódhat ez így, és emiatt haragszik rátok, amit sajnos így vezet le. Plusz lehet, hogy jobban fel is akarja magára hívni a figyelmedet, hogy csak vele foglalkozz. Beszélgess vele többet, mond meg, hogy szereted, hiányzik nektek, míg távol van, emeld ki az ovi jó tulajdonságait, hogy milyen nagy fiú, hogy ő már járhat stb. Ha a férjed hétvégén, vagy esténként tud vigyázni a kisebbekre, csinálj vele külön közös programot, akár csak a sarki boltba ugorjatok le kettesben, az is nagyon jól fog esni neki!
2017. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!