Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, ti bezárnátok a...

Szülők, ti bezárnátok a hisztiző 4-5 éves gyereketeket a sötét fürdőszoba egy kis időre? Ez belefér?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 01:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%

Mindenféle fóbiák-szorongások-félelmek alakulhatnának ki ennek hatására a gyerekben...

Szülő ezzel a bezárással csak el akarja kerülni a problémával való foglalkozást - ahelyett hogy megnyugtatná, bezárja...

Ez nem megoldás semmire...

Regényekben olvastam már ilyet (nem tudom mennyi a pszichológus és egyéb szakemberektől vett és mennyi a kitaláció az író részéről) ilyen bezárás miatti kialakult félelmekről és hogy az illető felnőttkorára is kihatott ez.

2018. jan. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Lehet sokkolni egy picit, de ez túl megy minden határon. Nálam a legdurvabb, amit tettem amikor a gyerekem magából kifordulva őrjöngött az a víz frocskolese volt: tudod, csap alatt benedvesited a kezed és arról raspricceled azt a pár cseppet. Pont elég volt ahhoz, hogy meglepodjon és abba hagyja. Ennél durvább dologgal csak traumatizalod
2018. jan. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%
Nem.Sehová se zárnám be főleg nem sötétbe.
2018. jan. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Egyik ismerosomek ezt csinaltak, gusztustalan. Es egy idegroncs a gyerek. Ettol nem lesz megnevelve. Gondolj bele a helyzetebe például ha te felsz a cápáktól, neked sem lenne jó érzés ha cápákkal teli akváriumba zárnának. Ezek alapjan a gyerekedre, aki valoszinuleg fel a sotetben sem lenne jo hatassal ez a módszer.
2018. jan. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
18%

Igen és? Gondolom nem öt éves vagy, ideje elengedni a dolgot.


Amugy szobába volt már h zavartam és benn kellett maradnia 10-15 percre, de nem töksötétbe

2018. jan. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%

15!


Egy 5 évest olyan traumakent érhet a sötét, bezárt helység és az, hogy az anyja/apja, vagyis az a szemely, akire elvileg mindig mindenben számíthat egyszerűen maga hagyja, hogy egész életében problémái lehetnek tőle. Nem kizárt, hogy klausztrofobias lesz, azt pedig a "Gondolom nem öt éves vagy, ideje elengedni a dolgot" okoskodás nem fogja megoldani

2018. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem ártana kicsit tájékozódni a gyereknevelést illetően. Soha nem tennék ilyet egyetlen gyerekkel sem, nemhogy a sajátommal. A hiszti egyszer úgyis elmúlik, utána le kell ülni vele és meghallgatni az érzéseit. Utána lehet gondolkodni, hogy min kéne változtatni szülőként.
2018. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, dehogy, eszembe nem jutna!


Szerintem borzasztó kegyetlen az a szülő, aki ilyet bír tenni. Egy kutyát sem szabadna rábízni, nemhogy egy kisgyereket!

Mondom ezt úgy, hogy nekem is ilyen korú fiam van, és szokott is hisztizni, tehát tudom, miről beszélünk.

2018. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Én nem is tudom, mit csinálnék az ilyen szülővel.

Inkább megpróbálnám kideríteni, mi okozza a hisztit. Azzal, hogy nem veszi komolyan a szülő a gyerek problémáját, és megbünteti, amiért hisztizi, csak azt éri el, hogy ne legyen meg kettőjük között a kötődés.



22/N

2018. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
22%
Én azt mondtam neki, hogy kiteszem a sötét udvarra és ott fog aludni ha nem fejezi be a hisztit és nem fogad szót. Nyár volt és nem akart este aludni. Kb 10 11 óra lehetett. Kézen fogtam az ajtóhoz kísértem és közöltem vele, hogy vagy mostmár csend és alvás vagy következőket ki teszem az udvarra. Persze nem tettem volna, de ezt ő nem tudta és bevált. Tíz perc múlva aludt egy hang nélkül.
2018. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!