Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, ti bezárnátok a...

Szülők, ti bezárnátok a hisztiző 4-5 éves gyereketeket a sötét fürdőszoba egy kis időre? Ez belefér?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 01:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy ódivatú módszer, amiről ma már jól tudjuk, hogy sokkal többet árt, mint használ, ezenkívül a szülő tehetetlenségéről is árulkodik.

Kérdező, ha veled megcsinálták, az nyilván nem jó, de ne abból indulj ki, hogy "nekem sem lett semmi bajom tőle, a gyerekemnek sem lesz".

Egy hisztiző gyerek ráadásul meg is sérülhet egy sötét fürdőszobában, pl. beverheti a fejét valahová.

2018. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem, semmiképpen, de amennyiben 20-30-40 éves vagy és ezen kattogsz, hogy veled ezt megcsinálták, azt én is abnormálisnak tartom, ennél nagyobb traumák is értek nyilván, nem valószínű, hogy ettől bármi bajod lenne. Ha igen, akkor szakember kell, leginkább pszichiáter, mert túl érzékeny vagy.
2018. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
93%
Jesszusom, már hogy férne bele???
2018. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
24%
Látszódik, hogy Téged bezártak. Hogy juthat ilyen az eszedbe?
2018. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
Családsegítőbe akármikor elmehetsz ha fiatal vagy. Én voltam ilyen helyzetben és kaptam segítséget! Nem szégyen mástól segítséget kérni.
2018. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Mi amikor nagy hisztik voltak még 2-3 éves korban a sajàt szobàjàba beküldtük de nem zàrtuk be és sötét sem volt ott lenyugodott. Màra semmi hiszti nincs. Most 5 éves.
2018. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább menjen büntetősarokba, de nem rázárva az ajtót, vagy ha drasztikusabb a szülő, térdeltesse a sarokba vagy a küszöbre úgy, hogy rálásson. Ha még jobban hisztizik, akkor meg fej a csapba, hideg víz megnyit. Ekkora gyerek ne hisztizzen már.
2018. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
A pontozás alapján elég sok szulonek belefér. :(
2018. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

"fej a csapba, hideg víz megnyit", ez is elég szarul hangzik. Tényleg van, aki így reagál le egy hisztit?

Amúgy sokan azt felejtik el - itt most nem rád gondolok, aki a példát írta -, hogy a hiszti felnőttkorban is előforduló magatartás, az idegrendszer túlpörgése miatt van. Sok felnőtt nő szokott a parjanak hisztizni, sőt, férfiak is. Csak ők persze nem önkívületi állapotban nyomják - épp ezt tanulják meg a hisztiző gyerekek, kontrollálni, természetes folyamat. Sokszor bele sem gondolnak a szülők, hogy a gyerek mennyire függ tőlük: nincs olyan, hogy kislányom, van kedved ide oda menni, hanem fogják és viszik, ha fáradt, ha nem. Nekik is lehet rossz napjuk, amikor minden idegesítő.

De basszus ha ilyen durva választ kapnak akkor, amikor éppen segítségre lenne szükségük, akkor persze, hogy nem lesz egészséges lelkületű. Majd az oviban is nyugodtan alkalmaz erőszakot, mert szerinte az megoldás.

Ezt most nem a szándékosan rendezett cirkuszra értem, amikor tudatosan provokál, hanem arra, amikor nem tud magával mit kezdeni, annyira kész van.

Nekem is van egy 4-5 evesem, tudom, hogy milyen az, amikor legszívesebben en is üvöltenék, de én vagyok az anyja, az idősebb, nekem kell megmutatni, hogy hogy lesz jobb. Olyankor nyelek egy nagyot, megolelem, elmondom, hogy semmi baj, mindjárt jobb lesz, és perceken belül megnyugszik.

2018. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

Nincs olyan, hogy kislányom, van kedved ide oda menni, hanem fogják és viszik,

Ja koncertre is cipelik a üvöltő csecsemőiket mert nem birnak a drága Anyukák a valagukon megülni otthon a csecsemővel...

2018. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!