Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
96%

Elöször is NEKED kellene mélységesen szégyellni magad, hogy ennyire felületes vagy.


Másodszor NEKED kellene mélységesen szégyellni magad azért, mert a gyerekedet is ilyennek neveled.


HArmadszor nem ártana villámgyorsan magadba nézni és megpróbálni a gyerekednek normális értérendet adni.


Negyedszer itt sem "kegyes hazugságról nincs szó", sem arról, hogy "vállalja a véleményét", hanem arról, hogy jelentleg igen bunkó a gyerek és meg kellene tanítani normálisan viselkedni!

2018. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
99%

És egyébként milyen az a kislány? Azt gondolom egyikőtök sem tudja. Pl nem felszínes, kedves, tisztelettudó, vicces..

Nem kegyes hazugságokra kell megtanítani a gyermeked, hanem arra, hogy attól mert furán öltözködik egy embertársa, vagy épp átlagos kinézete van, még lehet jó ember, és nem kell rögtön falat állítani elé.

Megértem azt, ha valakit kiközösítenek, mert bunkó, flegmatikus, beképzelt kis takony gyerek, de amiért külsőleg egy kicsit más, szerintem borzalmas, a hideg ráz, hogy tényleg ilyen megtörténik.

2018. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
95%
Hat ilyen anya mellett el is jiszem h ilyen. Az anyanak a sajat gyereke gyonyoru. Had mondja mar az anyja ami akar/gondol a sajat lanyanak. Es igenis el kene a lanyoddal beszelgetni, hogy attol h vmi neki nem szep attol lehet belul ertekes, joszivu es szep. Az a baj h mar most csak a kulsoseget nezi es szerintem ez rossz felfogas, de gondolom ezt latta, ezt tanulta.
2018. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
99%

Szerencsére az én fiam osztályában nincsenek ilyen lányok! Ott mindenki elfogadja külsőleg olyannak a másikat, amilyen. Lehet szép vagy sem.... de ki mondja meg,mi a szép vagy sem? Ami nekem tetszik lehet másnak nem.

Inkább a külsőségek háttérbe szorítására tanitsd!

Bocsi ha nem ilyen választ vártál!

2018. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Először is nem vagyok felületes és a lányom sem bunkó!!!


Ha a lányom nem akar vele barátkozni, nem fogom neki erőltetni.

A megfelelő hangnemről és modorról pedig már beszéltem vele.


A másik meg az, hogy a külső igenis sokat számít a mai világban, attól függetlenül, hogy ez helyes e vagy sem.

2018. jan. 26. 12:25
 6/67 anonim ***** válasza:
97%

"Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.) "


Anno én is ilyen lány voltam. Tudod miért? Mert annyira szegények voltunk, hogy adomány ruhákba öltöztem...

És szerencsére nem kellett lealacsonyodniuk az ilyen pökhendi burzsuj lányoknak hozzám, nekem volt enélkül is baráti társaságom.

Felnőttként nem nélkülözök,stabil anyagi háttérrel, boldog családban élek, és az 5 éves fiamat is arra nevelem, hogy nem külső alapján ítélünk (szerencsére ő nem is az alapján válogat barátokat).


Abban az 1-ben egyet értek, hogy egy gyereket nem tud a szülő kényszeríteni, hogy az iskolában kivel barátkozzon, és kivel ne. A te esetedben jobban is jár a kislány, ha a lányod csapata elkerüli...


Ja, és felvilágosítalak, nyilván van ember, aki a lányodat nem tartja szépnek, úgyhogy nehogy bármi ilyesmivel becézd! Tudod, mindenkinek a saját gyereke a legszebb, és szerencsére nem mások feltételei alapján kell becéznem a gyerekem, hanem eldönthetem magam, hogy szeretném...

2018. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
93%
A lányod egy igazi undok kis majom, de nem is csodálkozom ilyen szülővel.
2018. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
95%
De, a lanyod bizony bunkó. A kinézet nem olyan dolog, ami csufolni való lenne, pláne ha a szépségről van szó, amiről ugye minden értelmes ember tudja, hogy relatív. Lehet hogy a te lanyod mások szerint csúnya. Vagy épp kos tiniribizli kezdemény, ha 10 évesen már a smink érdekli.
2018. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan, szerinted normális, hogy a 10 éves lányod külső szerint választ barátokat?

Szerinted egy anya ne hívja gyönyörűmnek a lányát?

Úristen, milyen sekélyes emberek vagytok, nagyon sajnálom a lányod, hogy ilyen idétlen, agyilag visszamaradott anyja van.

2018. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
99%

Én már nem írom le a véleményemet, mert előttem mindenki leírt mindent!

Azon viszont gondolkozz el, hogy eddig 8ember írta kb ugyan azt, akkor valószínűleg bennetek van a hiba (nem is kicsi)....

2018. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!