Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
96%
Primitív szülő- primitív gyerek. Az ilyen úgysem érti mit mond 50ember egyöntetűen...
2018. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
93%

Voltam hasonló szituban általános iskolában. Volt 2 szép osztálytársam én kifejezetten csúnya voltam. Persze ahogy telt az idő a rút kiskacsából hattyú lett. Az egyik csajnak kifejezetten férfias arcvonasai lettek, a másik tényleg szép. Na de ők már 7.ben nem voltak jóban, 8.ban ment a harc, hogy kinek a baratnője legyek. Egyiké sem akartam, alig vártam, hogy megszabaduljak tőlük. Jóban voltunk olyan értelemben, hogy padtársak voltunk vagy táborban egy szobában aludtunk stb. de nem mentem velük iskolán kívüli programra meg hasonlók. Csak úgy,mint a többi 20 osztálytárssal. Az lett a történet folytatása, hogy az egyik lány unokatesójának a felesége lettem és van egy gyerekünk. 10 éve vagyunk együtt. Most is úgy emleget, mint legjobb barátnőt. De a lepel is lehullt :) sok volt a hazugság, betekintést nyertem az életükbe az évek. A másik lány teljesen megváltozott, igaz ő csak irányítva volt. Sokáig nem találkoztunk, de a családunk között baráti kapcsolat alakult ki.

Tehát semmivel sem lettek különbek, mint én :) sőt!!! Rámtalalált a boldogság, ők meg folyton siránkoznak, hogy 30 éves létükre nincs senkijük. (Nem mintha rosszat akarnék nekik!!!)

Tanítsd meg a lányodnak, hogy a szépség nem minden! Attól még az a kislány is lehet kedves, okos, értelmes és biztosan vannak egyéb szeretnivaló tulajdonságai is.

Viszont ahhoz, hogy a gyereked emberi módon viselkedjen, neked is úgy kell! Elhiszem, hogy a gyereked a mindened, neked ő a legszebb, de kétlem, hogy tökéletes lenne mindem területen, olyan nincs!

2018. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
91%
Egész gyerekkoromban a lányodhoz hasonlók gúnyoltak,mert kövér vagyok.Eredmény:gyűlölöm a gyerekeket.
2018. jan. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim válasza:
97%

Ez egész egyszerűen döbbenet amit írtál,kedves kérdező,döbbenet hogy ilyen szülők vannak.


Most komolyan arra akarod nevelni a gyereked hogy a külseje vagy az öltözködése alapján ítéljen meg egy embert?

2018. jan. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
92%

43-as "Egész gyerekkoromban a lányodhoz hasonlók gúnyoltak,mert kövér vagyok.Eredmény:gyűlölöm a gyerekeket."


Ne gyűlöld a gyerekeket. Nem mind olyan, akik csúfoltak téged, főleg ha az már szinte nem is gyerekkorban, hanem tinédzserkorban 12+ történt.

Ráadásul te is gyerek voltál, mégsem cikiztél senkit, vagyis vannak jó gyerekek is, akik szeretetre méltók.

2018. jan. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nagyon egyszerű a képlet. Gondolt azt, hogy te van az az anyuka, akinek a kislányát bántják a suliban, és a kérdés a bántalmazó kislány anyukájának a levele.


Szóval próbáld meg az áldozat anyukájaként elolvasni a kérdést és beleképzelni magad a helyében, hogy ilyen mentalitású szülőkkel és gyerekekkel áll szemben a lánya. (Magyarul helyet cseréltetek).


Ha sikerült, akkor elmondanád, hogy mit érzel? Jól esik?


És itt senki nem álszent. Mindenki tudja, hogy bizonyos szintig fontos a külső szépség, mivel jobban érvényesül az ember és ápolt, rendezett hatást is kelt(het).

De nem a legfontosabb! És attól, hogy valakit nem áldott meg Disney hercegnő szépségével az ég, az még lehet értékesebb ember, jobb barát, akinek szívesebben vannak a társaságában, annak ellenére, hogy tök átlag, vagy akár csúnyácska. Gyerekként meg még változik az ember. Annyiszor beigazolódott már a "rút kiskacsa" története, hogy el sem tudod képzelni.


DE! Az a baj, hogy te nagyon rá helyezed a hangsúlyt, és az a bizonyos két mondatod árulkodik arról, hogy fogalmad sincs az élet sokszínűségéről, a dolgozó emberek és a szegény emberek életéről, nincs benned empátia, megértés, elfogadás, különben nem írnál le ilyen mondatokat:


"De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?"

"De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes."


Mondom, olvasd el a másik anyuka szemével, és meg fogod érteni, hogy hol a homokszem a gépezetben.

2018. jan. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
96%

"És igen, simán megmondom neki hogy ez a ruha nem áll jól neki, vagy az adott fotósorozat nem a legjobb lett stb.

Mindenkit szerintem a saját értékei szerint kell dicsérni, kezelni."


Drága, van különbség aközött, hogy te a lányodnak azt mondod, hogy "Kincsem, nem áll jól ez a kék szoknya, mert a szabása nem meg a felsőhöz és a szín sem a hajadban lévő masnihoz."


A aközött, ahogy a lányod őszintén kimondja (valójában csúfolja), hogy a másik lánynak nem áll jól a ruha. Ez így hangozik:

"Hogy néz már ki az a kabát? Hogy áll már rajtad? Nincs pénzetek normális kabátra? Az én anyámnak van, ő mindent megvesz nekem, mert szeret! De amúgy sem lehet olyan kabátot kapni, ami neked jól áll, mert ronda vagy. Hogy néz már ki a hajad? Állandóan össze van fogva. Nekem szép csattjaim is vannak".


Na, szerinted mi a különbség a kettő között? És nyugi, a lányod és a barátai valahogy így nyilvánulnak meg, különben nem lenne belőle ekkora balhé a suliban.

2018. jan. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim válasza:
96%
Nem is olvastam tovább a hozzászólásokat az első pár után, mivel mindenki egy véleményen van, es nem is szoktam semmihez hozzászólni, de ez egyszerűen annyira felháborított, hogy nem tudom szó nélkül hagyni. Neked valami baj van az agyaddal már ne is haragudj... Egyébként még fordulhat a kocka ne aggódj, attól, hogy a te 10 éves lányodat mindenki annyira szépnek tartja lehet 10 év múlva egy ronda, megkeseredett ember lesz, a másik kislányból pedig egy gyönyörű nő. Tapasztalat.. úgyhogy ne nagyon bízd el magad!
2018. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
95%
Majd ha felnőtt lesz a lányod akkor is ilyen lesz? Kicsúfolja a felette állókat? Nem kell hazudni, nem kell azt mondaniuk hogy szép csak ne bántsák
2018. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
95%

"A budapesti elitgimnázium diákjai csúnyán kiközösítették azt a lányt, aki mélybe vetette magát egy békásmegyeri toronyház tetejéről..


... Most szeptemberben kezdte a nulladikot. Visszahúzódó volt, de eleinte semmi gond nem volt vele.


Aztán az osztálytársai zrikálni kezdték, majd durván kiközösítették.


Nem volt olyan tehetős a családja, mint a társaié, ezért is sokat bántották "


[link]

2018. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!