Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
95%
Meg hány olyan embert ismerünk aki gyerekként szép volt, de kamaszként, vagy felnőttként "megcsúnyult"? Lehet a te lányod is így lesz, akkor majd te is ocsmányságomnak fogod hívni szépségem helyett?
2018. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
97%

Szégyelld magad!

Persze te lennél a legjobban felháborodva, ha valaki belemondaná a lányod arcába, hogy békafeje van. Ugye?

Nehogy barátkozzon azzal a kislánnyal a lányod, de 10 évesen ne is érezzen feltartóztathatatlan vágyat, hogy mindenáron véleményt nyilvánítson! Tanítsd meg neki, hogy amellett, hogy csúnya dolog beszólni másoknak, egyszer valaki nagyon megtépheti ezért( jogosan).

2018. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
96%

Én is csak osztani tudom a többiek véleményét.

Nekem is volt hasonló esetben részem,mikor iskolába kerültem.Volt egy lány,aki furán is nézett ki,a szülei igénytelenek voltak,nem volt rendesen felöltöztetve,a körmei koszosak voltak.22-en kezdtük az osztályt,ebből 20-an támadták szegényt,én viszont a védelmembe vettem,ennek az lett az eredménye,hogy én is célpont lettem,és ez ment 8 éven át.De nem bántam meg.31 éves vagyok,a lánnyal azóta is nagyszerű barátnők vagyunk.Rettenetesen intelligens,jelenleg könyvelőként dolgozik.A stílusa megváltozott,olyan mint bármelyik másik normális ember.

Szóval nem kell a külső alapján ítélni,és ezt kellene a lányodnak is tanítani.Ebből is látszik,hogy az előítéleteket otthonról hozzuk.Nekem azt tanították,ne ítéljek elsőre,és nem bántsam a másikat,főleg azelőtt,hogy megismerném.Magadba nézhetnél kérdező,mert itt egyedül te mész szembe a forgalommal,ergó nálad van a hiba.

2018. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
89%

Csak az első oldalt olvastam, próbálok kevésbé sértően írni.


Nem kell a lányodnak titkolnia a véleményét, csak akkor kell elmondani, ha kérdezik. Kérdezte a kislány, mit gondol a te gyereked a ruhájáról? Nem? Akkor ne mondja meg.


Természetesen a barátnőivel megbeszélheti, ha érdekli őket ez, de ahogy öltözik az nem a lány hibája, hanem a szüleié. Ezt egyszerűen nem lehet felróni neki, más közegből jött, mint ti.


Egy tök normális beszélgetés így zajlana a gyereked és a barátnői közt halkan, magánbeszélgetésként:

-uhh, de rosszul néz ki xy ruhája.

-ja, nekem sem tetszik, tök nagy rá, nem áll jól neki ez a szín.

-kérdezzük meg, kitől kapta. Szerinted melyik a kedvenc pólója?

-nem tudom, beszélgessünk vele, végülis tök okos és kedves, tutti a szülei öltöztetik így.


Ahhoz, hogy a kislány csúnya, nem tudok kedvesen hozzászólni.. nálunk a "csúnya" lányok voltak a legnépszerűbbek, mert dundik voltak és volt cicikezdeményük.


Én is kinézet alapján barátkoztam anno, mert tudtam, hogy hasonló közegből jön a másik és jól ki fogunk jönni ezért. Én mindig kerültem a divatozókat. Jól is tettem, felnőttként sem akarok velük beszélgetni, valami borzasztó emberek.


Szegény csajszinak csak az az egy gondja, hogy egyedül van az osztályban. A szülei helyében kivenném a suliból, vagy másik osztályba raknám, ahova jobban passzol. Na nem azért, mert ti olyan fene elitnek számítotok, hanem pont fordítva, ki kell menteni, mert aki korpa közé keveredik..


A gyerekednek csak azt, hogy akkor mondjon normálisan véleményt, ha kérdezik.

2018. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
97%

Tudod, kedves kérdező, a lányod és a hozzá hasonló mérgező emberek miatt micsoda lelki sérülései lehetnek egy embernek? Meghatározhatják az egész további életét.

Keresd elő az érzelmi intelligenciádat, gyakorold az empátiát, és kérlek a lányodat tartad távol attól a szegény kislánytól!

2018. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként, ha új közegbe kerül az ember, hasonló tulajdonságokkal rendelkezőkkel szívesebben alakít ki kapcsolatot, mert hasonló tulajdonságokat feltételez.


Nálunk általánosban, aki máshogy öltözött, mást evett, mást sportolt, vagy máshol nyaralt, az mind egymásratalált. Így jönnek létre a klikkek, amik kifejezetten jellemzők kistinikre/tinikre.


Szóval ez normális szerintem, de legtöbbször senki sem szokott teljesen egyedül maradni, mert az osztályok kialakításánál elvileg erre is figyelni kellene. Ha pedig nem talál valaki barátokat, akkor át szokták rakni másik osztályba. Nálunk 2 fiú és egy lány ment át annakidején. Van ilyen, a kistinik felszínesek, még a brokkolit is képesek azért megutálni, mert látták a filmben, hogy ott is utálják. Ebben a korban fontos a menőség. Majd 15től felfelé kezdik kinőni, mikor a raszták a rockerekkel és a plázacicákkal is haverkodnak, mert uncsi lesz a saját bandájuk.


A lányt nem kell elítélni, viszont az anyját..

2018. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
93%
És kedves kérdező, neked, hogy esne, ha egy normális értékrendet viselő, intelligens szép ember a pofádba tolná, Megyeri Csilla szavaival élve, hogy bazári majmot csinálsz a lányodból? A gyerekek még rengeteget változnak, lehet egy gyönyörű nő lesz a kislányból, a tiéd meg egy depressziós, életunt nő lesz, mert, mert az anyja semmi igazi értéket nem tud átadni neki. Szépen öltözött, sminkelt lányokból pedig Dunát lehet rekeszteni. Annyira sötét vagy, hogy az alap illemszabályokkal képtelen vagy a lányodat ismertetni.Örülj, ha a lányod bolti eladónak jó lesz és nem az út szélén kell majd a pénzt keresnie, ilyen primitív anya nevelése miatt.
2018. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 Metionin ***** válasza:
98%

Én is ilyen kislány voltam, sajnos szegények voltunk és nem volt pénzünk rendes ruhára. Emellett a természet sem volt túl kegyes velem, nagyon sovány, csontos arcú, pattanásos gyerek voltam. Minden egyes nap bántottak, ütöttek, csúfoltak a lányodhoz hasonlóak.

Én azt üzenném a kislánynak, hogy nem, senki nem teheti neki kötelezővé hogy azzal barátkozzon, akivel nem akar. De a csúfolódás egy rendkívül alpári és visszamaradott gyerekre jellemző dolog, ne akarjon ilyen szintre süllyedni. Egyszerűen hagyja békén a másik kislányt, ne nyilvánítson véleményt, senki sem kíváncsi arra hogy ő mit gondol a másik gyerekről ha amúgy sem barátkozik vele, ne szólogasson be csak hagyja a másikat élni. Egy gyerek nem tehet arról ha nem születik szépnek és bizony vannak olyan gyerekek is, akik nem szólhatnak bele hogy mibe öltöztetik őket a szüleik. Legyen hálás hogy vele nem tolt ki az élet de ne alázzon meg másokat mert az belülről rondává teszi a külsőre szép kislányokat is.

2018. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
95%
Szóval te kritizálhatsz másokat, lányod is megteheti ugyan azt, de titeket senki se bántson. Szóval egy Anya miért ne becézhesse gyönyörümnek a saját gyerekét? Biztos vagyok benne a te lányodban is lehetne hibát találni ami miatt lehetne csúfolni. Véleményem az, hogy vannak olyan helyzetek amikor nem mondjuk el a véleményünket. Nem is kell mindig kimondani azt amire gondolunk. Ez nem hazugság! Milyen szép lesz hafelnöttként a főnőkének fog beszólni vagy gimiben főiskolán a tanárnak. Szerintem a belső értékek keresésére neveljétek őt mert a külső szépség múlandó. Édesanyám a szépséget egy rózsabimbónak mondta. Aki később nyitnak a divat smink felé későbbfog virágozni, míg a lányod addigra rég elnyílik.
2018. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim válasza:
87%
Ne csúfolja az egyik gyerek a másikat, ha kell fogadja el párnak, vagy mittudomén, de nem kell vele haverkodni.
2018. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!