Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
97%

Hogy lehet valakit azért csúfolni, vagy a szemére vetni azt, amiről nem tehet? Jelen esetben azt, hogy a lányod és sleppje szerint az osztálytárs nem olyan szép, mint ők. Ezek alapján választ barátot vagy padtársat? Felszines, üres és beképzelt az a kis társaság, de a legnagyobb gond az, hogy otthonról hozzák az értékrendet a gyerekek, magyarán te is ilyen vagy és a lányod tőled hallhat ilyesmiket. Talán nem is emlékszel rá, hogy ilyesmi kritikus megjegyzést tettél valakire, de a gyerek megjegyezte, hogy aki nem szép az nem kívánatos személy, kerüljük mint a leprást.

Ez sokkal cikibb, mint az hogy szép e az illető akiről véleményt formálsz vagy hogy hogyan öltözködik. Most tedd a szívedre a kezed és képzeld magad (ha tudod egyáltalán) annak a kislánynak vagy az anyukája helyébe. Neked hogy esne ez? Ismeretlenül ítélik el és törnek pálcát a kislány felett a lányod meg a barátnői, holott könnyen lehet, hogy pár év múlva ez a kiközösített kislány simán kenterbe vágja őket. Pl. nem egy szépségversenyen, hanem őt felveszik egy tök szuper középiskolába, talán már egy idegen nyelvet is tud majd elég magas szinten, vagy ügyesen játszik egy hangszeren, vagy ki tudja miben tehetséges, a te lányod meg mehet egy jóval alacsonyabb színvonalú suliba és rázhatja ott tovább a rongyot.

Nem hajszín, testsúly, alkat, öltözködési stílus, bőrszín vagy vallási, etnikai hovatartozás alapján választunk barátot ill. ítélünk meg valakit, hanem hogy milyen ember, erre próbáld megtanítani a gyerekedet! Ez fontosabb útravaló az életbe szerintem, mint az hogy éppen mi a trendi szemhéjfejtés terén...

2018. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
90%
Általánosban én is a csúnya lány voltam, akinek nem voltak divatos ruhái meg jó frizurája. Engem is bántottak. Erre mit ad isten? 15 évesen már modellkedtem, hívtak tinimagazinokba is, ellenben azzal a lánnyal, aki a legjobban csúfolt, mert ő a legjobb indulattal is maximum átlagos maradt. Még sokat változnak. Az meg ciki ha 10 évesen már a divat és smink a legfontosabb egy kislánynak. Îgy kell a testéből élő felnőttet nevelni.
2018. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
98%

"És attól, hogy valakit az anyja a legszebbnek lát, nem biztos, hogy a "közízlés" szerint is az."


De minek törődik egy lány egy másik lány szépségével? Barátkozásról volna szó, nem szerelmi kapcsolatról! Még ha fiúk kritizálnák a külsejét, annak még lenne értelme, de így?!


Erről egyébként eszembe jut egy rendkívül nagydarab, de jó önbizalommal rendelkező kolléganőm. Ő azzal hívta el egyik önbizalomhiányos barátnőjét strandolni, hogy "Gyere velem, én kövér vagyok, mellettem mindenki szépnek fog látni téged!"

2018. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
96%
Pedagógus vagyok. Fejlődéslélektanból már rég megtanultam,hogy óvodában kiscsoportban választanak barátot a gyerekek kinézet/külső alapján. Nagycsoportra fejlődnek annyit,hogy már a belső tulajdonság a döntő barátválasztáskor. ...
2018. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne hívhatná gyönyörűnek, vagy szépségemnek. Figyi, én ugyan ilyen voltam, mivel egyefüp nevelt anyum a 2 tesómmap ,,ciki" ruhákban jártunk, sőt szép se voltam. Ez azóta se változott, igaz a ruháim divatosak de nem vagyok se modellalkat, sem babaarcú... De a párom minden nap szépségembek hív, mert neki az vagyok. Tény, van nálam millio sokkal szebb nő, de neki én tetszek. Akkor ő se mondja nekem sose?

Ne hazudni tanísd, ne eröltesd hogy barátkozzon. De azt mond el neki, hogy tapintatlan dolog bármivel is piszkálni a másik kislányt! Próbáljon vele beszélgetni néha, kérdezze meg honnan költöztek, miket szeret... Sőt ha ennyire otthon van a divatban, akkor a piszkálás helyett segítsen neki, ha van kedve, mert ő ebben jó... A ,,csúnya" kislany meg lehet segíthet olyanban amiben a te lányod nem jó (tanulás, matek, versmondás... Bármiben). Ha akkor sem szimpatiks neki, akkor ne beszéljen vele, de utána se piszkálja.

2018. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
97%

Ez a kérdés bizonyítja hogy a iskolai csúfolódásoknak a szülők a kiváltói/gerjesztői. És mindig a normális emberek szívják meg, hiszen a kérdező is meg van győződve arról hogy rendben van az hogy a gyereke külső alapján választ barátot, meg hogy másik gyereket csúfol, hiszen igaz!!!

Elképesztő milyen emberek vannak. Az ilyen idióták keserítik meg a normális gyerekek életét, akikből sérült felnőtt válik. Ők meg boldogan élik a kis bunkó világukat. Gratulálok, te is hozzájárultál a normális emberséges emberek kihalásához.

2018. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
96%
Kissé vicces ,hogy felteszel egy kérdést illetve véleményt kérsz aztán megprobálod mindenkire ráerőszakolni,hogy igenis a te meglátásod a jó. Nem csodálkozom azon ,hogy a lányod olyan amilyen . Annak idején engem is piszkáltak az iskolában .. meg is volt a hatása .. amint iskolát váltottam változott a helyzet . Nem mondanám magam csúnyának mégsem szálltam igy sosem el magamtol. Anyukám mindig megmondta ,hogy mi áll rosszul stb. Igazi csajos kislány voltam és a mai napig megmaradt a cipő mániám ... csak tudod az a különbség ,hogy hiába volt nálam „csúnyább ” rosszul öltözöttebb nem kifikáztam hanem segítettem neki . Mindig csúfolták az öltözködése miatt ... talán 7.esek lehettünk mikor mondtam neki ,hogy kérjen pénzt a szüleitől esetleg ha van zsebpénze menjünk el vásárolni . Láss csodát másnap már nem volt kirekesztve . Azóta ő a legjobb barátnőm és ez nem most volt.. Talán magadba kéne nézz és azt megtanitani a lányodnak ,hogyan segítsen a másiknak bármilyen formában . És attól mert szerinted a közélet szerint sem szép nem valós . Szerinted mindenki csúnyának látja .. mi van ha pont az van ,hogy szebbnek találják mint a te lányod ? Gondolom te is ismered a rút kiskacsa meséjét .. ideje felnőttként végig gondolni ...
2018. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
97%

Az a legnagyobb bajod, hogy nagyon buta vagy! És sajnos a lányodat is olyannak neveled, amilyen te vagy! Írhatunk akármit, szerinted neked van igazad!

Nézz már magadba! Felszínes, önző, anyagias, undorító nő vagy a szememben!

2018. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
97%
Ha a gimiben mondjuk a te lányodat piszkálják majd, mert mondjuk a többiek okosabbak vagy bármi, akkor is azt fogod mondani hogy ezt teljesen rendben van? A buta, felszínes és elkényeztetett lányod épp most teszi tönkre egy másik ember önbecsülését, lehet egy életre. Gratulálok a borzalmas nevelésedhez. Ha az én lányommal beszélne így egy kis mitugrász megtépném, ha már a szüleitől képtelen emberi viselkedést tanulni.
2018. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
96%
Milyen érdekes ha a te lányod minősiti valaki akkor jön egyből a vegyünk vissza a stílusból meg ne mondjunk ilyet hahahaha. Szálka éa gerenda ugye? A szépség számít? Max a fajtádnál. De ha a gyerek felnő és egy értelmes munkahelyen kell bizonyítani akkor nagyon sokra megy majd azzal hogy ö hány fotózáson volt. Lehet egy szerinted csúnya lány úgy kenterbe veri hogy csak na. Erre vajon mért nem tanítod meg? Gondolom mert olyan sötét vagy mint ahogy látszik. Büszkének lenni meg normáliséknál olyanra szokás amiért megküzdöttek. A lányod szépsége adottság nem szerzett érték. A másik kislány verseny eredményei viszont nagyon is azok csökött agyúkám! Akkor most ki is nézzen le kit? Süllyedj el és gondolkodj el már ha van mivel.
2018. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!