Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem tanítsd meg a lányod diplomatikusnak lenni. Az nem jól jön ki, ha beszól másoknak, mert ő a szépség, függetlenül attól, hogy ki a szebb.

10 évesen már fel kell érnie ésszel, hogy a bandavezérkedésben nem sok köszönet van, az élet nem harc és sminkeléssel nem lehet győzni.

Az osztályfőnök ne hívogasson be téged, ha szívatni akarja azt a lányt tegye titokban. De az is ökörség, hogy az ofő akarja megmondani ki kivel barátkozzon. Nyilván a csúnya kislány is letett valamiket az asztalra, hogy elkerüljék. Inkább a másik anyukát kellene motiválni hogy ne csináljon hülyét a lányából hülye öltözködéssel, mert nem minden pénz kérdése. Olcsóbb ruhák is lehetnek ízlésesek.

2018. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy a lányod ugyanezt kapja vissza a középiskolában (már ha egyáltalán felveszik ekkora ésszel, hogy a külsejük kinézete miatt ítél el másokat -.-), neked pedig gratulálok, hogy ilyen szűk látókörű, idióta paraszt anya vagy...
2018. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
100%

"A lányom meg nemcsak szerintem szebb az átlagosnál. Kisbaba kora óta jár fotózásokra, forgatásokra. Ebbe nőtt bele."


Aha, persze! Baba korában eltotyogott egy forgatásra. Véletlenül sem te hurcoltad ilyenekre.

- Nem baj kislányom, ha buta vagy, és erkölcsi nulla is vagy, az a lényeg, hogy szép legyél...


Illemtanárhoz kellene vinni a gyereket, nem forgatásokra!

2018. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
100%

#63


Meg az anyját se ártana odavinni.

2018. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
94%

Én kifejezetten szép gyerek voltam, de a szüleimtől két hatalmas pofont kaptam volna ha bárkiről is a kinézete vagy a szellemi képességei alapján alkotok véleményt.


De nálatok nincs min csodálkozni, szegény kislányod ezt látta tőled. Itt ő is vesztes, mert ha így viselkedik hamar megutálja mindenki.

2018. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én a helyedben nagyon szégyellném magam, ha ilyen miatt behívatnának az iskolába. És úgy beszélgetnék el a lányommal, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő.

A tanárnak szólnék, hogy azonnal tudassa velem, ha még egyszer csúfolódik. Ezt a gyerekemnek is elmondanám, hogy tudja, figyelve lesz az iskolában, és tudni fogok róla, ha ilyesmi történik megint.

Aztán szépen bocsánatot kéne kérnie a kislánytól a jelenlétemben, és megígérnie neki, hogy többet ilyet nem csinál. Elmagyaráznám neki azt is, hogy ha más nem tartja attól vissza, hogy valakit csúfoljon, ennyire gonosz lelkű tud lenni, ennyire szívtelen, akkor legalább az tartsa vissza, hogy vannak nála erősebbek is. És sosem tudhatja, hogy a másik gyerek anyja, idősebb testvére, apja, akárki mikor elégeli meg ezt a helyzetet, és szépen felpofozza. Ha más nem, legalább ez legyen a fejében, hogy nem biztos, hogy elviszi ezt szárazon a jövőben is, csak azért, mert idáig nem volt foganatja. Az emberek különbözőképpen reagálják le az ilyesmit, van aki nem tesz semmit, de olyan is, aki megrángatja a csúfolódó gyerek grabancát ezért.


Ha mégis megtörténne, hogy újra csúfolódik, hát nem tudom, nehéz dolog, de vagy egy nagy pofont kapna tőlem, (bár nem vagyok híve a verésnek) vagy/és találkozót kérnék a másik anyukától, és megmondanám neki, hogy ő is adjon neki egyet. Vagy rúgjon bele. Hadd érezze a lányom, hogy mennyire elítélem az ilyet, és hogy anyuci bizony nem áll mellette, nem fogja megvédeni. Ha nem akarná a másik anya megtenni ezt, akkor én megtenném helyette is, a másik anyuka előtt, hadd égjen a pofája. Hadd fájjon neki nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is.


Nem tetszett a reakciód, kérdező... Hogy kikeltél magadból, mikor a te lányodat szidták más válaszadók. Mégis miért, mire fel?? Ezt érdemli! Megérdemelné, hogy visszakapja ő is ezt. Te miért véded őt? Ez a viselkedést nem szabad tolerálni. Elég nagy baj, hogy te ezek után még a pártját fogod. Mások nem szidhatják a te lányod, de a tiéd persze gúnyolhat másokat, igaz? Hát fogd vissza magad, és az érzéketlen kölyködet meg neveld meg!

2019. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy kivennéd a lányodat az iskolából, hogy ne okozzon több fájdalmat annak a szegény kislánynak. Járasd máshova, megérdemli, hogy elveszítse a barátnőit. Ilyen hülye barátnőkkel nem is engedném, hogy összejárjon.
2019. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!