Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiközösítés! Mi lehet a jó...

Kiközösítés! Mi lehet a jó megoldás? Tanítsam "kegyes hazugságokra" a lányom vagy arra, hogy vállalja a véleményét?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves lesz.

A héten behívatott az osztályfőnöke engem meg pár lányos anyukát.

A lányaink barátnők és sulin kívül is szoktak találkozni, elsős koruk óta jóban vannak.

Viszont van az osztályban egy lány, akit nem akarnak befogadni. Nem játszanak vele, nem ülnek mellé, nem válasszák párnak sorakozókor vagy páros feladatnál.

És bevallom őszintén, olyat is mondanak rá, ami nem esik jól neki, sem az anyukájának, de végül is igaz.

Konkrétan azt mondják, hogy csúnya/ronda, ciki ruhájú stb. (Mondjuk a kislány tényleg nem túl szép, s az öltözködése is "érdekes", hogy finoman fogalmazzak.)


Az osztályfőnök és az említett kislány anyukája azt szeretné, ha befogadnák őt is, és nem használnának rá ilyen szavakat. (Hozzáteszem ennél durvábbakat nem szoktak.)


De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?


Az a kislány tényleg nem szép.

De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)


Konkrétan a lányom és a barátnői a kinézete miatt nem barátkoznak vele.

Ők most kezdenek érdeklődni a szépség, divat, sminkek és hasonló nőcis dolgok iránt. Szerintem ez nem baj.

De nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy a meggyőződése ellenére fogadja el a kislányt.

Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait.


2018. jan. 26. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
99%

Nekem az ilyen "fura" lány lett a legjobb barátnőm, immár 20 éve.

A külső nem minden, a belső annál jóval értékesebb. Csak mondom.

Ti meg szégyellhetitek magatokat.

2018. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj Cica! Nem kell a lányodat arra kényszeríteni, hogy azzal barátkozzon, akivel nem akar. Viszont nyugodtan megtaníthatod neki, hogy nem bántunk másokat.


"De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?"


Te valahogy összekevered a szezont a fazonnal. A véleményt szép dolog felvállalni, csak tudni kell, hogy mikor és kivel szemben. Pl. a lányod a nekem nem tetsző ruhában fog megjelenni, erre én, aki mindig kimondja a véleményét, elkezdem ecsetelni neki, hogy mennyire csúnya ruha, és hogy nem illik a szeme színéhez, meg láttam jobban és szebbet a boltokban stb.

Szerinted a lányod hogy érezné magát?

Én meg akkor azzal védekeznék, hogy nem bunkó vagyok, hanem kimondom a véleményem. Vagy tán hazudjak?


Na, remélem ezen a példán keresztül megvilágosodtál!



Attól meg, hogy valaki rosszul öltözik, nem ok arra, hogy bántsák (mert pl. szegény), vagy alapból más stílust képvisel. Ha a lányodnak nem tetszik, az még nem jelenti azt, hogy a másik csúnya, mivel ízlések és pofonok.


Amúgy biztos vagyok benne, hogy a te lányod is csak neked szép, és vannak olyanok, akik tök átlagos kislánynak, esetleg csúnyának írnák le.


Szóval, a lényeg, hogy nem kényszeríteni kell barátkozásra és kegyes hazugságokra a gyereket, hanem megtanítani arra, hogy nem bántunk másokat. És ez nem azt jelenti, hogy nem lehet véleménye, vagy hazudnia kéne, csak tudni kell bizonyos határokat, illetve léteznek olyan emberi tulajdonságok, hogy empátia, udvariasság, együttérzés, a másik elfogadása olyannak, amilyen.

2018. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim válasza:
97%

Ezt nem tudom megállni szó nélkül Kedves Kérdező!

Egy Anya, igen így nagy betűvel, hogy képes ilyeneket leírni? Kedves Édesanya, Te biztosan jó anyagi körülmények között nőttél fel, és talán ezért nem tudod elképzelni se, hogy bizony vannak emberek, akik nem engedhetnek meg maguknak drága, divatos ruhákat és kénytelenek mások levetett ruháit hordani. Ilyenkor nincs mindig lehetőség ízlésesen összeválogatni a darabokat.

Csúnya a kislány, az Anyukája hamis képet hitet el vele. Hát van Teneked szíved? Egy Anya mindig gyönyörű a saját gyereke. Ha a saját Anyukájától nem hall pozitív megerősítést, akkor szerinted kitől fog? Az olyan kislányoktól, mint a Lányod, mint az osztálytársai? Győzzék meg róla, hogy mivel nem született előnyös külsővel, ezért örüljön neki, hogy ha a sarokba meghúzhatja magát, mint egy undorító kis féreg, akibe mindenki beletaposhat?

El tudod képzelni mit érez, amikor senki nem akar Vele beszélgetni, játszani, mellé ülni se, sőt még akkor belérúgnak, hogy csúnya, hogy öltözködik?

Kérlek ülj le és csak képzeld Magad elé a képet, ahogy ezt Ő átéli. Tudod mekkora bátorság kell, hogy merjen otthon szólni? Tudod, hogy fognak a gyerekek viselkedni ezután Vele csak mert szólni mert?

Ülj le a Lányoddal és mesélj Neki arról, hogy vannak szegény emberek, akik nem vehetik meg a szép ruhákat, de ettől még értékesek. Mesélj Neki bohókás, különcökről, akik szembe mennek a divattal, azért öltöznek máshogy. Mesélj Neki arról, hogy nem mindenki születik szép testi adottságokkal, de ezt nem mi választjuk. Mesélj Neki arról, hogy mindenki lelke szép.

Tényleg nem lehet, és nem is kell ráerőltetni, hogy kivel barátkozzon. Az sem baj, ha Magában megjegyzi, hogy csúnya a kislány. Ne legyünk álszentek, mi se látunk mindenkit szépnek.

De Te akkor leszel nagy betűs Anya, ha megtanítod Neki, hogy senkit nem szabad kiközösíteni a külseje miatt, mert ha ezt nem teszed meg, akkor egy felszínes, érzéketlen embert nevelsz.

Gondolkozz el ezen. Mert igenis baj, hogy csúfolják és hogy ezt nem látod be.

2018. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
97%
Mi van??????? Te visszaolvastad, amit írtál???? Őszintén kételkedem abban, hogy normális vagy!!! Hamis képet fest, mert a saját gyerekét gyönyörűnek tekinti?????? Ugye az megvan ettől eltekintve, hogy a szépség mindenkinél más mérce! Azt is sejtheted, a te lányod sem tetszik mindenkinek! Na, ezt hogy veszi be a gyomrod? A leírtakból egyértelműen kitűnik, ki is az értékesebb ember, és az nem te vagy, és nem is a te példádat követő lányod. Fontos a külső persze, amivel ellavírozhat az ember a 30-as évei közepéig. De utána sajnos az az enyészeté lesz, a nulla agykapacitás viszont fájdalmasabb!!! Nem semmi vagy...:(
2018. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
99%

"Persze azt elmondtam neki, hogy a véleményünket finoman kell közölni és nem állandóan felhozni a másik hiányosságait."


Küldjél már légyszíves magadról fotót, mert szeretnék finoman véleményt közölni rólad és csak egyszer, nem állandóan felhozom valami hiányosságodat.

Komolyan, az ilyen anyák fel se mérik milyen károkat okoznak a gyerekeiknek.

Nálunk is volt egy ilyen kislány általánosban, nevetve meséltem otthon, hogy szappannal mos hajat, anyukám a fejemet letépte konkrétan és örülök neki, hogy normális értékrendet adott át.

2018. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és figyelmébe ajánlom a kérdezőnek, hogy - bár szaporodnak a hozzászólások - eddig mindenki ugyanazt mondta!


Nekem különösen az alábbiak megdöbbentőek:


"De most tényleg mondjuk azt a gyerekünknek, hogy vagy ne mondja ki a véleményét vagy ne az igazat mondja?"


Visszakérdezek: Olyanról, hogy TAPINTAT, hallottál már???


"De az anyukája általában hamis képet hitet el vele, ami szerintem nem helyes. Sokszor hívja gyönyörűmnek, szépségemnek stb.

Persze becézgesse, de pl. olyannal ami igaz is (csillagom, angyalom, kicsim stb.)"


Szerencsére nem te szabod meg, hogy más hogyan becézze a gyerekét. És ki lássa szépnek azt a lányt, ha nem a tulajdon szülei? Nekem még kisbaba a lányom, óvodás a fiam, mások is szépnek látják őket, de számomra ők a legszebb kisfiú és a legszebb kislány a világon. Szerintem később is ezt fogom érezni irántuk. És itt GYK-s kérdéseknél néha előkerül, hogy micsoda életre szóló károsodást okoz, hogy valakit sose láttak szépnek a szülei. És emiatt ő sem látja magát annak, és nincs önbizalma a másik nem előtt, és küszködik, de nem talál párra vagy csak megalázó kapcsolatokba kerül, miközben pl. szakmájában sikert sikerre halmoz.

Ami pedig azt a mondatodat illeti, hogy "A másik meg az, hogy a külső igenis sokat számít a mai világban, attól függetlenül, hogy ez helyes e vagy sem." - hát ez sem igaz. Még a párkapcsolatokban sem.


Mint férfi mondom, és sokszor mondtam nőknek is:

A szépség egy kedves mosollyal kezdődik!


Szóval nem a sminkkel, a divatos ruhával, de még nem is a jó alakkal! Rengeteg olyan nőt, lányt látok, akiknek pompás alakja van, tökéletes a haja stb. - de az arcukon nincs egy kedves, szívből jövő mosoly. És nem látom szépnek őket!


Ha annak a lánynak mondjuk súlyfeleslege van, akkor egyértelmű: tegyen ellene és tegyen ellene az anyukája is (hogy mit ad neki enni). Ha a bőre ragyás, vigye el bőrgyógyászhoz. Ha valami feltűnő májfolt, vagy hasonló csúfítja el az arcát, még a plasztikai műtét is fölvetődne bennem, ha szülője lennék (persze csak orvossal konzultálva, esetleg idősebb korban). De semmi ilyet nem írtál.

Mi egyébtől lehet csúnya egy 10 éves kislány, el se tudom képzelni. Talán attól, hogy szomorú, mert kiközösítik? Lehet, hogy ez tyúk-tojás probléma, és lehetetlen megmondani, a csúfolódás volt előbb vagy a szomorú, lehorgasztott fejecskéje?

2018. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:

Kicsit azért szerintem vissza lehetne fogni a "stílusból" !!!

Elment nagyon a személyeskedés irányába, s a lányom bántásába! Mi az hogy "tiniribizli kezdemény"? Ilyet nem írunk/mondunk!

Pont erről beszéltem a lányommal, hogy nem mindegy,milyen formában mondjuk el a véleményünket.

Megértem, ha nem egyezik a véleményünk, de normálisan is lehet, mint pl. a #13.


A lányom meg nemcsak szerintem szebb az átlagosnál. Kisbaba kora óta jár fotózásokra, forgatásokra. Ebbe nőtt bele. Természetes, hogy érdekli a divat és szépség, de ettől még egy normális értékrendű lány.


És igen, simán megmondom neki hogy ez a ruha nem áll jól neki, vagy az adott fotósorozat nem a legjobb lett stb.

Mindenkit szerintem a saját értékei szerint kell dicsérni, kezelni.

Pl. sose fogom a lányomnak azt mondani, hogy "Jégkirálynőm", mert tudom, hogy fél a jégen, s ezért ez nem is igaz.


Az említett kislánynak is vannak erősségei, (pl.: szépen mond verset, több versenyen is volt), akkor a valós erősségei miatt kellene az önbizalmát felépíteni, nem?


És attól, hogy valakit az anyja a legszebbnek lát, nem biztos, hogy a "közízlés" szerint is az.

El kell fogadni, hogy vannak szép gyerekek és kevésbé szépek.

Ne legyünk álszentek.

És attól még az a gyerek is értékes, csak másban kiemelkedő.

De ne ringassuk hamis illúzióba, mert később ha tinédzser/felnőtt korában kell megkeresnie, hogy Ő mitől különleges, az még rosszabb lesz neki szerintem.

2018. jan. 26. 13:55
 18/67 anonim ***** válasza:
97%
Barbi baba való egy 10 évesnek nem smink. Ha a lányod olyan felszínes hogy külsőségek alapján választ barátokat. Akkor nem is érdemli meg annak a kislánynak a barátságát. Emberileg szerintem ő többet ér mint a lányod és a barátnői összesen.
2018. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
98%
Attól mert a lányod olyan nagyon szép még nem lesz jó ember. A smink a ruha mind csak felszín. Az igazi érték belül van bár gondolom neked ez magas. Tudod van erre egy nagyon jó mondás. Ne ítélj külső alapján. A kincses láda is belülről ragyog.
2018. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
98%
Ez szörnyű, a helyedben mèlyen szègyellnèm magam, ès a gyerekemet is, Kèrdező! Tudod, a fiam 5,5 èves, a csoportban van egy kislány, aki nagyon szegény. Rosszak a fogai, kinyúlt, agyonhasznált ruhákban jár, rossz a szaga(a rossz fűtèstől), a haja fiúsra levágva házilag( nagyon nem lett jó). A fiam mesèlte, hogy nem nagyon játszanak vele ès csúfolták páran a haja miatt. Több este is komoly beszèlgetèst folytattunk vele, hogy ő sose csúfolja ki ès vèdje meg, ha más csinálja. Elmagyaráztuk, hogy vannak szegèny gyerekek, de attól ők is ugyanolyanok, mint más ès ezèrt nem szabad őket bántani. Megèrtette. Talán egy 10 èvesnek is sikerülne megèrteni, ha elmagyaráznád ezt neki. Persze, olyan a gyerek, amilyen a szülő....
2018. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!