Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sérült kamaszfiúk szülei,...

Sérült kamaszfiúk szülei, elvinnétek oda a fiatok?

Figyelt kérdés

Tisztelettel kérem, hogy trollok kíméljenek!

Köszönöm szépen!


Tételezzük fel, hogy van egy kamasz, mentálisan egészséges, de testileg sérült fiad, aki lassan "abba a korba" kerül.

Sajnos egyértelmű, hogy sosem lesz kapcsolata, de testi szükségletei vannak.

A foglalkoztatóban ahová jártok előjött a téma, és a terapeuta-pszichológus elmondta, hogy idehaza hivatalosan nincs ilyen, pláne TB-re, és ezért ő sem ajánlhat ilyet, de beszéljetek XY beteggel, mert ő ismer egy korrekt, megbízható, számlaképes, MASSZŐR HÖLGYET aki fogad sérülteket is.

Elvinnétek hozzá a fiatokat?



2018. dec. 1. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

A fiad még nála is fogyatékosabb testileg? Mert ő nős, 2 gyermeke is van.

[link]

2018. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

én is hallottam már ilyenről, nyugaton, hogy van külön prosti testi sérülteknek, de igazából nem vágom, mire jó.

mármint, ha szellemileg ép, akkor valahogy csak le tudja magának szervezni, ha dolgokat akar csinálni, nem?

én bármilyen körülmények között k rva gáznak érezném, ha az anyám/apám azzal állna elő, hogy gyere, fiam, megyünk a MASSZŐRhöz. az meg, hogy milyen jó hatással lehet az önképére és önbizalmára, hogy csak így kijelented, hogy úgyse lesz soha rendes kapcsolata, már cssak hab a tortán

2018. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudjuk, hogy milyen sérülése van. Ha nem funkcionálnak a kezei, ujjai, végtaghiánya van, tehát fizikailag nem képes az önkielégítésre, biztosan felajánlanám neki a lehetőséget. Nem azért, mert kizártnak tartom, hogy bármikor is kapcsolata legyen és úgy állok hozzá, hanem mert ha mentálisan egészséges, akkor természetes, hogy kamaszként meglódul a fantáziája, viszont felfedezni ő magát nem tudja. Ez okozhat frusztrációt, önmagával meghasonlást, önbizalomhiányt.

Éltem sokáig külföldön és beleláttam a rendszerbe, vannak olyan szakemberek, nem PROSTIK, állami kórházakban alkalmazottak, akiknek a gyógytornán, masszírozáson, mozgásterápián kívül ez is a feladatkörük része - természetesen aki igényli. Ha az én fiam lenne, és egy kortársakhoz alkalmazkodni tudó, kamasz fiúközösségbe beleillő srácot szeretnék látni, akkor megbeszélném ezt vele. Vagy én, vagy az apja. Egy értelmes fiú meg fogja érteni, hogy segítő szándékkal mondjuk ezt neki, és el tudja dönteni, mit akar.

2018. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Ez meg milyen munka? Én biztos nem venném el senkihez, oldja meg ha akarja. Mellesleg aki nem K*va hanem ez a foglalkozása az nem masszőr" hanem K*va

Felejts el szerintem... Milyen betegsége van?

2018. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Több előttem szólóhoz hasonlóan, én gond nélkül elmondanám Neki a lehetőségeket, és miután érzelmileg teljesen rendben van, el tudja mondani ő maga mit szeretne. Nem látok benne semmi kivetni valót, őt is megilletik a testi örömök és ha netán magának sem képes segíteni, élni kell az ilyen lehetőségekkel, miért is ne tapasztaljatná meg a sexualitást akár ilyen formában is.
2018. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem érti: képzelje el, hogy agyban ott van mindent ért de testileg nem és tegyük fel nem tud mozogni vagy alig és már lassan 20 éves és soha nem tud kielégülni!!! pszichés problémákhoz vezethet, agresszió stb...
2018. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Miért gondolom hogy ez nem valós kérdés?miért is nem mondja el a kérdező mi baja van a fiának?nincs olyan testi fogyatékosság ami miatt em lehet kapcsolata főleg ha szellemileg nem sérült.Lásd a fenti válaszoló linkjét.
2018. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

Amit nem értesz, vagy nem úgy gondolkodsz mint a kérdező, akkor rögtön kamu a kérdés?

Azért, mert nem köti az orrodra hogy mi baja a gyermeknek, azonnal nem is lesz igazságtartalma? Nem a te tiszted megítélni. A kérdező kérdez, mi pedig legjobb tudásunk szerint válaszolunk. Ellenkező esetben felesleges az ittléted.

Visszatérve, valószínűleg csak kevés esélyt lát a szülő a kapcsolatra, ha van mondjuk egy súlyosabb testi fogyatékossága. Van pozitív példa és drukkolok neki, de olyan helyen dolgozom, ahol közvetlenül kapcsolatban vagyok ilyen sérültekkel. A legnagyobb részük egyedül van...hiába nagyon értelmes, okos, jó emberek. Ilyen ez a világ.

2018. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!