Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van 3 fiam. A legnagyobbak...

Van 3 fiam. A legnagyobbak erősen játékfüggő. Ha játékról van szó, minden le van szarva nála. A rend, a testvérei, a tisztálkodás, minden. Mit lehet a játékfüggés ellen tenni?

Figyelt kérdés
Pszichológus két év után közölte, hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Esetleg gyermek pszichiáter segíthet. Ha eltíltjuk a gépezéstől, a testvérein vezeti le a dühét. Ha nincs gép akkor azért kupleráj a szobájuk mert a testvéreit is akadályozza a rendtételben, ha gépezhet, akkor nincs ideje rendet tenni. De ha gépezhetnek, akkor a játékidő első percétől, az utolsóig, amikor a testvére játszik akkor is ül a gèp mellett. Ha büntetést kap a testvérein vezeti le. Semmilyen empátia nincs benne. Szóban szidta az öccsét, és nevetett rajta. Megcsináltam vele ugyanezt, és felháborodott mert ezt vele nem lehet megtenni. Szerinte az emberek csak arra valók, hogy az Ő nagyságát elismerjék. Nem tudom mi lesz így.
2018. dec. 31. 22:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

de figyeld, amúgy, mutatok egy trükköt, hogy hátha átmegy, hogy ezen nem a két pofon fog segíteni (ezt amúgy sose értem, mindenki veri a nálánál fiatalabbat, de ha az egyszer visszaüt, akkor meg szalad a zsarukhoz rinyálni hogy testi sértés meg egyéb bromságok...)

helyettesítsd be a "játék" szót mondjuk a "drog"gal. mi az első? hogy kirúgod azt a sokdiplomás pénznyelőt, keresel egy pszichiátert, és kiharcolod a megfelelő ellátást annak a gyereknek, aki a te hanyagságod miatt belecsúszott valamibe, amitől neked kellett volna megvédened. hajrá.

2019. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb korában is ilyen kezelhetetlen gyerek volt?

Az én nagyobbik fiam ADHD-s, sok hasonlóságot vélek felfedezni köztük, bár ő még csak 8 éves. Tartok tőle, hogy ha engedném számítógépes játékokat játszani, ő is hamar függővé válna. Egyelőre csak videókat néz (főleg rajzfilmek), és ezt is napi kb. félórára korlátozom. De amikor hazaér a suliból, már ezt is követeli. Abban egyeztem meg vele, hogy gépezhet (figyelem is, hogy miket néz), de csak akkor, ha nincs fekete pont és rossz jegy a suliban (szerencsére okos és jó tanuló).

Nem ismerem a fiadat, de lehet, hogy az élet más területén nincsenek sikerélményei, ez sodorta bele a játékfüggőségbe. Jót tett volna neki valamilyen sport, amiben levezetheti a feszültségeit, és sikereket érhet el. De gondolom, most már nem lenne megoldás.

Barátok, barátnő jó lenne neki, de gondolom, ilyen természettel nehezen ismerkedik, tart fenn bárkivel jó kapcsolatot.

Biztosan nem egy buta gyerek, ha ennyi tanulás mellett nincsenek rossz jegyei. Ez nagy szerencse.

Lehet, tényleg érdemes lenne szakemberhez vinni és megvizsgáltatni, nincs-e valami pszichés problémája a függőségen kívül. Ha kiderül, hogy igen, talán lesz megoldás is, hogy a függőség okait megszüntessétek és elviselhetőbb ember váljon belőle.

Még annyi, hogy az én fiam is bedühödik bármilyen büntetéstől, kb. mint az olaj a tűzre. Próbálok más módszereket alkalmazni, előre megbeszélem vele a szabályokat, kompromisszumokat kötünk, jutalmazom, ha jól viselkedik. Rendszeresen jár sportolni, és nagyon odafigyelek az étrendjére is.

2019. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

"Még annyi, hogy az én fiam is bedühödik bármilyen büntetéstől, kb. mint az olaj a tűzre."


Nálunk is hasonló a helyzet, csak az én fiam 9 éves, és autista. És nagyon nehéz a számítógéppel való versengés, mert már free verzióban is rendkívül érdekes, változatos játékprogramok vannak az interneten.

Na, azoknál kell nekem jobb, érdekesebb programot kínálnom a gyereknek, hogy a kedvemért otthagyja a monitort. Mondjuk szerencsésen jött a hóesés, mert most szánkózásra, hógolyózásra "hó-minecraft-emberke" építésre ki-ki tudom csábítani. A karácsonyi lecs-pocsban csak napi egy-két alkalommal tudtam elvonszolni a gép elől, mert alig tudtam versenyképes más lehetőséggel előállni.

2019. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!