Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mégis mit lehet egy ilyen...

Mégis mit lehet egy ilyen gyerekkel kezdeni? Már kezdjük teljesen feladni.

Figyelt kérdés
Nem tanul. Most járja harmadjára a hatodik osztályt. Hiába a szép szó. Hiába az ígéret, hogy ha átmegy akit kap ezt v azt. Már azt is elmagyaráztuk neki, hogy így semmire nem fogja vinni. A magatartása rémes. Az sem biztos, hogy engedni fogják hogy folytassa az iskolát. Már most nem járhat be. Itthon kéne tanulnia. Dehát nem tanul. Ha azt mondjuk neki hogy nincs telefon, tv semmi, inkább fekszik a szobában és lesi a plafont mintsem hogy tanuljon. Egész nap otthon van és nem csinál semmit. Lesi a tévét. Mégis mit lehet csinálni vele?
2019. márc. 4. 08:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Volt pszichológusnál. Hiába. Nem vesz komolyan semmit. A magatartása a válás előtt is botrányos volt. Csak azóta mintha jobban elengedte volna magát. Az a helyzet hogy kérték a segítségem. Sokszor próbáltam én is tanulni vele. Mellé ültem. Elmagyaráztam mindent. De ez se segített neki. Szegény édesanyja mindig mondja hogy ő már nem bír vele.
2019. márc. 4. 09:11
 12/27 anonim ***** válasza:
46%

Ennek a gyereknek nagy problémái vannak, és a szülök csak azt látják, hogy nem tanul...


Egyszerüen több idöt kéne a gyerekkel tölteni. Elöször is rögtön iskola után haza a gyereknek. Elmenni vele bicajozni, majd leülni vele tanulni. MEgnézni, megbeszélni mit csináltak órán, mi volt az iskolában. Majd elkezdeni közösen tanulni.


Szerintem a gyereket mindig negatív nevelésben tartottak, vagy is ha rosszaságot csinált, akkor te rossz gyerek vagy elmélet. Most már tisztára hülye gyereknek érzi magát, olyannak aki nem képes semmire sem, besorolták ebbe, és képtelen kilépni belöle.


Nem ajándékot vagy büntetést kellene neki adni, hanem együtt töltött idöt, segítséget a háziban a tanulásban.

2019. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

De mondom, hogy nem az a pszichológus vagy más szakember feladata, hogy rávegye a tanulásra. Először meg kell tudni, hogy mi a probléma. Így persze, hogy falakba ütköztök.

Ki tudja mi baja, de cseszegetik. Tanulási nehézségei is lehetnek. Akkor meg semmit sem ér, ha egy laikus leül vele gyakorolni.

Előbb ki kell deríteni a problémát.

2019. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
11 éves koráig az édesanyja otthon volt és törődve volt vele. Tanulási nehézsége nincs. Ki lett vizsgálatatva. Az a helyzet hogy ha valaki le is ül vele tanulni akkor is sz.rik bele. Nem tudom szebben mondani. Mikor velem tanult is mondtam neki hogy beszéljük át olvassa el többször. Valamit nem ért szóljon. Inkább csak bámulta a falat.
2019. márc. 4. 09:21
 15/27 Kései Sirató ***** válasza:
78%

Általában a szülők által elhanyagolt gyerekek viselkednek így.


Legalábbis az én gyerekeimnél az a helyzet, hogy az ilyen gyerekek szülei egyáltalán nem járnak szülői értekezletre és egyáltalán nem törődnek a gyerekkel, a nevelésével, nem járnak be az iskolába sem érdeklődni, akkor sem , ha nagyon indokolt lenne.


Akikkel törődnek, akikért aggódnak, akikkel foglalkoznak, 99 %-ban nem lesznek ilyenek. Az az 1 % lehet még valamilyen motiválatlanság, azonban ennek kicsi lehet az esélye.


Te mennyire ismered a szüleit? Törődtek vele rendesen, vagy nevelés helyett inkább a TV elé ültették.


Az elhanyagolás mellé meg jött még a válás is.


Amit tehetsz te, meg a szülő:

Elfogadni, hogy a gyermek a legjobb esetben is csak 8 általános iskolai végzettséggel fog rendelkezni.

Bízni abban, hogy nem lesz azért bűnöző, léteznek munkák alul kvalifikáltaknak is.


Meg kellene próbálni kommunikálni is a gyermekkel, ami eddig nyilván nem történt meg, ha mégis , akkor eredménytelenül.

2019. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
75%
En is 3. Ara jarom ujra a 9. Et szorongasos problemak miatt mert nem volt jo csaladi helyzetem alkoholista apa stb, 18 eves vagyok. Pszichologussal lett jobb h elhittem magamrol h jo vagyok es megtudom csinalni. Eddig semmi motivaciom nem volt. Mas rokon szinten azt hitte h csak lusta vagyok mi ajom lehet, de itt tobbrol van szo. Altalanosban 4.0 atlaggal vegeztem es egyre tobb lett a kovetelmeny a feleles, a szorongas ugyereztem osszeroppanok. Mostmar pszichologussal legyoztem ezt a nagy megfelelesi kenyszert es meglesz az evem vegre. Estire jarok. Tenyleg vigyetek el pszichologushoz szerintem sokat segitene.
2019. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

Én nem fogok tudni segíteni a válaszommal, sajnos, ugyanis innen, laikus szülőknek fogalmunk sem lehet róla, hogy mi a gond, mi van a háttérben. Amit teljesen kizárnék: hogy semmi baj nincs, csak ilyen a természete, hogy sz**ik bele. Ha a pszichológus nem segített - van ilyen -, akkor egy lépcsővel feljebb, pszichiáterhez, pszichoterápiára kellene mennie, és az anyukának is!Neki két okból: egyrészt a jelenlegi, illetve régóta fennálló helyzet egy törődő, szerető anyát annyira megvisel, hogy segítség nélkül ezt szinte lehetetlen elviselni. Másrészt nagyon gyakran az ilyen gyerekek a látszat ellenére éppen, hogy sérülékenyebbek, érzékenyebbek az átlagnál, az agresszív, vagy más deviáns viselkedésük reakció a környezeti hatásokra, amiket nem tudnak elviselni. Sok válaszolóval ellentétben én itt nem arra gondolok, hogy a szülők rosszul nevelték, vagy szabadjára engedték, stb. De például a válás előtti hangulat megviselhette a gyereket, a ki nem mondott, elfojtott neheztelések, stb. Ezen kívül pedig még sok ezer ok lehet, amit el sem tudunk képzelni, de pszichoterápia segítségével fény derülhet rá, és akkor már kezelni is van esély.


Amit segíteni tudsz szerintem: támogatni az anyukát, soha nem hibáztatni. A gyerekkel nehezebb ugyanezt tenni, de mégis muszáj. Csak akkor fog együttműködni a pszichoterápiában, ha biztosan tudja, hogy segíteni akartok neki leküzdeni a nehézségeit és megküzdeni a problémáival, nem pedig az "átnevelés", gyökerestől megváltoztatás a cél, mert akkor érthetően nem működik együtt.


TAnár vagyok, nem becsülöm le az iskola és iskolai teljesítmény jelentőségét. Mégis azt tartom még fontosnak, hogy minden gyerek tudja, hogy a valódi értéke nem iskolai osztályzatokban mérhető. Akkor is szereti az anyja, ha háromszor bukik meg. De nagy fájdalmat okoz neki (lehet, hogy ez a cél tudat alatt, mert haragszik rá?), ennél is nagyobb baj, hogy önmaga alatt vágja a fát. A cél az lenne, hogy akármi baja van, azt ne önsorsrontással, hanem olyan módon próbálja kifejezni, ami megoldást is kínál (hogy hogyan, abban megint csak a pszichiáter tud támpontokat adni, ha már tudják, mi a gond).

2019. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
4%
Az a baj, hogy itt ti rontottatok el valamit nagyon, amit most a gyereken kértek számon. Ha így haladtok elcseszitek az életét. Amúgy teljesen alkalmatlanok vagytok, ha nem tudtok hatni az ennyi idős gyereketekre.
2019. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%
Elnézést. Látom nem a tiéd a gyerek. Akkor a szülei.....
2019. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
Idegen gyerekkel valóban nehezebb, mivel "hidegebb" az érzelmi kapcsolat, nehéz, bár nem lehetetlen. A gyereket valamiképp érdekeltté kell tenni az együttműködésben. Kell találni valamilyen olyan közös, látványos eredménnyel kecsegtető fizikai tevékenységet, ami az ő számára is azonnali sikerélményt ad, igazolja személyes fontosságát és az ilyen közös tevékenység szokta megnyitni a közös utat.
2019. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!