Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mégis mit lehet egy ilyen...

Mégis mit lehet egy ilyen gyerekkel kezdeni? Már kezdjük teljesen feladni.

Figyelt kérdés
Nem tanul. Most járja harmadjára a hatodik osztályt. Hiába a szép szó. Hiába az ígéret, hogy ha átmegy akit kap ezt v azt. Már azt is elmagyaráztuk neki, hogy így semmire nem fogja vinni. A magatartása rémes. Az sem biztos, hogy engedni fogják hogy folytassa az iskolát. Már most nem járhat be. Itthon kéne tanulnia. Dehát nem tanul. Ha azt mondjuk neki hogy nincs telefon, tv semmi, inkább fekszik a szobában és lesi a plafont mintsem hogy tanuljon. Egész nap otthon van és nem csinál semmit. Lesi a tévét. Mégis mit lehet csinálni vele?
2019. márc. 4. 08:17
1 2 3
 21/27 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

1. ORVOSI OKA nincs? Lehet, hogy idegi eredetű, esetleg örökletes neurológiai/pszichiátria probléma okozza.

2. NEVELÉS: Ha nem, akkor nincs mese, a szülők rontották el, de nem feltétlenül tudatosan.

3. PSZICHOLÓGUS: Ezt pszichológusnál fel kell tárni. Ha az egyik nem válik be, másikhoz kell menni. 5-10 alkalom alatt NEM LESZ megoldás, csupán az okok félig feltárása, ha a gyerek együttműködő. Fél év-1 év adhat már részleges eredményt.

4. EGYÜTTMŰKÖDÉS: A terápiához szükséges együttműködés nem merül ki abban, hogy részt vesz és a kérdésekre jellemzően felel. Ennél jobban jelen kell lennie.

2019. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek személyiségét nem csak a környezete (szülők, iskola) határozza meg, hanem saját génjei is. Vannak ezen felül olyan idegrendszeri fejlődési rendellenességek, amelyek nem szembeötlőek, mégis meghatározhatják egy gyerek személyiségét. Sok esetben a pszichológus is csak a problémát tudja feltárni, de valódi megoldást nem tud kínálni.

Hozzáteszem, a mai oktatási rendszert és azt az irdatlan mennyiségű szemétre való általános iskolai tananyagot ismerve, nekem az a csoda, hogy a többség képes vérverejtékkel továbbjutni, nem az, hogy vannak, akik egyszerűen nem hajlandóak belemerülni a haszontalan ismeretek évekig tartó biflázásába. Úgyhogy számomra ez a történet elsősorban az oktatási rendszer szégyene.


Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Először is, szembe kell nézni a tényekkel; a gyerekből valószínűleg nem lesz atomfizikus. Bár vannak csodálatos átváltozások, én nem igazán tudom elképzelni, hogy a gyerek egyszer csak megtáltosodik, és a nyolcadikat már jelessel végzi. Ki kell deríteni, mi az a tevékenység, ami igazán érdekli és azon keresztül motiválni. Lehet, hogy ha sikerül eljutnia egy szakmunkásképzőig valami olyan tematikában ami érdekli is, ott magára talál és végül egyenesbe jön.

2019. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem tudtok tenni, mert ezt direkt csinálja. Gondolom, így áll bosszút a szülein.

Ha harmadszorra tanulja ugyanazt, és nem teljesen fogyatékos, akkor legalább kettesre úgy is meg tudná írni a legtöbb dolgozatot, ha csak ül az órán. Úgyhogy ő egyszerűen azért bukik meg, mert meg akar bukni.

Erre utal az is, hogy a viselkedése botrányos.

Pszichológus is csak úgy tud segíteni, ha együttműködő.

Először az életét kéne rendbe tenni. Gondolj bele: biztos nem ok nélkül váltak a szülei. Ez elég nagy törést okoz. Aztán az apjával élt, aki feladta a harcot. Most az anyja is. Ez a gyerek azt akarja bebizonyítani, hogy őt mindenki utálja, senki se szereti, senkinek sincs szüksége rá, mindenkinek útban van. Pakolják ide-oda, ahol épp megtűrik.

Szerintem először ezt kéne helyre billenteni. Kell neki valami olyan feladat, ahol szükség van rá, ami érdekli. Pl. önkéntes segítő munka egy kutyamenhelyen, vagy valami hasonló.

2019. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat. Majd megpróbálok beszélni az anyjával és elmondani neki amiket tanácsoltatok. Remélem még nem menthetetlen a helyzet.
2019. márc. 4. 12:00
 25/27 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is volt régen három ilyen tanítványom, nagyon értelmes, kimondottan intelligens, széleslátókörű, jól nevelt gyerekek voltak, csak mintha tanulásfóbiájuk-tanárfóbiájuk lett volna.

Sajnos pontosan nem tudom megmondani mi lett velük, mivel jómagam is tanár voltam és tanítottam (volna) őket, így kimaradtam az életükből. De talán egyikük szerintem a végén még főiskolára is ment, a másikuk pedig most indít egy nagyon komoly vállalkozást.

2019. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
59%
A tanárok nem javasoltak egy komplex vizsgálatot a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál? Beszélni kellene az osztályfőnökével, az iskola is kérheti a vizsgálatot, de a szülő is. Ott megnézi több szakember, felmérik a tudását és ki szoktak jelölni intézményt, ahol tanulhat, vagy fejlesztést előírhatnak számára.
2019. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
38%
leheet en leszek a szar anya de en ugy megvernem ha nem tanulna hogy megemlegetne . ez a dolga .nem mondom hogy mindneki legyen 5 os tanulo de amennyire kepes hozza ki magabol . es elvennek tole mindnet amit lehet .telefontabelett stb... tesom kb ezeket csibalta nost 18 eves otthol eloskodik anyukam nyakan es iszik dohanyzik egy ertelmes mondata nincs ....inkabb verte volna meg 10 szer amig volt ido .....sajnos o sosem fegyelmezett minket hat most szegenykem issza a levet
2019. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!