Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres gyerekek szülei...

Aspergeres gyerekek szülei vagy akár érintettek! Mennyire igaz, hogy az enyhe autistákról (asperger) elmondható, hogy legtöbbjüknek vannak/lesznek barátaik, párkapcsolatuk, saját családjuk?

Figyelt kérdés

Akiknek már nagyobb a gyereke, vagy ő maga aspergeres és már idősebb, vagy csak szimplán jól tájékozott etéren, tényleg igaz a fenti állítás?

Nagyon aggódom a gyermekem jövője miatt, az iskola kevésbé érdekel, nem az a legfontosabb, hogy lehet-e diplomàja.. Arra vàgyom, hogy boldog legyen, legyenek barátai, családja stb. Azt mondják (fejlesztők) ezzel nem lesz gond, mert az aspergeresek legtöbbjének lesz..ez tényleg igaz? Mert a fő nehézségeik alapján pont azt gondolnàm, hogy inkább kiközösítettek lehetnek :(



2019. jún. 19. 13:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Mennyire igaz, hogy az enyhe autistákról (asperger) elmondható, hogy legtöbbjüknek vannak/lesznek barátaik, párkapcsolatuk, saját családjuk?"


Az Asperger-szindróma nem az autizmus enyhe formája!

Lényeges különbségek vannak.

"Gyakorló" aspergeres vagyok, diagnózissal, és ismerek közelről is "magasan funkcionáló" autistákat is. Nem tudok azonosulni a viselkedésükkel, az agyműködésükkel sem, és tájékozott vagyok a témában.

Akit érdekel az Asperger autizmus alá sorolása, itt olvashatja az okokat:

[link]


Azért nem mindegy hogy magasan funkcionáló autista vagy Aspergeres-e valaki, mert teljesen más megközelítést igényel.

2019. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A Válaszolónak az eredeti kérdésre még kiegészíteném a válaszom:


"Azt mondják (fejlesztők) ezzel nem lesz gond, mert az aspergeresek legtöbbjének lesz..ez tényleg igaz? Mert a fő nehézségeik alapján pont azt gondolnàm, hogy inkább kiközösítettek lehetnek :("


Nekem egy szakember azt mondta az autizmusról hogy lehet hogy egy evolúciós mellékág: bizonyos dolgokban (társas készségek) lehetnek sokkal kevésbé jók, mondhatni lemondtak bizonyos előnyökről gének terén, más előnyökért cserébe. Pl. matematikai képességek, IQ (bár a kettő nem ugyanaz). Tehát ez az orvos konkrétan ezzel magyarázta hogy magas szinten funkcionáló autisták rendszerint sikeresek a párkapcsolatban, hiszen hasznos, eredményt hozó készségekkel, tulajdonságokkal rendelkeznek, amik a másik nem számára vonzóak lehetnek.

Én Aspergeresként nem láttam semmi előnyét az állapotomnak.

Amúgy lehet hogy egy autista nem igényel annyi emberi kapcsolatot, kielégítő számára amennyi van, lehet hogy igényelne.

Én aspergeresként abszolút igényeltem volna, de kialakult a szociális szorongás. Csendesnek és visszahúzódónak jellemeztek, de én szenvedtem a baráti és egyéb kapcsolatok hiányától. Talán nem közösítettek ki, talán igen; én mindenesetre így éreztem.

Magas szinten funkcionáló autistákra viszont nem igazán jellemző a szociális szorongás. A sógorom ilyen, a bátyja és az apjuk is (és nagyon sikeresek), valamint az unokaöcsém - bár őt sem diagnosztizálták, csak fejlesztették a szülei a készségeit.

Amit tehát az a fejlesztő Önnek mondott, azt a magasan funkcionáló autistákra érthette, még ha nem is volt tisztában ezzel. Az Asperger-szindróma az nem ilyen.


Az Asperger szindrómásoknak ha nem fejlesztik/kezelik, a legtöbbször komoly gondjaik vannak/lesznek a társas kapcsolatok terén, de Önnek emiatt különösebben nem kell aggódnia, ha a gyermeke "enyhe autista", vagy "magasan funkcionáló", de nem Aspergeres.

Ha ő talál valamilyen tevékenységet amiben kiteljesedhet és amire karriert építhet, nagy valószínűséggel megtalálja a teljes értelmet, eredményt, karriert, családot, stb.

Ezzel nem mondom azt hogy jellemzően autista jellegű embernek nem lehetnek társas nehézségei a viselkedése, a gondolkozásmódja miatt, de valóban nem jellemző hogy egyedül maradnának.

Itt most csak a magasan funkcionáló autisták és az Asperger szindrómások közötti különbségről beszéltem.

2019. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"nem az a legfontosabb, hogy lehet-e diplomàja.. Arra vàgyom, hogy boldog legyen, legyenek barátai, családja"


Nagyon jó anyuka vagy, több ilyen kellene a világba:-)

2019. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én írtam a diplomás választ, persze azonnal van, aki ugrik rá, és kiforgatja. Akkor pontosítok. Az autista iskolákban 9 év alatt kapnak 6 elemiről bizonyítványt, tehát nem csak diplomája nem lesz, de 8 általánosa sem. Enélkül azért elég nehéz normális állást találni, és ha valaki az utcán csövezik, az annyira nem vonzó a nőknek sem. Ez pláne akkor elég szomorú, ha az észbeli képességei alapján egyébként meg akár diplomája is lehetne.
2019. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
37%

Visszatérve az asperger magasan funkcionáló autista fogalmakra, szerintem a szakemberek fejében is elég nagy káosz van e téren.

Az én fiamra is rá akarták sütni, hogy autista, én mondtam, hogy kizárt, mivel nagyon is igényli a társas kapcsolatokat és vannak barátai. Erre egyből rávágta a gyógypedagógus, hogy ez igaz az autistákra is. Na, most akkor mi van?

Szóval az asgerger szeretne barátokat, de nehezen szerez, az autista meg nem is szeretne barátokat? Azért ezt a megközelítést még nem hallottam.

Ma már nem adnak Asperger diagnózist egyébként, orvosi körökben elítélik, náci orvos volt, és haláltáborba küldte ezeket a gyerekeket.

2019. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, te valószínűleg nagyon keveset tudsz az autizmusról, csak hallomásból ismersz róla egy-két tévhitet. Az autisták nem mind egyformák, közöttük is van introvertált és extrovertált személyiségtípus. Viszont ez egyáltalán nem olyan fekete-fehér, hogy vagy igényli az ember társas kapcsolatokat, vagy nem. Én introvertált vagyok, de ettől még igénylem a társas kapcsolatokat, csak épp nem olyan gyakran, nem olyan módon és nem olyan mértékben, mint egy extrovertált. De pl. kamaszkoromban kifejezetten extrovertált voltam, szerettem állandóan emberek között lenni és eljártam mindenféle közösségekbe, csak épp nem nagyon értettem a társas kapcsolatokat, így a legtöbb közösségbe nem fogadtak be, kiközösítettek, hiába próbálkoztam. Az autistákra nem az jellemző, hogy nem igényli a társas kapcsolatokat, hanem az, hogy nem érti, hogyan kell ezeket kialakítani. Nekünk nincsenek meg azok a természetes ösztöneink, amik a neurotipikus embereknek olyan egyszerűvé teszik a barátkozást. Épp ezért az az autista, aki egyáltalán nem igényli a közösséget, mázlista, de ilyen szerintem elég kevés is van. A legtöbbünkre az jellemző, hogy szeretnénk társas kapcsolatokat, de mivel más igényeink vannak ezen a téren, mint az átlagembereknek, ezért nehezen tudunk kialakítani ilyeneket.
2019. okt. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha lány, nem lesz gond. Mármint a család/párkapcsolat téren. Sokkal inkább beleillik a sztereotip, patriarchális modellbe egy érintett lány - nem véletlen, hogy kevesen kapnak diagnózist.


Én fiú vagyok, rengetegszer voltam plátóian szerelmes, de nem szerettek viszont. Akik lettek volna, azok nekem nem jöttek be - pedig semmi gond nem volt se külső, se belső téren. Nem kötöttem kompromisszumot - annak ellenére, hogy gyűlölök egyedül lenni.

Aki volt, azzal pár év után vége lett. Tehát tartósan fenntartani egy kapcsolatot nem sikerült.


Teljesítményt igénylő helyzetekben azonnal bekapcsol a szorongás, és a kishitűség, csalni, hazudni nem tudok, nem is akarok - nem vagyok túl meggyőző, így még ha tudok valamit, akkor se vesznek komolyan.


Ugyanakkor a házasságok nagy többsége válással végződik, márpedig a többség nem autista... így az is elgondolkodtató, mitől kíméli meg magát az, aki nem vág bele az egészbe.

2019. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!